Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Nepanikár. Ak máš dobrý program,zadáš doňho potrebné info a sám ti vypľuvne zrážku.Ak nie,tu máš tabuľku.Vyplň potrebné veci a máš to.Peniaze nechávaš v depozite u seba alebo posielaš na zadaný účet od exekútora.Pri 3exekúcii zistíš ako to funguje .Ak ak si nie si celkom istá,skús zavolať tomu exekútorovi,nech ťa usmernia.Aj keď mne sa ešte nestalo,aby mi boli poradili-a to sú myslím povinní.Jediné,čo som sa od nich dozvedela,bola výška úrokov.
http://www.porada.sk/attachment.php?...2&d=1249643881
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem ti pekne za pomoc pekný den praje Silvia
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
len doplním:

keď je to príkaz na začatie exekúcie - nechať zrazenú sumu v depozite, kým nepríde exekučný príkaz,
keď je to exekučný príkaz- vtedy zrazenú sumu nedáme do depozitu, ale pošleme exekútorovi .
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobre takže teraz som volala exekútorovi a on mi povedal že pohľadávka
vymáhaná je 1.338,33 EUR.Takže najprv mám vypočítať čistú mzdu a od
toho odpočítať tých: 111,11 EUR a potom čo ďalej??Prečítala som si aj tabuľku ktorú mi poslala Nesca ale neviem s toho výjsť ako treba pokračovať???
Vďaka Silvia
Naposledy upravil SilviaS : 25.08.09 at 06:16
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
V prvom rade musíme vedieť, či je to 1/3, alebo 2/3, teda či je to prednostná, alebo neprednostná exekúcia, nie je to výživné?
a či je ženatý, či má aj deti.
podľa toho treba použiť tie tabuľky
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ten náš zamestnanec je slobodný nemá manželku ani dieťa.
Tá pani na exekúcii mi povedala že 1/3 a či je prednostná alebo
neprednostná to mám skadiaľ vyčítať??? Nie je to výživné on len neplatil T-Mobile a tak teraz má tú
čiastu zaplaťiť!!
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
SilviaS Pozri príspevok
Ten náš zamestnanec je slobodný nemá manželku ani dieťa.
Tá pani na exekúcii mi povedala že 1/3 a či je prednostná alebo
neprednostná to mám skadiaľ vyčítať??? Nie je to výživné on len neplatil T-Mobile a tak teraz má tú
čiastu zaplaťiť!!

vyčítať to môžeš tu:http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=7440&LngID=0

tak do tej tabuľky doplníš jeho čistú mzdu, na neho sa odráta tých 111,11 a 1/3 sa zrazí, ináč niekedy zvyknú exekútori aj napísať ne ten príkaz, či je to 1/3 alebo 2/3.
t- mobile nie je prednostná exekúcia

ale mne sa zdá, že na neprednostnú exekúciu sa na neho odráta 77,77
môže ma niekto opraviť?

tak by to vyzeralo, keby mal čistú mzdu napr. tých 500 EUR
<TABLE style="WIDTH: 32pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=42 x:str><COLGROUP><COL style="WIDTH: 32pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 1536" width=42><TBODY><TR style="HEIGHT: 12.75pt" height=17><TD style="BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent; WIDTH: 32pt; HEIGHT: 12.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: #ece9d8" height=17 width=42></TD></TR></TBODY></TABLE>

p.s. môžeš mu poradiť, že nech sa dohodne s exekútorom na nejakej pevnej čiastke, aby sa mu nezrážalo veľa.
Naposledy upravil Barbara : 25.08.09 at 06:50
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

No ja som volala na exekúciu a povedali mi že tých 111,11Eur je a preto
a nechceli sa dohodnúť na žiadnej čiastke len povedali že to mám vypočítať a každý mesiac do 15.im mám poslať peniaze na účet čiže exekútorovi takže tak!!Ešte niekdy som nič také nerobila preto sa radím
a rozmýšlam ako sa to vypočítava nakoľko nemám software na vypočítanie takže tak preto tak šaškujem ale ďakujem veľmi pekne za pomoc Silvia

Podľa mňa je to neprednostná pohľadávka prečítala som si zákon s prednostnými pohľadávkami!!

Takže ak som to dobre pochopila tak aj je napr.čistá mzda 500,-EUR vyšlo mi zraziť 203,70 EUR
čiže túto čiastu poslať exekútorovi a nie je to neako veľa???A tých 296,30 ostane zamestnancovi..
Je to takto správne vôbec????
Naposledy upravil SilviaS : 25.08.09 at 07:29
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Poradáci je to správne???
Vďaka Silvia
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

SilviaS Pozri príspevok
Takže ak som to dobre pochopila tak aj je napr.čistá mzda 500,-EUR vyšlo mi zraziť 203,70 EUR
čiže túto čiastu poslať exekútorovi a nie je to neako veľa???A tých 296,30 ostane zamestnancovi..
Je to takto správne vôbec????
Je to tak správne - presne podľa zákona.
__________________
Katija
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Barbara Pozri príspevok
t- mobile nie je prednostná exekúcia
ale mne sa zdá, že na neprednostnú exekúciu sa na neho odráta 77,77
môže ma niekto opraviť?
Znížená nepostihnuteľná časť mzdy na povinného by sa použila iba pri exekúcii výživného na maloleté dieťa.
__________________
Katija
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ahojte poradaci,
obraciam sa na vas aby som sa uistila ze to robim dobre..............mame zamestanca ktoremu sa zraza nedoplatok voci DU, a to 2/3 zo mzdy. Tento tyzden nam dosiel dalsi exek.prikaz zo zdravot.poistovi. Je to tiez prednostna pohladavka takze 2/3zo mzdy. Mozem zrazat tuto druhu exekuciu zo zvysku mzdy ktora zamestnancovi ostava. Alebo ju zacnem zrazat az po vyrovnani nedoplatku voci DU???????
dakujem za odpoved
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Exekúcia voči ZP sa začne vykonávať až po vyrovnaní nedoplatku na DÚ.
0 0
Kalapka Kalapka

Kalapka je offline (nepripojený) Kalapka

Prosím, kde nájdem príklady na výpočet exekučných zrážok po zmene životného minima od 1.7.2009
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

myslíš túto tabuľku??
0 0
KAMENAK KAMENAK

KAMENAK je offline (nepripojený) KAMENAK

Ahojte,m
som začínajúca mzd. účtovníčka, prosím radu: pracovníčka je vydatá dve deti
a má exekučku 29,91€, úver.zmluva zrážka 53,04€a teraz prišla nová exekučka. Ako mám postupovať pri výpočte?Som zúfalá.
Zasa asi niečo pokašlem.
A ešte rada dávajú exekútori nejaké postihy keď som nenahlásila že uvedená pracovníčka je PN??? Ja viem neznalosť zákona neospravedlňuje ale ja robím mzdárku od júna a pracovníčka marodovala od apríla Nevyhováram sa napredchodkynu len ma zaujíma pokuta? Už ma aj vyzvali z exek.úradu o zdôvodnenei prečo neboli zrážky.

Veľmi veľmi ďakujem za vaše odpovede i za názor
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Prosím o kontrolu.
Zamestnanec má príkaz na začatie exekúcie vo výške 104,73 EUR.
Jeho čistá mzda za 08/2009 je 522,50. Má vyživovaciu povinnosť na 1 dieťa. Podľa tu uvedenej tabuľky mi vyšlo, že môžem zraziť 121,69 EUR, takže mu zrazím celú sumu naraz. Mám to správne?
Vopred ďakujem za kontrolu.
Naposledy upravil atomika : 04.09.09 at 14:26
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Podľa mňa áno. Zrazíš naraz.

Ja som na porade našla až 3 tabuľky výpočtu a v každej mi to vyšlo inak.
Zamestnanec je sám a čistá mzda je 422,87 EUR. Koľko môžem zraziť.
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

OK. Vdaka. Aj mne to vyslo zakazdym inak. Nechapem, preco je 150% ZM delene tromi. Ja som to pochopila po precitani zakona tak, ze od CM odpocitam 60% ZM, potom 25% ZM(na vyzivovane dieta). Sumu, ktora mi vyjde som vydelila tromi a to je suma (jedna tretina je uvedena v exekucnom prikaze), ktoru mozem zrazit.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Suma nad 150% ŽM sa zráža celá. Preto ak je zvyšok čistej mzdy vyšší ako 150%ŽM, tak zo 150% sa spočíta 1/3 a nad 150% sa zrazí celé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať