Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Prednostná pohľadávka sa uspokojuje z 2.tretiny takže 43,35 €.
Nakoľko už zrážaš aj bežnú pohľadávku - tá ide z 1. tretiny 43,35 €.
Takže 2x 43,35 € = 86,70 €
1 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Chcela by som sa len spýtať na váš názor. Mám zamestnanca, ktorý má viacero ex. zrážok. Zrážam mu ich a zostáva mu iba nepostihnuteľná čiastka, ktorú mu odvádzam na účet. No a teraz mu nejaký nový exekútro zablokoval aj tento účet. Má na to právo?? Veď tým pádom nemá z čoho žiť!?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Prosím o radu, príp. na link, ak sa tu to riešilo.
Zamestnankyni exekútor zablokoval účet a ona žiada zamestnávateľa, aby výplatu posielal na účet jej muža.
Ak jej zamestnávateľ vyhovie, môže sa dostať do nejakých
problémov?
presne to sa nám stalo, odhliadnúc od toho, že zc uviedol, že zmenil číslo účtu takže som nevedela, že ide o exe, ale samozrejme na exe nereagoval, tak teraz prišla nám ako zamestnávateľovi, len už poriadne nabalená o trovy exe / asi o 200 € / nakoniec perlička: volala mi jeho pani, že aby som sa neopovážila mu strhávať viac ako 20€
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa pri výpočte exekúcie berie do úvahy čistá mzda vrátane daňového bonusu alebo ČM bez daňového bonusu?
Ďakujem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa pri výpočte exekúcie berie do úvahy čistá mzda vrátane daňového bonusu alebo ČM bez daňového bonusu?
Ďakujem.
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t26710-p2-vykon...y-zo-mzdy.html
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Do čistej mzdy zamestnanca sa zaratáva aj preplatok z ročného zúčtovania? ďakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

ďakujem, naozaj rýchla odpoveď.
0 0
kocka503 kocka503

kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

Ahojte, môj zamestnanec zarába mesačne 80 Eur v čistom, avšak na diétach má 1000 Eur. Ak mu prišla exekúcia, môžem mu zrážať aj z týchto diét??? Osobne si myslím, že nie... Tak len pre istotu... Ďakujem.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Cestovné náhrady sa do čistej mzdy nezaratávajú.
Naposledy upravil milka1619 : 05.05.10 at 13:27
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

kocka503 Pozri príspevok
Ahojte, môj zamestnanec zarába mesačne 80 Eur v čistom, avšak na diétach má 1000 Eur. Ak mu prišla exekúcia, môžem mu zrážať aj z týchto diét??? Osobne si myslím, že nie... Tak len pre istotu... Ďakujem.
Zrážaš z čistej mzdy zamestnanca. Teda z toho, čo má dostať na výplatu + záloha na mzdu tiež vstupuje do čistej mesačnej mzdy. Ak má cestovné náhrady vrátane diét vyplácané pri podaní vyúčtovania pracovnej cesty v hotovosti, tak do čistej mzdy sa nezahrňajú. V niektorých firmách je všaj zaužívané, že cestovné náhrady sa preplácajú prostredníctvom mzdy a to ako nezdaniteľné náhrady a v tom prípade by potom vstupovali do výslednej čistej mzdy....Takže ak chcete zrážať vyslovene len zo mzdy, tak tie diéty mu vyplácajte v hotovosti z pokladne tak aby neprebehli cez mzdovú evidenciu.
Počkaj si ale aj na názor niekoho iného. U nás vyplácame cestovné náhrady na základe vyúčtovania PC v hotovosti z pokladne.
Do čistej mzdy sa napr. zahrňa aj náhrada príjmu počas dočasnej PN.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Betina2 Pozri príspevok
Zrážaš z čistej mzdy zamestnanca. Teda z toho, čo má dostať na výplatu + záloha na mzdu tiež vstupuje do čistej mesačnej mzdy. Ak má cestovné náhrady vrátane diét vyplácané pri podaní vyúčtovania pracovnej cesty v hotovosti, tak do čistej mzdy sa nezahrňajú. V niektorých firmách je všaj zaužívané, že cestovné náhrady sa preplácajú prostredníctvom mzdy a to ako nezdaniteľné náhrady a v tom prípade by potom vstupovali do výslednej čistej mzdy....Takže ak chcete zrážať vyslovene len zo mzdy, tak tie diéty mu vyplácajte v hotovosti z pokladne tak aby neprebehli cez mzdovú evidenciu.
Počkaj si ale aj na názor niekoho iného. U nás vyplácame cestovné náhrady na základe vyúčtovania PC v hotovosti z pokladne.
Do čistej mzdy sa napr. zahrňa aj náhrada príjmu počas dočasnej PN.
Je jedno, či sa cestovné náhrady vyplácajú cez pokladňu, alebo cez mzdy.
Že sa z nich nezrážajú exekučné zrážky je uvedené priamo v exekučnom zákone.

§ 69 odsek 2 znie.

Do čistej mzdy sa započítavajú aj čisté odmeny za vedľajšiu činnosť, náborový príspevok a hodnota naturálií.
Nezapočítavajú sa však do nej prídavky na deti a sumy poskytované na náhradu nákladov spojených
s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách
.
3 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

kocka503 Pozri príspevok
Ahojte, môj zamestnanec zarába mesačne 80 Eur v čistom, avšak na diétach má 1000 Eur. Ak mu prišla exekúcia, môžem mu zrážať aj z týchto diét??? Osobne si myslím, že nie... Tak len pre istotu... Ďakujem.
Je to tak, z diet nemôžeš zrážať.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Super, takže teraz som o niečo múdrejšia aj vďaka Vám. Vďaka za info. To je tak, ked s tým bežne nerobím...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Prosím o odsúhlasenie, či tomu dobre chápem, čo som sa tu dočítala: Mám exekučný príkaz - zrážky z dvoch tretín mzdy povinného
Čistá mzda 312,37 - 111,11 (na povinného) = 201,26
Zaokrúhlenie na číslo deliteľné tromi 201,24
201,24 : 3 = 67,08 x 2 = 134,16 bude exekučná zrážka
Zamestnanec dostane k výplate 312,37 - 134,16 - 25 (zrážka za stravné lístky) = 153,21 Eur
Je to takto správne?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Dada Pozri príspevok
Prosím o odsúhlasenie, či tomu dobre chápem, čo som sa tu dočítala: Mám exekučný príkaz - zrážky z dvoch tretín mzdy povinného
Čistá mzda 312,37 - 111,11 (na povinného) = 201,26
Zaokrúhlenie na číslo deliteľné tromi 201,24
201,24 : 3 = 67,08 x 2 = 134,16 bude exekučná zrážka
Zamestnanec dostane k výplate 312,37 - 134,16 - 25 (zrážka za stravné lístky) = 153,21 Eur
Je to takto správne?
uvazujes spravne, len doplnim, ze zamestnancovi zostane narok na nepostihnutelnu sumu 111,11 plus narok na tretiu tretinu 67,08+0,02 minus zrazka na stravne, teda 153,21 eur
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím o radu:
ak je na exekúcii:
-zameškané výživné 442,20
-bežné výživné 85,00
-poplatok za spísanie....19,75
-predbežné trovy.... 931,04
tak to mám spolu spočítať a z toho vyrátať 2/3 zo mzdy??
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak to ide na jeden účet, spočítaš dve tretiny na výživné a pošleš. Mala by si si ale dať pozor, ak už bude splatené dlžné výživné, tak budeš z druhej tretiny posielať iba 85 € a prvú tretinu pošleš celú (čiže nemali by to byť vždy celé dve tretiny).
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak to ide na jeden účet, spočítaš dve tretiny na výživné a pošleš. Mala by si si ale dať pozor, ak už bude splatené dlžné výživné, tak budeš z druhej tretiny posielať iba 85 € a prvú tretinu pošleš celú (čiže nemali by to byť vždy celé dve tretiny).
Nerozumiem tomu asi dobre. Ide to na jeden účet.
To zameškané výživné si mám rozrátať na 2/3 a zvláš ten poplatok a trovy?To bežné nebudem k tomu rátať?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Nerozumiem tomu asi dobre. Ide to na jeden účet.
To zameškané výživné si mám rozrátať na 2/3 a zvláš ten poplatok a trovy?To bežné nebudem k tomu rátať?
prosím - ĎAkujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať