Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

u.erika Pozri príspevok
Ahojte poraďáci! Mám otázku. Môj známy pracoval u jednej firmy - kamionová doprava. Jeho zamestnávateľ chce, aby odteraz pracoval na živnosť. Auto - kamion bude jeho, prepravy zabezbečuje on. SZČO mu bude fakturovať za prepravu. Ako je to s cest. náhradami. SZČO môže odpísať diéty, a ako má to dokladovať? Prosím Vás o rýchlu odpoveď
Toto by mohlo pomôcť
http://www.porada.sk/t69067-autodopr...ty-kamion.html
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

u.erika Pozri príspevok
Ahojte poraďáci! Mám otázku. Môj známy pracoval u jednej firmy - kamionová doprava. Jeho zamestnávateľ chce, aby odteraz pracoval na živnosť. Auto - kamion bude jeho, prepravy zabezbečuje on. SZČO mu bude fakturovať za prepravu. Ako je to s cest. náhradami. SZČO môže odpísať diéty, a ako má to dokladovať? Prosím Vás o rýchlu odpoveď
DanielaSĽ Pozri príspevok
Kamión je firmy, alebo SZČO ? Ak je firmy,myslím, že sa tu jedná o závislú prácu a nemal by to robiť ako SZČO.
toto je otázka na mieste ; ja som totiž pochopila, že kamión je vo vlastníctve SZČO , a to pravdepodobne tak nebude....
čiže pôjde o závislú činnosť...
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
ďakujem Ti liba2. Tá stránka mi nepomohla. A kamion je firmy, a tá firma ho núti aby bol SZČO, a asi kvôli odvodom do poisťovní a cest. náhradami. A keď bude jazdiť ako SZČO, tak žiadne výdavky nebude mať, len vysokú daň, a ešte aj odvody. FA a CMR by nestačilo ako podklad, že bol v zahraničí na služobnej ceste, aby mohol odpočítať aspoň tú diétu?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
V tom prípade nech nesúhlasí s tým ,aby robil ako SZČO. Ak nie je jeho kamión, tak sa tu jedná o závislú prácu. Ale ak predsa len bude takto robiť a vystavovať faktúry, tak si musí viesť tzv. stazky, vypočítať si diéty a tieto spolu s výdavkami na poistenie si môže uplatniť ako výdavky v účtovníctve.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
V tom prípade nech nesúhlasí s tým ,aby robil ako SZČO. Ak nie je jeho kamión, tak sa tu jedná o závislú prácu. Ale ak predsa len bude takto robiť a vystavovať faktúry, tak si musí viesť tzv. stazky, vypočítať si diéty a tieto spolu s výdavkami na poistenie si môže uplatniť ako výdavky v účtovníctve.
Diki Daniela. Asi to bude robiť takto. Nemá inú možnosť
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
u.erika Pozri príspevok
Diki Daniela. Asi to bude robiť takto. Nemá inú možnosť
Má ...zamestnať sa u inej serióznejšej firmy a nahlásiť tohoto zamestnávateľa na Inšpektorát bezpečnosti práce. Vlastne ak tak bude robiť..ako SZČO - je porušený zákon a nepríjemnosti z toho nemusí mať len jeho zamestnávateľ , ale nakoniec aj on sám.
0 0
Jaro.V Jaro.V

Jaro.V je offline (nepripojený) Jaro.V

Som SZČO ,sám si vediem knihu jázd. Nezaregistroval som od kedy
sa zmenila náhrada za používanie motrového vozidla z 6,20 Sk na 5,50 Sk.
Môže mi niekto poradiť ? Ďakujem.
Jaro V.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jaro.V Pozri príspevok
Som SZČO ,sám si vediem knihu jázd. Nezaregistroval som od kedy
sa zmenila náhrada za používanie motrového vozidla z 6,20 Sk na 5,50 Sk.
Môže mi niekto poradiť ? Ďakujem.
Jaro V.
Od 1.6.2008.
0 0
zuzanalenka zuzanalenka

zuzanalenka je offline (nepripojený) zuzanalenka

ako to vyzerá s náhradou za km od 1.1.09??? vie niekto?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

zuzanalenka Pozri príspevok
ako to vyzerá s náhradou za km od 1.1.09??? vie niekto?
pozri čiastku 211/2008 vydané 30.12.08
Opatrenie MPSVR č.632/2008
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

adi11 Pozri príspevok
pozri čiastku 211/2008 vydané 30.12.08
Opatrenie MPSVR č.632/2008
Ešte upresním, je to opatrenie Min. práce č.632/2008.
0 0
galipet galipet

galipet je offline (nepripojený) galipet

Treba pozrieť Opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 632/2008 Z.z.o sumách základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách zo dňa 18. 12. 2008

Pozrieť aj Opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 621/2008 Z.z. o sumách stravného zo dňa 18. 12. 2008

Pozrieť aj Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č.606/2008 Z.z. ktorým sa ustanovujú na rok 2009 základné sadzby stravného v eurách alebo v cudzej mene pri zahraničných pracovných cestách dňa 17.12.2008

Chcel som zadať link na stiahnutie uvedených noriem. No bloklo mi preto odpoveď. Škoda. Chcel som dať k dispozícii aj kompletné znenie zákona o cestovných náhradách č. 283/2002 Z.z. už aj so zakomponovanými zmenami zák. č. 475/2008 Z.z.


Galipet
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzanalenka Pozri príspevok
ako to vyzerá s náhradou za km od 1.1.09??? vie niekto?
Suma základnej náhrady za každý 1 km jazdy pre

a) jednostopové vozidlá a trojkolky je 0,050 eura,
b) osobné cestné motorové vozidlá je 0,183 eura.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Dobry den,

zaujima ma ci konatel v jednoosobovej sro, ktory je zaroven aj jej zamestnancom, no nie je so svojou firmou v pracovnopravnom vztahu, nema zatial ziadnych zamestnancov musi mat uzavretu nejaku dohodu s firmou, ked si chce preplacat cestovne nahrady, nakolko pouziva svoje vlastne auto na sluzobne cesty. Alebo to nie je potrebne?

A aky je prosim vypocet pre cestovne nahrady, ktore si vie konatel uplatnit?
Mam nejake vzorceky ale radsej si necham poradit od Vas

A este otazka: je potrebne aby konatel mal uzatvorenu prac.zmluvu so svojou sro? Pripadne len nejaku dohodu, kde si narokuje odmenu alebo to potrebne nie je?

dakujem pekne
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Reročka Pozri príspevok
Dobry den,

zaujima ma ci konatel v jednoosobovej sro, ktory je zaroven aj jej zamestnancom, no nie je so svojou firmou v pracovnopravnom vztahu, nema zatial ziadnych zamestnancov musi mat uzavretu nejaku dohodu s firmou, ked si chce preplacat cestovne nahrady, nakolko pouziva svoje vlastne auto na sluzobne cesty. Alebo to nie je potrebne?

A aky je prosim vypocet pre cestovne nahrady, ktore si vie konatel uplatnit?
Mam nejake vzorceky ale radsej si necham poradit od Vas

A este otazka: je potrebne aby konatel mal uzatvorenu prac.zmluvu so svojou sro? Pripadne len nejaku dohodu, kde si narokuje odmenu alebo to potrebne nie je?

dakujem pekne
Konateľ aj spoločník v jednej osobe je ustanovený priamo Spoločenskou zmluvou (resp. Zakladateľskou listinou). V zmysle zákona o cestovných náhradách je pri pracovných cestách, ktoré vykonáva ako konateľ, považovaný za zamestnanca. Pracovno-právny vzťah uzatvorený mať nemusí.
Konateľ môže ale nemusí brať odmenu, môže poberať iba podiely na zisku, ktoré sa už ďalen nezdaňujú, ani nepodliehajú odvodom do poisťovní. Je však otázne, či je to najlepšie riešenie, ak je to jeho jediný príjem (z hľadiska PN, dôchodok,....)
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Evanka Pozri príspevok
Konateľ aj spoločník v jednej osobe je ustanovený priamo Spoločenskou zmluvou (resp. Zakladateľskou listinou). V zmysle zákona o cestovných náhradách je pri pracovných cestách ktoré vykonáva ako konateľ je považovaný za zamestnanca. Pracovno-právny vzťah uzatvorený mať nemusí.
Konateľ môže ale nemusí brať odmenu, môže poberať iba podiely na zisku, ktoré sa už ďalen nezdaňujú, ani nepodliehajú odvodom do poisťovní. Je však otázne, či je to najlepšie riešenie, ak je to jeho jediný príjem (z hľadiska PN, dôchodok,....)
Noo, ono je to tak, ze ma este jeden pracovny pomer v inej firme na zaklade prac.zmluvy kde jednotlive odvody plati, takze by to malo byt pre neho v poriadku.

Este ta poprosim vies mi odpovedat aj na tie moje dalsie otazky?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Reročka Pozri príspevok
Dobry den,

zaujima ma ci konatel v jednoosobovej sro, ktory je zaroven aj jej zamestnancom, no nie je so svojou firmou v pracovnopravnom vztahu, nema zatial ziadnych zamestnancov musi mat uzavretu nejaku dohodu s firmou, ked si chce preplacat cestovne nahrady, nakolko pouziva svoje vlastne auto na sluzobne cesty. Alebo to nie je potrebne?

A aky je prosim vypocet pre cestovne nahrady, ktore si vie konatel uplatnit?
Mam nejake vzorceky ale radsej si necham poradit od Vas

A este otazka: je potrebne aby konatel mal uzatvorenu prac.zmluvu so svojou sro? Pripadne len nejaku dohodu, kde si narokuje odmenu alebo to potrebne nie je?

dakujem pekne
Renočka, načo sú ti vzorčeky, prečítaj si radšej zákon o cestovných náhradách.
Tu ti prikladám zmeny od jan. 2009...

http://www.porada.sk/t97363-cestovne...-1-2009-a.html

celý zákon je na prvnej strane porady.

http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...09-2007-a.html
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
Renočka, načo sú ti vzorčeky, prečítaj si radšej zákon o cestovných náhradách.
Tu ti prikladám zmeny od jan. 2009...

http://www.porada.sk/t97363-cestovne...-1-2009-a.html

celý zákon je na prvnej strane porady.

http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...09-2007-a.html
Libi,
samozrejme ze si precitam resp.uz som si precitala zakon, ale pre mna je jednoduchsie ak mi to viac-menej polopatisticky napises, hmm?
Budes taka laskava?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Renočka vďačne, ak položíš konkrétnu otázku , ale keď otvoríš ten link so zmenami, sama vidíš koľko možností sa naskytne vo všeobecnosti. To by som musela napísať výklad k zákonu .
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
Renočka vďačne, ak položíš konkrétnu otázku , ale keď otvoríš ten link so zmenami, sama vidíš koľko možností sa naskytne vo všeobecnosti. To by som musela napísať výklad k zákonu .
Ano su tam zmeny, ibaze ja idem robit este cestovne nahrady za minuly rok v SKK a jedna sa mi v podstate iba ten vzorec na vypocet priemernej spotreby PHM....aby som to nejak nedomotkala
Cize:

a) vypocitam zakladnu nahradu, na ktoru konatel firmy pri jednoosobovej sro narok ma (kedze je zaroven aj zamestnancom) = 5,50 x pocet ubehnutych km

b) nahradu za spotrebovane PHM na zaklade TP, cize: spotreba v meste a mimo mesta, ktoru potom spriemerujem / 100 x pocet km x cena PHM

c) a+b-dostanem celkovu nahradu, kt.si da do N

Je to takto spravne? ak nie pls oprav ma

A este ma zaujima, ci musi mat podpisanu ako konatel-zamestnanec so svojou firmou nejaku dohodu resp.zmluvu o pouzivani MV na sluzobne ucely?

dakujem mockrat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať