Zavrieť

Porady

Za vsetko sa plati / psychologicke zdravie /

Nic nieje zadarmo, to sice mnohi vedia, ale zabudaju pritom pri pozerani televizie. Ohladom dopadu televizie na zdravie cloveka sa vie vela //to tu az tak riesit nebudem//. Ale dostatocne vela?
Urcite si kazdy polozi otazku pri precitani mojho nadpisu. Na vysvetlenie staci jedno slovo.: Reklama
To co nas vyrusi pri pozerani oblubeneho filmu, a predlzi ho az na 50% celkoveho casu. Ako na nas vpliva po psychologickej stranke a co nam moze urobit? Po poriadku.:
Nic nieje zadarmo, cize sa plati aj za komercnu televiziu, za ktoru nam nechodia ucty. napriklad: firma xyz vyrobi jogurt, da samozrejme na takuto zhavu novinku reklamu, ludia si ju pozru, a kupia si ho, aj ked mensina, firma zarobi. A ked chce televizia aby mala vysoku sledovanost, kupuje filmy.
takto to asi nejak funguje.
A naco narazam? //samozrejme ze na reklamu// Existuju rozne psychologicke figle aby cloveka prinutili si tu reklamu zapamatat a vyrobok kupit. Vselijake zvucky, samozrejme opakovanie je matka pamate // aj mudrosti //, a uz sa v poslednej dobe vyuzivaju deti, lebo kto skor prehovori rodicou ak nie oni.
Po psychologickej stranke: kde sa ta reklama uklada? tie tony reklamy? neburava nam pamatovu schopnost? Alebo robi aj cosi viac? su bezpecne tie psychologicke figle? Dyskutujte somnou.

Ps: moj pravopis je otrasny a ztim nic nenarobim, ziadam o "apsolutnu" ignoraciu mojho pravopisu
Naposledy upravil Querk : 29.06.07 at 22:37
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Môžeš, mi prosím napísať niečo o hre runescape,moji obidvaja synovia ju hraju.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

ja to nepoznam.

Je to nejake free MMORPG. - Online RPG zadarmo -
na nete tomu dali hodnotenie 6,3 z 10.

a pokial to tvoji synovia hraju, preco sa ich neopytas?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Pytam sa ich aj sa o tom rozprávame, ale tejto hre venujú viac času ako hrám predtým a už ju hrajú viac ako 1 rok, takže som sa chcela o tom porozprávať. Teraz ide leto, zmeníme prostredie , uvidím neskor, či budú práve v tejto hre pokračovať.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

to je jeden problem MMORPG. Hra ju len jeden. jedinec zije akoby v inom svete.
Pokial hranie nieje problem, ani komunikacia, tak neviem. Nieco mi na tej otazke nesedi.

Neni tam s tou hrou nejaky problem?

A mimochodom, pokial je to dobra hra a bavi ich, nevidim dovod, preco by sa knej nevracali. Urcite sa vratia.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Napríklad dnes ju hral starší syn od rána o 10.00 hod do teraz, je to normálne? Aj ked je 9 tak. teda končil ZS zhoršil si prospech o 2 stupne, teda od pol roka sa neučil, lebo to prenho nebolo dôležite. Ale ja to pripisujem tejto hre, lebo mu zaberá všetok čas. Ked prídu prenho chalani aby išiel von, nejde, že je chory alebo niečo podobne. O to mi ide, aby som včas zistila, či je všetko OK.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Milá Darina1234, myslím, že Ťa vôbec nemusí trápiť, čo to je za hra. Na každý pád treba navštíviť detského psychológa, pokiaľ nebude neskoro! Nie je normálne, aby toľko sedel pri počítači a "filtroval" sa takto od okolia a kamošov. A čo ten prospech ? To Ti doteraz nevadilo, že si zhoršil prospech?
Ja som asi "radikál"-jednoducho aj bez psychológa by som mu PC jednoducho zatrhla!! Aby sa spamätal, to predsa nie je normálny život! Zatiaľ mám malú dcéru a možno že budem niečo také riešiť o 10 rokov, ale určite to treba riešiť včas.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Darina1234 Pozri príspevok
Môžeš, mi prosím napísať niečo o hre runescape,moji obidvaja synovia ju hraju.
Ahoj. Niečo k tej hre. Je to asi silne návyková hra, napr. v Číne ju zakázali práve kvôli tomu že pôsobí ako droga. Deti si na ňu zvyknú a nevedia sa odpútať. My sme pred rokom riešili podobný problém. Práve cez prázdniny si chalani ( teda mladší ) zvykli sedieť pred PC dlhšie ako bežne cez školský rok. Prišiel september a nastal problém, syn bol nervózny keď nemohol byť pri PC. Tak sme sa začali bližšie zaujímať o to čo je to za hra a jednoducho sme im ju zakázali. Odvtedy je kľud aj keď nevravím sedia pri PC aj tak, ale keď poviem dosť tak končia. Treba deťom určiť čas koľko môžu sedieť za PC, inak tam budú stále, ešte nevedia odhadnúť škodlivosť, preto sme tu my dospelí, aby sme ich usmernili.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

Darina1234 Pozri príspevok
Napríklad dnes ju hral starší syn od rána o 10.00 hod do teraz, je to normálne? Aj ked je 9 tak. teda končil ZS zhoršil si prospech o 2 stupne, teda od pol roka sa neučil, lebo to prenho nebolo dôležite. Ale ja to pripisujem tejto hre, lebo mu zaberá všetok čas. Ked prídu prenho chalani aby išiel von, nejde, že je chory alebo niečo podobne. O to mi ide, aby som včas zistila, či je všetko OK.
Aj keby bol 10."tak", ToTo su varovne symptomy.
napr.: Odputavanie od reality, zanedbavanie skoly....
riesenie:
1.: ja by som to najprv cez psychologa neriesil. Poriadne by som si snim pohovoril. DAJTE MU ULTIMATUM. Popripade mu zadelte cas, pokial to on nevie.
Pokial to nepomoze, tak chodte k psychologovi. // Pri vsetkych psychickych problemoch je dolezite pacientovi naznacit, ze jeho rodina ma onho strach a ma ho stale rada. Rodina je proste na 1. mieste. skuste to riesit najprv "rodinne"//
2.: v prispevkoch nizsie som cital o limite. ANO odporucam limit.
1hod denne max.
3.: s timi kamosmi: je to blbost ze uprednostnuje kamosou pred hrou. Potom vyrastie a zisti, ze to nebol az taky dobry napad. Opustanie komunity // kolektiv // je volovina.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Trošku doplním, vieš ten prospech som trošku prehnala, dostal 4 z matematiky a tú on ovlada. Učiteľka slubila, že kto bude prijaty na strednú, tak toho skúšat nebude a slovo nedodržala. Aj tak ma to zobralo, lebo ked dieta nosi bez problemov jednotky tak je to šok, samozrejme, že sme o tom rozprávali. On vlastne veľa vymeškal v škole / 180 hod/, nevedeli nám určiť diagnozu a keď bol doma tak vtedy to tak nenápane začalo. Ja som bola v práci, pripojenie na net bolo k dispozícii. Vieš ono sa v živote stane všeličo, čo si človek neplanuje. Určite nepatrím k tým rodičom, čo nevedia, čomu sa ich deti venujú, ved som na nich čakala 10 rokov, kým prišiel na svet prvý.Dúfam, že sa nám to podarí zvládnuť .
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Darina, väčšinou sa to začína tak nenápadne, ako si to opísala a viem, že si dobrá mama a skutočne život ako taký je nevypočítateľný a preto je veľmi
zajímavý a krásny zároveň. Veľmi dobrý príspevok napísal Querk, skús si z toho niečo vybrať. Držíme Ti palce a daj nám vedieť, či to skončilo dobre.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

no. trochu zapeklite. Neva. Asponze nehasime poziar len iskricky.
Mne to pripomina mojho brata. Sedi pri PC a dokonca ma 4 z matemetiky koli ucitelke. // on je 2 na strednej.// Nahodna podoba

Mimochodom, ja viem ocom hovorim. Som PC Ps "maniak". Zaujimam sa o Hry ich vyvojom o "Hernu psychologiu"... // na PC viem aj viac nez len hrat. //
Pre mna taketo nieco nieje problem poradit, pretoze vychadzam zo skutocnosti. Som hrac a kto ini dokaze pochopit hraca? ...

Vsak vyskusaj moju radu, uvidis.

ps.: zo psychologickeho hladiska: nevrav synovi ze si "jeho" problemy riesila na Internete a uz v ziadnom pripade mu neukazuj tuto temu. Znicis akukolvek dôveru k tebe a tim aj nadej na vyliecenie. Je v puberte a bude to brat ako ranu pod pas.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Vieš len tak mierne som mu naznačila, že trochu sa poinformujem na nete o tejto hre. Usmieva sa a pýta sa, či už niečo bližšie viem. Ja som mu povedala, že nie. On od malička neznáša príkazy alebo zákazy, vychádzame spolu dobre, ale nie formou príkazov. Preto aj tú hru mu nemôžem zakazať, jednoducho by to nešlo, musí sám pochopiť, že PC nemože venovať tolko času. My obidvaja rodičia tiež sedíme pri počitači, hlavne manžel, kedže sa venuje programovaniu, takže vzor videl aj od rodiny. Na PC vie tiež viac nielen hrať, ale musím priznať, že ja ked prídem pozrieť čo robí, stale ma na monitore tú jednu hru.
Vyskušam tvoje rady a časom dám vedieť. Dakujem.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

Uzatvaram temy:
Primarna tema : Reklama : Sice sa za vsetko plati, ale pokial sa konzumacia reklamy neprehana, tak sa nic hrozne nestane. Reklama je a vzdy bude sucastou ekonomiky.

sekundarna tema: telka ako /ne/vychovny prostriedok + deti a ich vychova.: je tazke vychovavat deti v tejto dobe. vela stastia...

tercialna tema : knihy : uzavreta z dovodu chronickeho nenaplnenia temy.

Quartalna tema: teoria grafoveho kolaca: bud je to tak, alebo nie. uvidim az casom.

tema fantazia je stale otvorena. Tema PC hry je stale otvorena.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať