Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Neviem ktorú čistú mzdu si uviedla, takže presné číslo Ti nevypočítam.</SPAN>
Pri dohode postupuješ podľa OSP (takže budeš mať inú čistú mzdu ako na 2.exekúciu, kde budeš postupovať podľa Ex.poriadku.)</SPAN>
Najprv vypočítaš jednu tretinu podľa OSP (určite bude vyššia ako 55 Eur, takže zrazíš 55 Eur a pošleš.)</SPAN>
Na 2. exekúciu tiež vypočítaj jednu tretinu podľa Exek.poriadku a odpočítaj od tej sumy 55 Eur a ten zvyšok pošli na 2. exekúciu.</SPAN>
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Andyke Pozri príspevok
Neviem ktorú čistú mzdu si uviedla, takže presné číslo Ti nevypočítam.</SPAN>
Pri dohode postupuješ podľa OSP (takže budeš mať inú čistú mzdu ako na 2.exekúciu, kde budeš postupovať podľa Ex.poriadku.)</SPAN>
Najprv vypočítaš jednu tretinu podľa OSP (určite bude vyššia ako 55 Eur, takže zrazíš 55 Eur a pošleš.)</SPAN>
Na 2. exekúciu tiež vypočítaj jednu tretinu podľa Exek.poriadku a odpočítaj od tej sumy 55 Eur a ten zvyšok pošli na 2. exekúciu.</SPAN>
Neviem, ale asi som to nepochopila, aku inu čistu mzdu si myslela?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Andyke Pozri príspevok
Neviem ktorú čistú mzdu si uviedla, takže presné číslo Ti nevypočítam.</SPAN>
Pri dohode postupuješ podľa OSP (takže budeš mať inú čistú mzdu ako na 2.exekúciu, kde budeš postupovať podľa Ex.poriadku.)</SPAN>
Najprv vypočítaš jednu tretinu podľa OSP (určite bude vyššia ako 55 Eur, takže zrazíš 55 Eur a pošleš.)</SPAN>
Na 2. exekúciu tiež vypočítaj jednu tretinu podľa Exek.poriadku a odpočítaj od tej sumy 55 Eur a ten zvyšok pošli na 2. exekúciu.</SPAN>
Mozno si myslela, či nie je ponížená o tých 55,- EuR, ale nie je, takže malo by to byť takto:
324,23 - 111,11( na povinného) =213,12
213,12/3= 71,04
71,04 -55=16,04 ktoré posielam na exekučný príkaz a 55,- na dohodu
Mám to takto správne?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

OSP : čistú mzdu definuje ako hrubá mzda mínus daň (neodpočítava sa poistné). </SPAN></SPAN>

Exek. poriadok : Zrážky sa vykonávajú z čistej mzdy povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov fyzických osôb a odvody zdravotného poistenia, nemocenského poistenia a dôchodkového zabezpečenia a do Fondu zamestnanosti Slovenskej republiky.</SPAN></SPAN>
1 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Macula odpočet na povinného : 113,89 Eur (od 1.7.2011)
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Andyke Pozri príspevok
OSP : čistú mzdu definuje ako hrubá mzda mínus daň (neodpočítava sa poistné). </SPAN></SPAN>

Exek. poriadok : Zrážky sa vykonávajú z čistej mzdy povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov fyzických osôb a odvody zdravotného poistenia, nemocenského poistenia a dôchodkového zabezpečenia a do Fondu zamestnanosti Slovenskej republiky.</SPAN></SPAN>
Uviedla som čistú mzdu ( hrubá mzda-odvody-daň), takže môj vyššie uvedený výpočet by mal byť správny, dobre som to už pochopila?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Na tú 2. exekúciu pošleš 15,11 Eur. Pochopila si to dobre.(len konečnú sumu máš zle)
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Andyke Pozri príspevok
Na tú 2. exekúciu pošleš 15,11 Eur. Pochopila si to dobre.(len konečnú sumu máš zle)
Ďakujem veľmi pekne, tú čiastku na povinného som si opravila
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

A čo v prípade, ak zamestnanec má 1/3 Exe a teraz mu prišla ním podpísaná dohoda o zrážkach. Budem zrážať tú 1/3 exe a dohodu o zrážkach až potom, ak tá prvá exekúcia bude splatená? Je to tak správne?
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Dostali sme exekučný príkaz, na ktorom je uvedená istina s prísl. (360,20 € ) a predbežné trovy exekúcie (120,19 €).
Na príkaze je uvedené, že za istinu poukazovať na účet Soc. poisť., a za trovy exekúcie na účet exekútora. Neviem, či máme poukazovať najskôr istinu, a až po splatení istiny trovy exekúcie, alebo zrážanú sumu rozdeliť (akým podielom?) a poukazovať obom. Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Nikto neporadí?!
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Prednostnú t.j. SP z druhej tretiny, a z prvej tretiny pomerne uspokojíš SP a exekútora.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, prosím veľmi o pomoc, pri kontrole výplat som zistila, že som zamestnankyni z mojej viny vyplatila vyšší osobný príplatok ako mala nárok. Zamestnankyňa súhlasila písomne s tým, že príplatok vráti. Len ja neviem ako to urobiť aby som neporušila zákon. Zadať jej tú zrážku ako zrážku v hrubom alebo čistom? Ak jej to zadám v hrubom, tak sa stane, že jej hrubá mzda bude nižšia ako minimálna mzda, neporuším tým zákon? Zrážku potrebujem vysporiadať v tejto výplate. Ďakujem na 1000 krát.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím veľmi o pomoc, pri kontrole výplat som zistila, že som zamestnankyni z mojej viny vyplatila vyšší osobný príplatok ako mala nárok. Zamestnankyňa súhlasila písomne s tým, že príplatok vráti. Len ja neviem ako to urobiť aby som neporušila zákon. Zadať jej tú zrážku ako zrážku v hrubom alebo čistom? Ak jej to zadám v hrubom, tak sa stane, že jej hrubá mzda bude nižšia ako minimálna mzda, neporuším tým zákon? Zrážku potrebujem vysporiadať v tejto výplate. Ďakujem na 1000 krát.
prosím neporadí niekto?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jana32 Pozri príspevok
prosím neporadí niekto?
nepoznám síce Tvoj soft...ale ak si jej zadala vyššiu časť mzdy na aký mala nárok, urob storno tej časti mzdy....
napr. má nárok na 100 € príplatok za bežný mesiac
vyplatila si jej za min. mesiac o 50 viac....
tento mesiac bude mať 100 € - 50€.....t.j. 50 €...a stále v hrubom.....
a nezadávaj jej to v zrážkach .....poníž jej príplatok, aj keby mala ísť do záporu...HM jej predsa nejaká vyjde....predpokladám, že nie je to taká čiastka , kt. by mala vplyv na ŽM
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Mila123 Pozri príspevok
nepoznám síce Tvoj soft...ale ak si jej zadala vyššiu časť mzdy na aký mala nárok, urob storno tej časti mzdy....
napr. má nárok na 100 € príplatok za bežný mesiac
vyplatila si jej za min. mesiac o 50 viac....
tento mesiac bude mať 100 € - 50€.....t.j. 50 €...a stále v hrubom.....
a nezadávaj jej to v zrážkach .....poníž jej príplatok,
aj keby mala ísť do záporu...HM jej predsa nejaká vyjde....predpokladám, že nie je to taká čiastka , kt. by mala vplyv na ŽM
Myslíš na živnotné minimum? Na to nie, ale jej hrubá mzda, keď som jej dala osobný príplatok odmínusovaný o tú neoprávnene vyplatenú čiastku jej hrubá mzda bude vo výške 298 €, tak neviem, či to tak môže byť
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Myslíš na živnotné minimum? Na to nie, ale jej hrubá mzda, keď som jej dala osobný príplatok odmínusovaný o tú neoprávnene vyplatenú čiastku jej hrubá mzda bude vo výške 298 €, tak neviem, či to tak môže byť
Vie mi , prosím , niekto poradiť?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jana32 Pozri príspevok
Vie mi , prosím , niekto poradiť?
tak to rozdeľ do dvoch či troch mesiacov....aby dosiahla za celý odpracovaný mesiac mesačnú minimálnu mzdu......
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Mila123 Pozri príspevok
tak to rozdeľ do dvoch či troch mesiacov....aby dosiahla za celý odpracovaný mesiac mesačnú minimálnu mzdu......
MIla 123 ďakujem, len jej to rozložiť nemôžem, tak idem pošpekulovať čo s tým. Ešt raz ďakujem
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Prosím poradiť : dnes mi došli pre jedného zamestnanca 3 exekučné príkazy :

I.- zrážka 2/3 pre soc. poisťovňu - pohľadávka predn.
zrážka 1/3 - pre exek. poplatky
II. zrážka 2/3 soc.poisť.
zrážka 1/3 - exek. poplatky
III. zrážka 1/3 - neprednostná
Akým pomerom mám rozdeľovať zrážku.
Zostatok čistej mzdy povinného : 166,64 (1/3 - 55,54 ).
Zrážka 2/3 - 111,08 .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať