Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pokiaľ sa DÚ neohradí, nič sa nedeje.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Prosím vás Poradáci, poraďte mi, mám zamestnanca, ktorému vykonávam exekúciu zrážkami zo mzdy. Výšku mesačných zrážok mám vyrátanú, teraz ale zostal dlhodobo PN. Do 7.6.2009 bude mať mzdu, od 8.6. do 17.6. náhradu mzdy, a nie som si celkom istá, ako vypočítam výšku zrážky za jún. Prosím poraďte mi, ako mám v danom prípade postupovať. Veľká vďaka.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Rovnako ako za predchádzajúce mesiace. Náhrada príjmu pri PN sa započíta do príjmu.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, pri zrážkach za mesiac jún, sa berie do úvahy ešte životné minimum 178,92 EUR, alebo už 185,19 EUR. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Za jún sa berie do úvahy ešte staré životné minimum.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Ešte prosím o radu ako je to v takom prípade, že v tom istom mesiaci som obdržala na jedného zamestnanca až 4 príkazy na začatie exekúcie /z toho jeden na úrad práce čiže prednostná/
a jeden už hotový exekučný príkaz /Orange/. Mám začať zrážať už exekučný príkaz, alebo prednostnú pohľadávku pre úrad práce aj keď zatiaľ nie je vydaný príkaz na exekúciu ale iba príkaz na začatie exekúcie. Za radu ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dôležité je poradie obdržania príkazov na začatie exekúcie - presne podľa dní. Do úvahy sa berie dátum obdržania prikazu na začatie exekúcie, na základe neho už je potrebné zamestnancovi exekúciu zrážať.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Dnes mi prišla žiadosť z poštovej banky o realizácii dohody o zrážkach zo mzdy podľa § 551 odst.1 Obč.zákonníka. Prečítala som už veľa príspevkov a som z toho trochu zamotaná. Mám tieto zrážky zo mzdy zrážať tak ako kedy to bol exekučný príkaz, čiže z dvoch tretín? Alebo mám zrážať tak ako sú uvedené mesačné zrážky v žiadosti od pošt.banky, aj keď to bude viac ako je možné zrážať podľa exek.zákona?
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Prosím Vás poradíte mi s tým?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Deni Pozri príspevok
Dnes mi prišla žiadosť z poštovej banky o realizácii dohody o zrážkach zo mzdy podľa § 551 odst.1 Obč.zákonníka. Prečítala som už veľa príspevkov a som z toho trochu zamotaná. Mám tieto zrážky zo mzdy zrážať tak ako kedy to bol exekučný príkaz, čiže z dvoch tretín? Alebo mám zrážať tak ako sú uvedené mesačné zrážky v žiadosti od pošt.banky, aj keď to bude viac ako je možné zrážať podľa exek.zákona?
Treba to zrážať podobne ako exekučné príkazy. Keďže je tam uvedená suma, ktorá sa má zrážať, bude sa zrážať uvedená suma, maximálne ale vo výške jednej tretiny.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

To znamená že keď je čistá mzda 306 Eur, zrážka bude 36,39 Eur?
306
- 107,35
- 44,73 na manžela
- 44,73 na dieťa
----------
109,19
: 3
----------
26,39

Mám to takto vypočítané správne? Za jún by sa to malo ešte
počítať podľa starého živ.minima, nie? Tých 44,73 Eura si môže uplatniť len na nezaopatrené dieťa?
A ďakujem za odpoveď.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Opravujem chybu, vypočítaná suma na konci má byť 36,39.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Dobrý večer. Chcem sa opýtať, či sa môžu robiť exekučné zrážky z minimálnej mzdy. Počula som, že nemôžu. Ako je to, prosím?
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Nevie mi nikto poradiť? Na zmluve je minimálna mzda 295,50. Môžem alebo nemôžem robiť exekučnú zrážku, prosím poraďte, alebo kde by som sa to dočítala?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
exekúcie si povinná zrážať, ale či mu niečo aj vyjde to je už druhá vec, lebo
živ. minimum mu musí ostať, keby mu nič nevyšlo, tak napíšeš exekútorovi, že si nemohla vykonať zrážku, lebo mu to nevyšlo .

tu je pomôcka na výpočet na exek. aj na výživné-, len tu prepíšeš čistú mzdu a či má manželku a deti a podľa toho sa ti to vyráta.

tie pomôcky sú od Zita4
Naposledy upravil Barbara : 21.07.09 at 06:56
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem, potvrdila si mi môj názor zhodný s tvojim. Tabuľky už mám, lebo už mám niekoľko exekúcii, no nie z minimálnej mzdy.
0 0
Zuzanac2 Zuzanac2

Zuzanac2 je offline (nepripojený) Zuzanac2

prosím, vie mi niekto poradit? priatelovi dnes exekútor strhol z účtu vsetky peniaze,kt.tam mal. bez toho aby bol upozorneny, ze nejaka exekúcia voci nemu nastala. sam sa dopatral,ze za nedoplatok na poistení auta - kt.v tom obdobi uz ani nevlastnil a novy vlastnik toto poistenie neplatil. existuje vsak riadny prepis majitela auta. ma exekútor pravo strhnut rovno peniaze z uctu? nemalo by to ist najskôr cez zamestnavatela - zrazkami zo mzdy , ked uz? dakujem
0 0
Milusa Milusa

Milusa je offline (nepripojený) Milusa

Prosím, vie mi niekto poradiť?
Kto má určiť (v ex.zákone je to jasné), či ide o bežnú alebo prednostnú pohľadávku pri exekúciách? Dostali sme Exek. príkaz na zaplatenie pohľadávky pre zamestnanca, ide o istinu VšZP s príslušenstom a exekučné trovy, ale je na exekučnom príkaze vykonávať zrážka z jednej tretiny. Aj som sa priamo opýtala na ex. úrade o akú pohľadávku ide, povedali že bežnú a aby som im odpísala, prečo zatiaľ nezrážame. Avšak som si nie istá, lebo čo ak po rokoch (odvtedy sú 2 roky hoci som im odpísala, že sú v 16.poradí a splácame veľkú 2. v poradí asi za vyše 100 rokov...) budú nás obviňovať že sme mali zrážať ako prednostnú. Pri iných prednostných som to mala jasne napísané, že je prednostná a zrážať z dvoch tretín, alebo aspon, že zrážať z dvoch tretín. Pomôže mi niekto ?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Milusa Pozri príspevok
Prosím, vie mi niekto poradiť?
Kto má určiť (v ex.zákone je to jasné), či ide o bežnú alebo prednostnú pohľadávku pri exekúciách? Dostali sme Exek. príkaz na zaplatenie pohľadávky pre zamestnanca, ide o istinu VšZP s príslušenstom a exekučné trovy, ale je na exekučnom príkaze vykonávať zrážka z jednej tretiny. Aj som sa priamo opýtala na ex. úrade o akú pohľadávku ide, povedali že bežnú a aby som im odpísala, prečo zatiaľ nezrážame. Avšak som si nie istá, lebo čo ak po rokoch (odvtedy sú 2 roky hoci som im odpísala, že sú v 16.poradí a splácame veľkú 2. v poradí asi za vyše 100 rokov...) budú nás obviňovať že sme mali zrážať ako prednostnú. Pri iných prednostných som to mala jasne napísané, že je prednostná a zrážať z dvoch tretín, alebo aspon, že zrážať z dvoch tretín. Pomôže mi niekto ?

Miluska klikni sem: ktoré sú prednostné exekúcie

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=7440&LngID=0
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zuzanac2 Pozri príspevok
prosím, vie mi niekto poradit? priatelovi dnes exekútor strhol z účtu vsetky peniaze,kt.tam mal. bez toho aby bol upozorneny, ze nejaka exekúcia voci nemu nastala. sam sa dopatral,ze za nedoplatok na poistení auta - kt.v tom obdobi uz ani nevlastnil a novy vlastnik toto poistenie neplatil. existuje vsak riadny prepis majitela auta. ma exekútor pravo strhnut rovno peniaze z uctu? má právo nemalo by to ist najskôr cez zamestnavatela - zrazkami zo mzdy , ked uz? nie, keď tá poisťovňa dá tú pohľadávku exekútorovi, tak sa s tým už zaoberá exekútor, určite ten exekútor pošle exekučný príkaz zamestnávateľovi na zrážanie a to bude 1/3. dakujem

odpoveď v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať