Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Maxinka prečítaj prísp. od 446 po 454 tu :
http://www.porada.sk/t54710-p45-zraz...-exekucia.html

a k tomu ešte 2x prečítaj odpoveď od Janky.
Potom to určite pochopíš.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ďakujem, ale veru ja som to nepochopila-asi nemám na to ....
Ja som to rátala takto:266,60(čistá mzda)-111,11=155,49/3=51,83€x2=103,66€ by som asi mala posielať na účet exekútora.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

To výživné sa bude zrážať pre maloleté dieťa ? Ak áno tak potom na povinného odpočítaš 77,77 nepostihnut.časť.

Ak pre plnoleté dieťa tak exek.zrážku máš dobre vypočítanú.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Platí, že výživné a dlžné výživné sa zrážajú predostne z druhej, tretiny, ostatné uvedené zrážky z prvej tretiny. Ak na výživné druhá tretina nestačí, zráža sa tiež z prvej tretiny.
Keďže všetko ide na jeden účet a je v tom aj výživné, tak kým dlžné výživné nesplatíš, tak je to jednoduché, spočítaš dve tretiny a pošleš exekútorovi. Pozor pri výživnom na maloleté dieťa sa nepoužíva ako nepostihnuteľná suma 111,11 ale 70% z tejto sumy, t.j. 77,77. V tomto prípade teda 266,60-77,77 = 188,83. Prvá tretina 62,94, druhá tretina 62,94. Exekútorovi pošleš teda 125,88.
Ďalej to nechcem komplikovať, keď budeš mať pocit, že dlžné výživné je splatené, prípadne ak by mal výrazne vyššiu mzdu obráť sa na exekútora a spýtaj sa, ktoré z pohľadávok eviduje ako splatené a potom uvidíš, prípadne požiadaj exekútora o výpočet výšky splátky.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

ĎAKUJEM Andyke a JANKE MOTYĆKOVEJ - vôbec som ani netušila že sa to rozdeluje ak je dieťa neplnoleté.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Prosím o odsúhlasenie:
1. zrážka zo mzdy podľa OSP (ProfiCredit) mesačne 184,43 - vyšlo

Čistá mzda podľa exekučného poriadku = 609,40
2. neprednostná exekúcia - nevyšlo
3. neprednostná exekúcia - nevyšlo
4. prednostná exekúcia - uhrádzam z druhej tretiny:
vyšlo mi 92,59 € za 1/3, ale neviem, či k nej mám pripočítať
celú sumu, ktorá sa zráža v plnej výške (nad 150%) 35,35 €.

Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak v prvej tretine je po zrazení 1.zrážky ešte nejaký zvyšok - uvádzaš 35,35, tak táto suma sa použije na 2.neprednostnú pohľadávku. Druhá tretina (92,59) pôjde na 4.-prednostnú pohľadávku.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Janka, po zrazení 1. zrážky nie je žiadny zvyšok. Iba pri výpočte prednostnej zrážky mi vyšla jedna tretina 92,59 a suma, čo sa zrážka nad 150%. Teraz neviem, či mám v 4. zrážke uhradiť len 92,59 alebo tam mám započítať aj sumu nad 150%. Prikladám tabuľku výpočtu. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V tom prípade treba ale na prvú zrážku zraziť iba 127,94. Aj keď je v zmluve s Proficreditom vyššia mesačná zrázka, treba rešpektovať §281 Občianskeho súdneho poriadku - "Vykonávať zrážky vo väčšom rozsahu ako dovoľujú ustanovenia tohto zákona je neprípustné, a to i keď s tým povinný súhlasí."
Na 4.zrážku ide len druhá tretina - 92,59.
1 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Janka, ďakujem za odpoveď. Prvá zrážka bola podľa OSP, a výška čistej mzdy mi pokryla mesačnú zrážku. Dúfam, že je to tak v poriadku, alebo sa čistá mzda už počíta rovnako?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Čistá mzda sa počíta odlišne, len neviem, či tam môže byť až taký veľký rozdiel.
1 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Poistné je 92,48 €.
Janka, ďakujem ti pekne, že si si našla čas a odpovedala mi. Veľmi si to cením.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Poprosim o radu ohľadom exekucii . Prečitala som celu temu a napriek tomu neviem čo potrebujem. Prevzala som učtovnictvo a jeden zamestnanec ma 4 exekucie , vyživne na jedno dieťa určene vo vyške 24,63 € a teraz mu prišli ďalšie 3 prednostne exekucie.
Ma čistu mzdu 393,60 € . Moja predchodkyňa neviem akym spôsobom dospela k vypočtom ale sulu vo vške 124 € rozdelila medzi jednolive exekucie a ja si myslim , že to nieje spravne a neviem ako postupovať ďalej. Tie neprednostne exekucie prišli postupne a 3 prednostne prišli spolu . Poraďte prosim . Ja čo som sa dočitala tak som pochopila tak , že bolo potrebne najprv zražať exekuciu z 1/3 , ktora prišla ako prva z 2/3 vyživné a potom postupne ostatne. Chapem to spravne_
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V akom poradí prišli exekúcie?
Prvá neprednostná , potom výživné a neskôr 3 ďalšie prednostné naraz?
Tak prvú tretinu na neprednostnú, druhú tretinu na výživné a keď si písala, že iba 24,63 € treba zrážať, tak Ti tam zostane zvyšok nevyčerpanej sumy na 3 prednostné exekúcie(ktoré prišli naraz) a tieto uspokojíš v pomere podľa výšky pohľadávky .
Takže 1 neprednostnú a 4 prednostné spolu zrážaš mesačne.
2 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Ďakujem pekne, ešte že existuje porada.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Prosím poraďte mi : Zamestnancovi prišla exekúcia - neprednostná pohľadávka. Tento zamestnanec však predložil doklad, že už sám spláca (teda nie zrážkou zo mzdy) inú pohľadávku (súdna pohľadávka). Môžem pri výpočte zrážky pre exekútora zohľadniť ako zrážku aj túto pohľadávku t.j. ak napr. 1/3 vychádza 130 € a zamestnanec sám spláca 100 €, tak exekútorovi pošlem 30 € ?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ľubica2 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi : Zamestnancovi prišla exekúcia - neprednostná pohľadávka. Tento zamestnanec však predložil doklad, že už sám spláca (teda nie zrážkou zo mzdy) inú pohľadávku (súdna pohľadávka). Môžem pri výpočte zrážky pre exekútora zohľadniť ako zrážku aj túto pohľadávku t.j. ak napr. 1/3 vychádza 130 € a zamestnanec sám spláca 100 €, tak exekútorovi pošlem 30 € ?
Ďakujem za odpoveď.
ja si myslím, že nezohladňuješ, jedine ak by vás požiadal, aby ste mu zrážali zo mdy, tak by ste exekútorovi oznámili, že už zrážate tú prvú (či si teraz on sám platí) a že momentálne nie je z čoho zrážať jeho pohladávku a že začnete, ked dozrážate tú prvú.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ľubica2 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi : Zamestnancovi prišla exekúcia - neprednostná pohľadávka. Tento zamestnanec však predložil doklad, že už sám spláca (teda nie zrážkou zo mzdy) inú pohľadávku (súdna pohľadávka). Môžem pri výpočte zrážky pre exekútora zohľadniť ako zrážku aj túto pohľadávku t.j. ak napr. 1/3 vychádza 130 € a zamestnanec sám spláca 100 €, tak exekútorovi pošlem 30 € ?
Ďakujem za odpoveď.
Výška dobrovoľne platenej inej pohľadávky neznižuje výšku zrážok pri nútenom výkone rozhodnutia.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Potrebovala by som poradiť, čo v takomto prípade. Prevzala som účtovníctvo, kde bol zamestnanec, ktorý mal exekúciu. Je ženatý a ma dve deti. Exekúcia bola na výživné na dieťa neplnoleté s prvého manželstva. Čistá mzda zamestnanca je 306,60€ (vrátane daňovéh bonusu) Mne vychádza exekučná zrážka vo výške 87,75€. Účtovníčka predomnou zrážala 77,47€ Ako mám postupovať ďalej? Rátam ja zle alebo bývalá účtovníčka? Ďakujem za Váš čas
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Farks Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť, čo v takomto prípade. Prevzala som účtovníctvo, kde bol zamestnanec, ktorý mal exekúciu. Je ženatý a ma dve deti. Exekúcia bola na výživné na dieťa neplnoleté s prvého manželstva. Čistá mzda zamestnanca je 306,60€ (vrátane daňovéh bonusu) Mne vychádza exekučná zrážka vo výške 87,75€. Účtovníčka predomnou zrážala 77,47€ Ako mám postupovať ďalej? Rátam ja zle alebo bývalá účtovníčka? Ďakujem za Váš čas
Rátaš to dobre. Aj mne pri exekúcii výživného vyšla zrážka 87,75€. ťažko povedať ako to rátala ona.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať