Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Llívia Pozri príspevok
Stále mi to nie je jasné. Ak u mňa zarobí 100 EUR, po odpočítaní nepostihnuteľnej sumy mu nemôžem zraziť nič. Ak u iného zamestnávateľa zarobí tiež 100 EUR (o ktorých však ja neviem), ten mu tiež odráta nepostihnuteľné minimum a tiež mu nič nezrazí?
Nepostihnuteľná suma na povinného je 111,22 €. Ak čistá mzda zamestnanca bude 100 €, nie je možné zraziť nič, zamestnávateľ je povinný to oznámiť exekútorovi, ktorý vie (mal by vedieť) o existencii viacerých zamestnávateľov daného zamestnávateľa - a EP umožňuje exekútorovi upraviť v zmysle § 88 EP výšku nepostihnuteľnej sumy na povinného a určí jednotlivo každému zamestnávateľovi, akú výšku nepostihnuteľnej sumy uplatní, ak ani to nestačí, opäť je zametnávateľ povinný informovať exekútora ...vy ako zamestnávateľ vôbec nemusíte mať a ani nepotrebujete mať vedomosť o tom, či daný zamestnanec má aj ďalších zamestnávateľov.
1 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Ahojte poradaci,

mam jednu otazocku:zamestnankyni zrazam od 02/2010 exekúciu - jednu tretinu z CM, teraz mi prisla druha exekúcia,ale v nej nebolo urcene akym sposobom sa ma zrazat (tato druha exekúcia sa tyka dlhu voci jednej banke, ktory teraz od nas ziada vyplatit cez svojho pravnika). Mozem zrazat tiez ako jedno tretinovu zrazku a ako to bude s vypoctom...Jej CM cca 336 €. Zamestnankyna je vydata, deti nemaju. Prosim o rychlu odpoved. Dakujem velmi pekne. :-)
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

este k mojej otazke: v druhej exekúcii bolo este napisane: Ziadam vas o vykonavanie zrazok zo mzdy zodpovedajucej maximalnej pripustnej vyske zrazok podla predpisov upravujucich zrazky zo mzdy (inych prijmov) pri vykone rozhodnutia.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zrejme ide o dohodu o zrážkach zo mzdy podľa §551 Občianskeho zákonníka postúpenú zamestnávateľovi. Keďže ide o neprednostnú pohľadávku zráža sa ako druhá v poradí z jednej tretiny. Keďže celá tretina ide na prvú zrážku, na druhú by teoreticky nemalo ostať.
Ale pokiaľ by sme výšku 2. zrážky počitali presne podľa Občianskeho súdneho poriadku (pri výpočet zrážky sa neodpočítava poistné na rozdiel od exekúcie), tak nejaká menšia suma by sa zraziť dala. Viac by ste zraziť nemali.
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

ano ide o dohodu o zrazkach zo mzdy...takze by som ratala zo sumy: (CM) 336 + (poistne-SP, ZP) 51= 387 €
387 - 157,56 (nepost. suma na seba 111,22 + na manzela 46,34)= 229,44: 3 = 76,48 € ???
pomozte mi prosim, este som sa s tymto nestretla, dakujem :-)
Naposledy upravil mirka06121985 : 07.09.10 at 12:02
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak má prvú exekúciu, na tú z čistej mzdy 336 zráža (336-157,56), z toho prvá tretina je 59,48€. To treba zraziť celé. Prvá tretina na druhú zrážku je 76,48, ale keďže 59,48 z prvej tretiny už išlo na exekúciu, tak na druhú zrážku ostane iba rozdiel 76,48-59,48 = 17€.
Čiže na prvú (exekúciu) 59,48, na druhú v poradí (dohodu) 17€.
0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

Dobrý den tak isto prosím o skontrolovanie

mam jednu exekúciu a tá mi vyšla 51,79 eur a zostáva mu vyplatiť ešte 214,81 ale mám este jednu exekúciu tak tú možem tak isto trhnúť vo výške 29,43 a zostanemu mu životné mininum ktoré mu bude vyplatené je to tak
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak sú obe zrážky exekúcie a obe sú neprednostné, potom je možné zraziť iba prvú exekúciu (51,79). Druhú je možné zraziť iba ak zamestnanec súhlasí (písomne) so zrážkou vyššouu ako stanovuje zákon, najviac možno zraziť toľko, aby mu k výplate zostala aspoň nepostihnuteľbá suma na neho, manželku a deti.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Mám zamestnanca, ktorému zrážam exekúciu, ďalšia čaká v poradí ako druhá, a teraz som dostala zo spoločnosti CETELEM dohodu o zrážka zo mzdy s tým istým zamestnancom. Môžem popri exekúcii uspokojiť aj spomínanú spoločnosť? Alebo musia tiež čakať v poradí? Ide vlastne o pôžičku, ktorú zmluvne podpísal, že pri neplatení súhlasí so zrážkami zo mzdy nimi určenými.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Viď môj príspevok 545 - dá sa využiť iba to, že podľa zákona sa pri zrážkach podľa Občianskeho súdneho poriadku pri výpočte čistej mzdy zo mzdy neodpočítava poistné. Keďže postúpená dohoda sa zráža podľa OSP, a prvá tretina podľa OSP je o niečo vyššia ako prvá tretina pre exekúcie, rozdiel medzi tretinami sa môže zraziť na dohodu.
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Prosim o vysvetlenie v ktorom pripade pri zrazkach je vypocet cistej mzdy:

1. Hruby príjem minus dan
2. hruby prijem, minus dan a minus poistne fondy
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem pekne za odpoveď, tak to bude iba naozaj zanedbateľná čiastka.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

lefa Pozri príspevok
Prosim o vysvetlenie v ktorom pripade pri zrazkach je vypocet cistej mzdy:

1. Hruby príjem minus dan
2. hruby prijem, minus dan a minus poistne fondy
2. exekúcie
1. ostatné - zrážky na výpočet ktorých sa vzťahuje Občiansky súdny poriadok, t.j. výkony rozhodnutia súdu, pokuty (napr. Sociálna poisťovňa), postúpené dohody o zrážkach zo mzdy ....

Ale nepoznám prípad, že by sa niekto sťažoval pri použití postupu 2. aj pre zrážky podľa OSP.
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Vdaka, pekny vikend.
0 0
gabuš gabuš

gabuš je offline (nepripojený) gabuš

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu: má vyrátané podľa priloženej tabuľky zrážky zo mzdy len nerozumiem koľko mám zraziť ak mám dve exekúcie, ktoré prišli na raz. Jedna je vo výške 258,70 a druhá 275,30 €. Prosím poradte mi koľko mám zraziť zamestnancovi zo mzdy za mesiac august 2010? Ďakujem.
Naposledy upravil gabuš : 12.09.10 at 19:28
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Spolu je pohľadávka 534 € (258,70+275,30), na každú pohľadávku podiel v % predstavuje:
1. pohľadávka - 48,45 % (258,70 : 534)
2. pohľadávka - 51,55 % (275,30 : 534)
Podľa vami priloženej tabuľky je možné použiť na úhradu neprednostných pohľadávok sumu 253,31 €, t.z. na úhradu:
- prvej pohľadávky použijem čiastku 122,72 € (48,45%x253,31)
- druhej pohľadávky použijem 130,59 € (51,55%x253,31)
0 0
gabuš gabuš

gabuš je offline (nepripojený) gabuš

ďakujem za radu
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, keď dostanem exekučný príkaz vypočítam podľa tabulky splátky, a tú sumu použijem na zrážky celé obdobie kým trvá exekúcia, alebo môžem tú sumu meniť, alebo ako to vôbec funguje? Za odpovede a názory ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, keď dostanem exekučný príkaz vypočítam podľa tabulky splátky, a tú sumu použijem na zrážky celé obdobie kým trvá exekúcia, alebo môžem tú sumu meniť, alebo ako to vôbec funguje? Za odpovede a názory ďakujem
Vypočítaná suma sa mení, alebo je rovnaká, podľa skutočného čistého príjmu zamestnanca za príslušný mesiac...
2 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

Prosim Vás o pomoc, prišla nám exekúcia na 1/3 mzdy, zamestnankyňa má len minimálnu mzdu (z toho čistá je 266,6), je vdova ani nemá vyživované deti, našla som v tejto téme viaceré tabuľky, a po doplnení mi tie výpočty nejako nesedia. Prosím pomožte ako mám správne vypočítať zrážku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať