Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, nastúpil k nám nový zamestnanec, ktorý ma na zápočtovom liste uvedené, že mu boli vykonávané zrážky zo mzdy na základe exek. rozhodnutia, exekúcia stále trvá, ako sa ďalej postupuje, mám mu začať zrážať zrážky zo mzdy alebo mám čakať kým ma nevyzve exekúčný úrad.
Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Treba mu vykonávať zrážky zo mzdy.
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Ďakujem za odpoveď.
A čo v tom prípade ak mi ten zápočtový list nebol včas doručený, príp. nebol doručený vôbec?
A v tom prípade že nenastal súbeh dvoch zamestnaní, medzi predchádzajúcim zamestnávateľom a súčasným bol evidovaný na úrade práce?
Ďakujem.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, nastúpil k nám nový zamestnanec, ktorý ma na zápočtovom liste uvedené, že mu boli vykonávané zrážky zo mzdy na základe exek. rozhodnutia, exekúcia stále trvá, ako sa ďalej postupuje, mám mu začať zrážať zrážky zo mzdy alebo mám čakať kým ma nevyzve exekúčný úrad.
Ďakujem.

riešila som to tak, že napísala som každému exekútorovi, že..... do nášho podniku nastúpil XY od......., a vyžiadala som od nich exekučný príkaz na každú exekúciu, ktoré mal uvedené na zápočtovom liste.

no poviem Vám, mala som čo robiť, lebo ten dotyčný mal z tých exekúcii, tuším až 6.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

londay Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.
A čo v tom prípade ak mi ten zápočtový list nebol včas doručený, príp. nebol doručený vôbec?
A v tom prípade že nenastal súbeh dvoch zamestnaní, medzi predchádzajúcim zamestnávateľom a súčasným bol evidovaný na úrade práce?
Ďakujem.
Exekúciu ste povinní zrážať, ak sa o nej dozviete od zamestnanca, alebo bývaleho zamestnávateľa. Ak sa to nedozviete od zamestnanca ani bývalého zamestnávateľa, tak začnete exekúciu vykonávať až po doručení príkazu na exekuciu a exekučného príkazu. Viď §83 exekučneho poriadku.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
chcem sa iba uistiť, či rátam správne, ak mám exekučný príkaz na zamestnanca za daňový nedoplatok:
čistá mzda: 311,80 €
na povinného -107,35 €
na manželku a 2 deti:-134,19
zostane 70,26€ a z toho 1/3 : 23,42
Keďže ide o prednostnú zrážku, tak mu zrazím 2/3 t.j. 46,84 € a jemu zostane 264,96 €
Je môj výpočet správny, lebo mi nie je jasná formulácia tých 150% ŽM.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Máš to dobre vypočítané. Tvoj zamestnanec má nízku mzdu, takže z jeho mzdy nie je možné zraziť sumu nad 150 % ŽM.
0 0
ferovost ferovost

ferovost je offline (nepripojený) ferovost

mirkajanco Pozri príspevok
Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Hladam ludi ktorí mali problemi so spolocnostou EXPRESS FINANCE s.r.o.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Andyke Pozri príspevok
Máš to dobre vypočítané. Tvoj zamestnanec má nízku mzdu, takže z jeho mzdy nie je možné zraziť sumu nad 150 % ŽM.
Andyke ďakujem
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

caute poradaci, chcela by som sa len uistit s vypoctom.
mame zamestnanca ktory ma nedopl.na DU (2/3 zrazat)
+ma dalsiu exekuciu nedoplatok na zdravot.poist.

cize - cista mzda 284,30
na povinneho - 107,35
na manzelku - 44,73
po odpocitani =112,22
zrazit exek.DU 2/3 =74,81
zostane povinnemu = 189,49
mozme este zrazit exek.na zdravot.poist. ked ŽM je 178,92 €???
a ked ano tak ako vypocitam vysku exekecie do Zdravot.poistovni?

dakujem vam za pripadne odpovede
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Maaaria Pozri príspevok
caute poradaci, chcela by som sa len uistit s vypoctom.
mame zamestnanca ktory ma nedopl.na DU (2/3 zrazat)
+ma dalsiu exekuciu nedoplatok na zdravot.poist.

cize - cista mzda 284,30
na povinneho - 107,35
na manzelku - 44,73
po odpocitani =112,22
zrazit exek.DU 2/3 =74,81
zostane povinnemu = 189,49
mozme este zrazit exek.na zdravot.poist. ked ŽM je 178,92 €???
a ked ano tak ako vypocitam vysku exekecie do Zdravot.poistovni?

dakujem vam za pripadne odpovede
neviete mi s tym niekto poradit? neviem si rady. dakujem
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Maaaria Pozri príspevok
neviete mi s tym niekto poradit? neviem si rady. dakujem
Máš to zle odpočítané. Skús túto tabuľku.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Maaaria Pozri príspevok
neviete mi s tym niekto poradit? neviem si rady. dakujem
<table x:str="" style="border-collapse: collapse; width: 216pt;" width="287" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><col style="width: 142pt;" width="189"> <col style="width: 74pt;" width="98"> <tbody><tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td style="height: 12.75pt; width: 142pt;" width="189" height="17">Čistá mzda:</td> <td class="xl24" style="width: 74pt;" x:num="284.3" width="98" align="right">284,30</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td style="height: 12.75pt;" height="17">Nepostihnuteľné sumy spolu:</td> <td class="xl24" x:num="152.08" x:fmla="=B3+B4+B5" align="right">152,08</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td class="xl22" style="height: 12.75pt;" height="17">- z toho na povinného</td> <td class="xl24" x:num="107.35" align="right">107,35</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td class="xl22" style="height: 12.75pt;" x:str="- z toho na manželku " height="17">- z toho na manželku </td> <td class="xl24" x:num="44.73" align="right">44,73</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td class="xl22" style="height: 12.75pt;" height="17">- z toho deti</td> <td class="xl24" x:num="0" align="right">0,00</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td class="xl22" style="height: 12.75pt;" height="17">Zostatok čistej mzdy:</td> <td class="xl24" x:num="132.22" x:fmla="=B1-B2" align="right">132,22</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td class="xl22" style="height: 12.75pt;" height="17">Prvá tretina</td> <td class="xl24" x:num="44.07" align="right">44,07</td> </tr> <tr style="height: 12.75pt;" height="17"> <td class="xl22" style="height: 12.75pt;" height="17">Druhá tretina</td> <td class="xl24" x:num="44.07" align="right">44,07</td> </tr> </tbody></table>Treta tretina 44,07

Na úhradu prednostnej pohľadávky mi vyhádza zrážka 88,14 €. Čo sa týka tej druhej pohľaadávky na poistnom (považuje sa za prednostnú pohľadávku), ak prišla neskôr ako prvá pohľadávky (DÚ), riadime sa Exekučným poriadkom, t.z., že najprv vysporiadame 1 pohľadávku a až potom začneme zrážať druhú.
§72 ods. 3:
"<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CMATLOV%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5 Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->Poradie pohľadávok sa spravuje dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil príkaz na začatie exekúcie. Ak sa mu doručil toho istého dňa príkaz na začatie exekúcie pre niekoľko pohľadávok, majú tieto pohľadávky rovnaké poradie; ak nestačí suma na ne pripadajúca na ich plné uspokojenie, uspokoja sa pomerne"
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

ešte doplním, že povinnému vyplatíš 196,16 € (152,08 + 44,07 + 0,01) a čiastka 88,14 € bude určená na úhradu pohľadávky DÚ, čo dokopy predstavuje jeho čistú mzdu 284,30 €.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

dakujem za vycerpavajucu odpoved. takze dobre som pochopila, najprv budeme zrazat iba pohladavku voci DU a ked celu uhradime tak pohladavku voci ZP?som myslela ze mozem obidve naraz zrazat.
dakujem
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Maaaria Pozri príspevok
dakujem za vycerpavajucu odpoved. takze dobre som pochopila, najprv budeme zrazat iba pohladavku voci DU a ked celu uhradime tak pohladavku voci ZP?som myslela ze mozem obidve naraz zrazat.
dakujem
takze uz len posledna otazocka, mam poslat list na exekucny urad, ze nemozme zrazat zam-covi, lebo uz mu zrazame nedoplatok voci DU?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

áno .
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Zamestnancovi prišla daňová exekúcia zrážkami zo mzdy.
Čistú mzdu má 316,72 Eur. Je slobodný.
Na povinného - 107,35
Zrážka exekúcie bude - 69,79 (1/3 z 209,37)
Zamestnancovi zostane - 249,63
Je výpočet správny?
Naposledy upravil jana007 : 01.07.09 at 06:52 Dôvod: doplnenie
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pohľadávky voči DÚ sú zvyčajne prednostnými pohľadávkami (pohľadávky daní) a tie sa zrážajú dvomi tretinami. Teda treba zraziť 139,58€.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Minulý mesiac som robila zrážku iba vo výške 1/3 (čerpala som z Poradcu podnikateľa), je to veľká chyba?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať