Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Chcela by som sa spýtať pani Motyčkovej. Tu pri výpočte výšky exekúcie počíta so sumou 111,22 € (chápem, že je to 60 % zo ŽM). Tu som na porade stiahla tabuľku na výpočet a podľa nej tam na povinného vychádza 77,85 €. Vychádza mi ešte tá suma 111,22 *70 %. Neviem aký je v tom rozdiel. Prečo sa to raz počíta tak raz inak.
A ešte sa chcem spýtať ak mám pracovníčku, ktorá má iné zrážky 64 + 34 € a teraz jej došla exekúcia. Má 3 deti, je rozvedená. ČM je 400 €. Koľko jej môžem zraziť. Všetky tie zrážky jej idú len z 1/3, na viac jej nemôžem siahnuť?
A ešte jedna otázka, ak sa jedná o prednostnú exekúciu, musí to byť v exekučnom príkaze uvedené, či ako to viem.
0 0
Petrikova Petrikova

Petrikova je offline (nepripojený) Petrikova

dobrý deň, potrebovala by som poradiť s exekúciou. Zamestnanec má 1 exekúciu, teraz prišla ďalšia z daňového úradu. Ako treba postupovať? Zrážať tú daňovú exekúciu z dvoch tretín a tá prvá exekúcia sa pozastaví? Ďakujem za každú radu
0 0
tattoo2 tattoo2

tattoo2 je offline (nepripojený) tattoo2

Dobrý deň,chcel by som vas poprosiť o radu.Už asi 3 roky nesplácam svoje pohľadávky,teraz keď mi to opat plat dovolí,chcem to začať platit.Chcem sa spýtať,kde zistím komu a koľko som dlžný,lebo to bolo viac menších súm,niečo som zaplatil a niečo ešte ostalo a viem,že sa mi ozvalo viac exekútorov.Ďakujem
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Petrikova Pozri príspevok
dobrý deň, potrebovala by som poradiť s exekúciou. Zamestnanec má 1 exekúciu, teraz prišla ďalšia z daňového úradu. Ako treba postupovať? Zrážať tú daňovú exekúciu z dvoch tretín a tá prvá exekúcia sa pozastaví? Ďakujem za každú radu
daňovú exekúciu budeš zrážať z druhej tretiny, z prvej tretiny budeš zrážať tú prvú exekúciu, ktorú už zrážaš, daňová exekúcia sa z prvej tretiny nebude zrážať, pretože neprišla v ten istý termín ako prvá exekúcia
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

tattoo2 Pozri príspevok
Dobrý deň,chcel by som vas poprosiť o radu.Už asi 3 roky nesplácam svoje pohľadávky,teraz keď mi to opat plat dovolí,chcem to začať platit.Chcem sa spýtať,kde zistím komu a koľko som dlžný,lebo to bolo viac menších súm,niečo som zaplatil a niečo ešte ostalo a viem,že sa mi ozvalo viac exekútorov.Ďakujem
skúste sa obrátiť na príslušné exekútorské úrady, príp. priamo na osoby, voči ktorým máte podlžnosti
0 0
jol jol

jol je offline (nepripojený) jol

dobry vecer potrebujem poradit ohladom exekucie zrazka zo mzdy,exekucia sa tika jednej tretiny z cisteho prjmu.Je mozne abi zo sumi 870,90e bola jedna tretina 500e,ine zrazki niesu tam. Dakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Je to možné, ak 870,90 je čistá mzda. Vyšlo mi to ešte o niečo viac, ale neviem, či máš manželku, deti...
Z čistej mzdy sa odpočitava na teba 111,22 a ešte po 46,34 na manželku a deti. Z toho, čo ostane a je nad 278,07€ sa zráža všetko. Zo sumy do 278,07 sa zráža tá jedna tretina (92,69).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jales Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať pani Motyčkovej. Tu pri výpočte výšky exekúcie počíta so sumou 111,22 € (chápem, že je to 60 % zo ŽM). Tu som na porade stiahla tabuľku na výpočet a podľa nej tam na povinného vychádza 77,85 €. Vychádza mi ešte tá suma 111,22 *70 %. Neviem aký je v tom rozdiel. Prečo sa to raz počíta tak raz inak.
A ešte sa chcem spýtať ak mám pracovníčku, ktorá má iné zrážky 64 + 34 € a teraz jej došla exekúcia. Má 3 deti, je rozvedená. ČM je 400 €. Koľko jej môžem zraziť. Všetky tie zrážky jej idú len z 1/3, na viac jej nemôžem siahnuť?
A ešte jedna otázka, ak sa jedná o prednostnú exekúciu, musí to byť v exekučnom príkaze uvedené, či ako to viem.
Asi ste si stiahli tabuľku na výpočet exekúcie výživného pre maloleté dieťa. Ak sa jedná o exekúciu výživného na maloleté dieťa, použije sa 70% z nepostihnuteľných súm.
Aké sú to iné zrážky a aká došla exekúcia?
V exekučnom príkaze je uvedený minimálne účel zrážky a potom podľa zákona treba pozrieť, či je to prednostná alebo neprednostná. Ale niekedy je tam priamo uvedené, že ide o prednostnú/neprednostnú pohľadávku, alebo sa má zrážať z dvoch alebo z jednej tretiny.
(Nežiadajte niekoho menovite o odpoveď - ad 1 je to v pravidlách porady - ad 2 - možno by vám vedel odpovedať aj niekto iný, a takto neodpovie a ja sem týždeň alebo aj mesiac nakuknúť nemusím).
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

Dobrý deň, tiež by som potrebovala poradiť. Zamestnanec platí výživné na 1 dieťa 70,- na základe súdneho rozhodnutia, mzdu má cca 500,-, teraz mu prišla ešte exekúcia na dlžné výživné za minulé roky. Výpočet je mi vcelku jasný, nad 278,07 zrazím všetko. Z 1. tretiny (92,69) mám najskôr odpočítať 70,- výživné (platí ho sám, mala by som mu robiť radšej zrážku zo mzdy?) a zostane 22,69 a 2. tretinu zrazím celú?, celkovo na exe mu zrazím 22,69+92,69? ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To výživné, ktoré platí sám sa platí až po vykonaní exekúcie, rovnako by to bolo, aj keby sa mu to zrážalo zo mzdy. Zrážať zo mzdy je to možné len na základe dohody o zrážkach zo mzdy a tá nemá prednosť pred exekúciou.
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

Ďakujem, potrebujem si len overiť - zrazím mu všetko nad 278,07 a ešte aj obidve tretiny 2*92,69? to mu v každom prípade nech zarobí koľko chce zostane 170,54 netto mzda (77,85 na povinného, nemá žiadnu vyživovanú osobu, lebo v prospech maloletého je exe plus mu zostane 1 tretina vo výške 92,69), z nej má zaplatiť výživné 70,-? nechcem ho obhajovať, ale z toho nevyžije, platí nájomné a lieky...asi dá výpoveď a nebude mať nič matka dieťaťa ani on. Tá vyhláška sa mi zdá dosť krutá.
Naposledy upravil ivakumova : 13.03.11 at 09:41
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak je to.
Je mi to jasné - nie je asi časté, že v exekúcii nemá uvedené aj výživné - keby to tam bolo, tak po zrazení výživného a dlžného výživného by mu ostalo aspoň tých 170,54 - čo je dosť málo...ale to je exekúcia.
Keď dá výpoveď, tiež nu to nepomôže, to dlžné výživné sa tým nesplatí a finančná situácia sa mu nezlepší.
V každom prípade na tých 70 eur musíte mať dohodu o zrážkach zo mzdy, bez toho to nesmiete zraziť.
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

ďakujem, veľmi ste mi pomohli
0 0
Monika09 Monika09

Monika09 je offline (nepripojený) Monika09

Dobrý deň, prosím vás poradiť mi, či do príjmu zamestnanca na vykonanie exekučnej zrážky sa pripočíta aj zamestnanecká prémia, ktorá mu bude v tomto mesiaci vyplatená - zraziť mu na exekúciu z celého príjmu?
Ďakujem
Naposledy upravil Monika09 : 15.03.11 at 09:37
0 0
Monika09 Monika09

Monika09 je offline (nepripojený) Monika09

Ešte sa chcem spýtať, podlieha exekúcii aj daňnový bonus?
Prosím, poraďte
0 0
jol jol

jol je offline (nepripojený) jol

dobry den chcem sa spitat ci je rozdiel medzi slovami co sa tika exekucie, jednu tretinu-alebo z jednej tretini.ci je tam rovnaky vypocet. dakujem
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
považuje sa družka za vyživovanú osobu ??
0 0
jol jol

jol je offline (nepripojený) jol

druzka sa nerata ako vizivovacia osoba ziadna neni
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Mima P. Pozri príspevok
Ahojte.
Mam otazku k exekucii. Zamestanec u nas pracuje na zaklade dohody o vykonani prace, vychadza mu okolo 30-40 Eú mesacne ako kedy.
Teraz mi dosla exekucia . Ako mam postupovat? Mozem vobec stahovat z odmeny z dohody a z takej malej ciastky? Urcite pobera kadejake socialne davky a prispevky, neviem ako mam teraz postupovat.
Prosim poraddte!
Vopred dakujem.
Mám podobný prípad, výpočet pre zrážku je v mínuse. Ale zamestnanec sa vyjadril, že sa dohodol s exekútorom, že mu zrazíme nejakú minimálnu čiastku a budeme ju ex. posielať. Je možný taký postup? Môžme spísať dohodu so zamestnancom o dobrovolnej zrážke na sumu napr. 15€?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať