Zavrieť

Porady

Potvrdenie o návšteve školy - daň. bonus

Chcem sa opýtať môžem už pýtať potvrdenie o návšteve školy na daň bonus na škol. rok 2007/2008?
Usporiadat
Anču Anču

Anču je offline (nepripojený) Anču

Mám rozhodnutie z ÚP, že dieťa zaraďuje do evidencie uchádzačov dňa 8.8.2007. Má za august nárok na daňový bonus? Ak nie, môžem v septrembri dať do výplaty mínusom 555 Sk, alebo ho môžem vysporiadať až v ročnom zučtovaní. Jednej novej pracovníčke som zasa zabudla dať DB, môžem ho doplatiť v ďalšom mesiaci?
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Anču Pozri príspevok
Mám rozhodnutie z ÚP, že dieťa zaraďuje do evidencie uchádzačov dňa 8.8.2007. Má za august nárok na daňový bonus? Ak nie, môžem v septrembri dať do výplaty mínusom 555 Sk, alebo ho môžem vysporiadať až v ročnom zučtovaní. Jednej novej pracovníčke som zasa zabudla dať DB, môžem ho doplatiť v ďalšom mesiaci?
Má nárok na daňový bonus aj za mesiac august. Na začiatku mesiaca boli splnené podmienky na jeho uplatnenie ( Zákon o dani z príjmov § 33 odst. 5 )
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Potvrdenie o návšteve školy musím vyžiadať od zamestnancov, alebo je zamestnanec povinný nahlásiť mi zmenu. napr. zrušenie nároku na DB
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nárok na DB je povinný preukázať zamestnanec.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Takže ak mi napr. nenahlási zmenu je zodpovedý on? Alebo od septembra nepočítam DB na deti, ktoré ukončili pov. školskú dochádzku, kým nedostanem nejaké potvrdenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MIRKA111 Pozri príspevok
Takže ak mi napr. nenahlási zmenu je zodpovedý on? Alebo od septembra nepočítam DB na deti, ktoré ukončili pov. školskú dochádzku, kým nedostanem nejaké potvrdenie?
Druhý postup je v tomto prípade správny.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu
mám potvrdenie o návšteve školy školský rok 2007/2008 STU Bratislava Fakulta elektrotechniky a informatiky ročník VI (čo sa mi veľmi nezdá) je potrebné ďalej skúmať uvedené potvrdenie pre nárok na daňový bonus?? (či študen neprekročil štandardnú dĺžku štúdia) alebo daňový bonus vyplatiť??
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu
mám potvrdenie o návšteve školy školský rok 2007/2008 STU Bratislava Fakulta elektrotechniky a informatiky ročník VI (čo sa mi veľmi nezdá) je potrebné ďalej skúmať uvedené potvrdenie pre nárok na daňový bonus?? (či študen neprekročil štandardnú dĺžku štúdia) alebo daňový bonus vyplatiť??
Nikto mi neporadí?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať