Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Prosím o radu, príp. na link, ak sa tu to riešilo.
Zamestnankyni exekútor zablokoval účet a ona žiada zamestnávateľa, aby výplatu posielal na účet jej muža.
Ak jej zamestnávateľ vyhovie, môže sa dostať do nejakých
problémov?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ak ju stíha exekútor, mali by ste aj Vy dostať od neho exekučný príkaz ma vykonávanie zrážok zo mzdy. Ak ste ho nedostali, obrátte sa na neho so žiadosťou o doručenie daného príkazu, aby ste mohli exekúciu uspokojovať zrážkami zo mzdy. Myslím si, že zablokoval účet preto, lebo sa "úspechu minuli" iné možné exekučné riešenia, medziiným aj daný exekučný príkaz. Veď vždy sa najprv posiela povinnému výzva na zaplatenie dlhu, upomienka alebo čosi podobné od veritela, potom ak dôjde k exekúcii, exekútor posiela príkaz na začatie exekúcie povinnému aj zamestnávateľovi a nakoniec aj obom pošle exekučný príkaz, takže neviem čo sa tu stalo. Osobne by som sa snažila primäť zamestnankyňu na komunikáciu s exekútorom. V prípade, že pohľadávku budete riadne uspokojovať zrážkami zo mzdy a pominie pochybnosť o "záujme" splatiť dlh, si myslím, že exekútor účet môže aj odblokovať. Je to ale len moja domnienka, každopádne s ním a zamestnankyňou komunikujte, ak aj ona prejaví záujem. Každopádne ale ona sama musí chcieť problém vyriešiť. A to nie Tebou uvedeným spôsobom. Rozhodne by som ale v danom prípade neposielala peniaze na mužov účet a jej žiadosť o tento postup by som zamietla, lebo Vy ako firma by ste sa mohli dostať do problémov...už len napomáhaním obchádzania exekúcie.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Aňuška ja mám na Tvoj problém iný názor.
Teba vôbec nemusí zaujímať, že ona má zablokovaný účet. (ona to vôbec nemusela povedať, kľudne mohla požiadať, že výplatu od nejakého termínu žiada posielať na iný účet. A na to právo má)
A už vôbec by som sa nekontaktovala x exekútorom, však Vaša firma s ním nič nemá (exek.príkazy sa doručujú doporučene s doručenkou a to nemáte) Ak príde exek.príkaz , tak budeš zrážať, dovtedy na Vás nemá dosah ani exekútor.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Andyke Pozri príspevok
Aňuška ja mám na Tvoj problém iný názor.
Teba vôbec nemusí zaujímať, že ona má zablokovaný účet. (ona to vôbec nemusela povedať, kľudne mohla požiadať, že výplatu od nejakého termínu žiada posielať na iný účet. A na to právo má)
A už vôbec by som sa nekontaktovala x exekútorom, však Vaša firma s ním nič nemá (exek.príkazy sa doručujú doporučene s doručenkou a to nemáte) Ak príde exek.príkaz , tak budeš zrážať, dovtedy na Vás nemá dosah ani exekútor.
Andyke, aj s Tebou čiastočne súhlasím, len za iných okolností. Neviem podrobnosti, prečo a za akých okolností jej siahli až na účet. O svojom dlhu predsa musela by informovaná. Ja som len napísla bežný postup, ako to s exekúciou chodí. Exekútori sú napojení na databázu Sociálnej poisťovne, preto ma udivuje, že hneď účet zablokoval a Vás ako zamestnávateľa nezaviazal vykonávaním zrážok zo mzdy. A ak je táto zamestnankyňa u Vás nová, od predchádzajúceho zamestnávateľa mala predložiť zápočtový list, kde sa prípadné nevyrovnané exekúcie uvádzajú. Ak by ho aj nepredložila, z vlastnej skúsenosti viem, že exekútori zvyknú dosť rýchlo vystaviť ex.príkaz aj na toho nového zamestnávateľa. Áno, firma sa nemusí kontaktovať s exekútorom, ale mala by sa s ním skontaktovať táto Vaša zamestnankyňa, aby si vyjasnili Ďalší postup. Aspoň by prejavila záujem vec riešiť. Možno práve pre ten nezáujem a neragovanie na výzvy jej ten účet zablokovali.

Ale samozrejme sa Vy môžete aj tváriť, že o ničom neviete, doklad ste žiadny neobdržali a vlastne sa Vás to netýka. To je fakt. Ale v tom prípade by som sa radšej dohodla na výplate v hotovosti cez pokladňu. Ten manželov účet sa mi tam nejako vidí špekulatívny za týchto okolností. Je to ale vec názoru.
Naposledy upravil Betina2 : 03.02.10 at 09:13
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Ďakujem za odpovede a názory. Zamestnankyni prišiel exekučný príkaz, aj sa jej strhla zo mzdy exekúcia za december. Teraz chce zmeniť účet, preto som zneistila.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Aňuška nič sa nedeje, zrážky vykonávaj ďalej a jej výplata môže ísť na taký účet o aký požiada.
Pokiaľ Vás vyzve exekútor, že máš oznámiť na aký účet posielaš mzdu tak oznámiš ( ste povinní), ale dovtedy nemáš žiadne iné povinnosti.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Aňuška Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede a názory. Zamestnankyni prišiel exekučný príkaz, aj sa jej strhla zo mzdy exekúcia za december. Teraz chce zmeniť účet, preto som zneistila.
Tak tento fakt u mňa podstatne mení názor. Ja som si myslela, že zrážky zo mzdy nevykonávate, lebo Vám nebol doručený exekučný príkaz. Ale ak na základe neho riadne zrážate a odvádzate tak ,ako treba, nie je dôvod, prečo by sa jej zbytok mzdy nemohol vyplatiť trebárs aj na manželov účet.
Takže teraz úplne súhlasím s Andyke.
Preto je treba vždy uviesť aj sprievodné okolnosti problému.
Pekný deň.
0 0
tamci tamci

tamci je offline (nepripojený) tamci

Dobrý deň. Podľa zákona o súdnych exekútoroch sa pri výpočte zrážky na exekúciu použije čistá mzda po odpočítaní preddavku na daň a odvodov poistného. Chcem sa opýtať, tie preddavky na daň majú byť upravené o daňový bonus ale nie?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

K tej dani :
Iba preddavok na daň odpočítaj (na DB neprihliadaj - to má príjem, ale z hľadiska exekúcie príjmom zamestnancanie je)
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

A čo, keď robím zamestnancovi ročné zúčtovanie dane a má preplatok na dani a daňovom bonuse. Tiež to do jeho príjmu pre exekúciu nepočítam? Alebo to mám odčleniť, daňový bonus od dane?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prosím Vás, menili sa nejaké nepostihnuteľné časti na povinného od 1.1.2010? Mám dojem, že životné minimum, od ktorého to závisí sa nemenilo, ale potvrďte mi to niekto prosím. Súrne rýchlo. Ď.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Betina2 Pozri príspevok
Prosím Vás, menili sa nejaké nepostihnuteľné časti na povinného od 1.1.2010? Mám dojem, že životné minimum, od ktorého to závisí sa nemenilo, ale potvrďte mi to niekto prosím. Súrne rýchlo. Ď.
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CMATLOV%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5 Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:CS;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} table.MsoTableGrid {mso-style-name:"Mriežka tabuľky"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; border:solid windowtext 1.0pt; mso-border-alt:solid windowtext .5pt; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-border-insideh:.5pt solid windowtext; mso-border-insidev:.5pt solid windowtext; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> <table class="MsoTableGrid" style="border: medium none ; margin-left: 5.4pt; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="0" cellspacing="0"> <tbody><tr style=""> <td style="border: 1pt solid windowtext; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Parameter<o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: solid solid solid none; border-color: windowtext windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: 1pt 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
Hodnota<o:p></o:p>
</td> </tr> <tr style=""> <td style="border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext; border-width: medium 1pt 1pt; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Životné minimum <o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
185,19 €<o:p></o:p>
</td> </tr> <tr style=""> <td style="border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext; border-width: medium 1pt 1pt; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Nepostihnuteľná suma na povinného<o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
111,11 €<o:p></o:p>
</td> </tr> <tr style=""> <td style="border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext; border-width: medium 1pt 1pt; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu<o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
46,29 € <o:p></o:p>
</td> </tr> <tr style=""> <td style="border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext; border-width: medium 1pt 1pt; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Nepostihnuteľná suma na povinného – pri zrážke výživného<o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
77,77 €<o:p></o:p>
</td> </tr> <tr style=""> <td style="border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext; border-width: medium 1pt 1pt; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu – pri zrážke výživného<o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
32,40 €<o:p></o:p>
</td> </tr> <tr style=""> <td style="border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext; border-width: medium 1pt 1pt; padding: 0cm 5.4pt; width: 387pt;" width="516" valign="top"> Suma, nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy zrazí bez obmedzenia<o:p></o:p>
</td> <td style="border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color windowtext windowtext -moz-use-text-color; border-width: medium 1pt 1pt medium; padding: 0cm 5.4pt; width: 68.2pt;" width="91" valign="top">
235,92 €<o:p></o:p>
</td> </tr> </tbody></table>
1 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Fronco Pozri príspevok
<META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CMATLOV%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5 Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:CS;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> <TABLE class=MsoTableGrid style="BORDER-RIGHT: medium none; BORDER-TOP: medium none; MARGIN-LEFT: 5.4pt; BORDER-LEFT: medium none; BORDER-BOTTOM: medium none; BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0 border=1><TBODY><TR><TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid" vAlign=top width=516>Parameter</TD><TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid" vAlign=top width=91>
Hodnota
</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=516>Životné minimum</TD><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=91>
185,19 €
</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na povinného</TD><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=91>
111,11 €
</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu</TD><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=91>
46,29 €
</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na povinného – pri zrážke výživného</TD><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=91>
77,77 €
</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu – pri zrážke výživného</TD><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=91>
32,40 €
</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: 1pt solid; WIDTH: 387pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=516>Suma, nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy zrazí bez obmedzenia</TD><TD style="BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; PADDING-LEFT: 5.4pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: medium none; WIDTH: 68.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: 1pt solid" vAlign=top width=91>
235,92 €<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>


</TD></TR></TBODY></TABLE>
Tu asi tá suma, nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy zrazí bez obmedzenia nesedí - nemalo by tam byť 277,78?
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Mam na vas otazku poradaci,
mame zamestnanca ktory ma pracovnu zmluvu na kratsi pracovny cas, plat ma 100€/mes. Prisla mu dnes exekucia na 100000€, mozme mu zrazat zo mzdy. Podla mna asi nie, len sa chcem uistit.
dakujem
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

nika, aj ja počítam zo sumou 277,78.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
nika224 Pozri príspevok
Tu asi tá suma, nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy zrazí bez obmedzenia nesedí - nemalo by tam byť 277,78?
malo by tam byť 277,78,
je to 150% zo sumy životného minima. t.j.150% z 185,19 = 277,78€
1 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Maaaria nebudeš vykonávať zrážky zo mzdy. Treba písomne oznámiť exekútorovi, že dotyčný zamestnanec má veľmi nízku mzdu a nie je možné vykonávať exek.zrážky.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Fronco Pozri príspevok
<META name=ProgId content=Word.Document><META name=Generator content="Microsoft Word 11"><META name=Originator content="Microsoft Word 11"><LINK rel=File-List href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CMATLOV%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5 Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:CS;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> <TABLE style="BORDER-BOTTOM: medium none; BORDER-LEFT: medium none; BORDER-COLLAPSE: collapse; MARGIN-LEFT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: medium none" class=MsoTableGrid border=1 cellSpacing=0 cellPadding=0><TBODY><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Parameter<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
Hodnota<o:p></o:p>


</TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Životné minimum <o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
185,19 €<o:p></o:p>


</TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na povinného<o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
111,11 €<o:p></o:p>


</TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu<o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
46,29 € <o:p></o:p>


</TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na povinného – pri zrážke výživného<o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
77,77 €<o:p></o:p>


</TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu – pri zrážke výživného<o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
32,40 €<o:p></o:p>


</TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=516>Suma, nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy zrazí bez obmedzenia<o:p></o:p>

</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: 1pt solid; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm" vAlign=top width=91>
235,92 €


</TD></TR></TBODY></TABLE>
ospravedlenujem sa mám tam chybu nejaký čertík sa mi tam zamiešal, správne má byť 277.78 €
<TABLE style="BORDER-BOTTOM: medium none; BORDER-LEFT: medium none; MARGIN: auto auto auto 5.4pt; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: medium none; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-yfti-tbllook: 480; mso-padding-alt: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-border-insideh: .5pt solid windowtext; mso-border-insidev: .5pt solid windowtext" class=MsoTableGrid border=1 cellSpacing=0 cellPadding=0><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Parameter<o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
Hodnota<o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 1"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Životné minimum <o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
185,19 €<o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 2"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na povinného<o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
111,11 €<o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 3"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu<o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
46,29 € <o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 4"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na povinného – pri zrážke výživného<o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
77,77 €<o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 5"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu – pri zrážke výživného<o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
32,40 €<o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 6; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 387pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=516>Suma, nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy zrazí bez obmedzenia<o:p></o:p>
</TD><TD style="BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-BOTTOM: 0cm; BACKGROUND-COLOR: transparent; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 68.2pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=91>
277,78 €<o:p></o:p>
</TD></TR></TBODY></TABLE>
1 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnanca, ktorému zrážam bežnú pohľadávku od exekútora z 1/3. Teraz mi prišla prednostná pohľadávka z 2/3. Ako mám postupovať? Zamestnankyňa je vydatá s dvomi deťmi. Jej čistá mzda je vo výške 380,04 EUR: Ďakujem za vysvetlenie

Mne to vychádza tak, že na obidve exekúcie zrazím po 21,67€. Len potrebujem, aby mi to niekto odsúhlasil po prípade vyvrátil.
Naposledy upravil Farks : 28.03.10 at 16:15
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Farks Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnanca, ktorému zrážam bežnú pohľadávku od exekútora z 1/3. Teraz mi prišla prednostná pohľadávka z 2/3. Ako mám postupovať? Zamestnankyňa je vydatá s dvomi deťmi. Jej čistá mzda je vo výške 380,04 EUR: Ďakujem za vysvetlenie

Mne to vychádza tak, že na obidve exekúcie zrazím po 21,67€. Len potrebujem, aby mi to niekto odsúhlasil po prípade vyvrátil.
alebo zrazím dvakrát po 43,34€???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať