Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

babenko1
Janko.. ja som písala len vysvetlenie ÚDR... takto to tam prezentovali
Veď ja to tak berem, ale potom DR asi si to dobre nespočítalo, alebo nám vyjdú v ústrety.
Bodaj by ...
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

Môžem niekoho veľmi pekne poprosiť o priemerné ceny PHM za jednotlivé mesiace roku 2005? Prosím, prosím.
Bola som aj na stránke Slovnaftu ale nasla som tam iba zmeny cien PHM.

Ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lsulekova
Môžem niekoho veľmi pekne poprosiť o priemerné ceny PHM za jednotlivé mesiace roku 2005? Prosím, prosím.
Bola som aj na stránke Slovnaftu ale nasla som tam iba zmeny cien PHM.

Ďakujem
A načo sú Ti priemerné ceny, predsa musíš pracovať s konkrétnou sumou.
Na stránke Slovafu je to v poriadku a ten akceptuje aj kontrola.
Pekný deň...
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

Ide mi o cestovne nahrady pri používaní súkromného vozidla na firemné účely.
0 0
sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

Ako je to, prosím Vás, s paušálom 6,20/km pri aute, ktoré bolo zaradené v majetku, odpisovalo sa, po skončení odpisovania sa vyradilo z majetku. Môže si teraz živnostník uplatňovať pri služ. cestách týmto autom aj túto náhradu 6,20Sk/km?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno,
pozri aj http://www.porada.sk/showthread.php?t=10851
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás o názor k nasledujúcim náhradam (zákon som čítala-potrebujem vedieť názor - konkrétne). Vodič kamionu prejde Slovensko, Česko, Nemecko.
Na Slovensku je 31.3 od 17.00 do 24.00. 1.4. od 00.00 do 15.20. V Česku je od 15.20 do 24.00. 2.4. od 00.00 do 11.20. V Nemecku 2.4. od 11.20 do 24.00. 3.4. od 00.00 do 24.00 v Nemecku. Potrebujem vedieť ako by ste konkrétny prípad riešili, koľko SK, CZ, EUR by ste mu dali. Za rýchle odpovede, názory ďakujem.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás nenajde sa nikto kto by vyjadril svoj názor????
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Takze jeho vyuctovanie cesty by malo vyzerat takto:

31.3.
17-24 - tuzemská cesta - náhrady: 80,- SKK

1.4.
00-15:20 - tuzemská cesta - náhrady:122,- SKK
15:20 - 24 - zahranicná cesta - náhrady: stravné+vreckové: 300+120=420 CZK

2.4.
00-11 CZ
11-24 DE - kedze vacsinu strávi v DE, tak stravné+vreckové :45+18=63 EUR

3.4.
0-24 DE - stravné+vreckové: 45+18=63 EUR

Takto to bude za pradpokladu, ze máte schválené vreckové vo výske 40% a ze zamestnanec ukoncil sluzobnú cestu v Nemecku 3. 4. o 24:00.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Andrejka, prečo robíš problém, veď najlepšie je dohodnúť sa s vodičom, či chce aj Sk,CzK a EUR alebo len jednu menu. Podľa toho koľko potrebuje. Veď ty vieš koľko je diéta v jednotlivých krajinách a koľko má nárok. Podľa druhu auta a kilometrov tiež spotrebu PHM a vieš ako ste zvyknutí dávať šoférom, či tankujú doma a potom donesú paragóny o tankovaní a vyúčtujú spotrebu a ubehnuté kilometre. Čiže najlepšie je dať preddavok a potom to rozúčtovať podľa časov.

Zober si zákon o cest. náhradach č. 283/2002 a nov. 81/2005 Z.z. v časti 3 - náhrady pri zahraničných prac. cestách máš tam všetky aktuálne postupy.

V opatrení č. 712/2004 sú zasa základné sadzby stravného na rok 2005 v inej ako slov. mene pri zahranič. služobkách. Ak by Ti to nešlo, tak pošli SS a pomôžem.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Chobot veľmi pekne ti ďakujem. Tak som to chcela vedieť rozpísané. Ešte raz srdečná vďaka. Pekný deň. Andrea
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

Prosím o pomoc! Ak mi zamestnanec prinesie fatúru z hotela, že mal raňajky za 100,- Sk vrátane DPH, ako zaúčtovať faktúru z pohľadu dane z príjmu a DPH a koľko vyplatiť zamestnancovi?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Z pohľadu dane z príjmov je celá faktúra daňovým nákladom, z hľadiska DPH je nárok na odpočet DPH. Zamestnancovi na základe vyúčtovania služobnej cesty krátiť stravné o 25 % z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín, t.j. o 47,-- Sk (zákon o cestovných náhradách § 5 ods. 6 a 7.).
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

Ďakujem veľmi pekne, takto som to pochopila aj ja, len keď som sa informovala tak mi bolo povedané, že nárok na odpočet DPH nie je ale nevedeli mi to podložiť konkrétnym paragrafom.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Nedá mi nereagovať. Momentálne narýchlo toto neviem podložiť odvolávkou na predpis, ale ja tiež mám tak zafixované, že nie je nárok na odpočet DPH za ubytovanie. Určite nie je nárok, ak hotelový účet je vystavený na meno zamestnanca, teda nie na firmu a teda nespĺňa náležitosti faktúry podľa zákona o DPH.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ale Juliska sa pýtala na zaúčtovanie faktúry za ubytovanie a tu si myslím, že nie je odpočet DPH problematický. Teda ja predpokladám, že tá faktúra bola vystavená na firmu, keďže ju dáva do účtovníctva - faktúru vystavenú na zamestnanca by určite neevidovala.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nie vzdy sa dá vybavit úcet za ubytovanie na meno firmy. Ak je to rezervované dopredu z firmy, tak to nie je problém. Ale stáva sa, ze si zamestnanec nájde ubytovanie na mieste a ako preukáze, ze je z tej a tej firmy? Vtedy hotel vystaví úcet na jeho meno.

V takom prípade je dobré pripojit túto úctenku k vyúctovaniu o pracovnej ceste a ak sa zhoduje meno zamesntnanca na vyúctovaní aj na úctenke, tak myslím, ze DÚ by to mal v pohode uznat, ved je to nevyhnutný vedlajsí výdavok na pracovnej ceste.

Myslím, ze odobne je to aj s letenkami. na letenke nikdy nie je názov firmy, ale meno pracovníka a predsa sa letenka prikladá ako úct. doklad k prac. ceste.
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

Ale mi sme si nerozumeli ja mám z hotela dve faktúry, jedna je na ubytovanie a tá mi je jasná a druhá na raňajky a tá mi jasná nie je. Ja si myslím že nárok na odpočet DPH nemám a tak isto neviem koľko mám za tie raňajky dať do nákladov, keď stáli 100,- Sk? Veď keď dám celé do nákladov t.j. 100,- Sk a zamestnancovi dám 141,- Sk t.j. 188-47 (25%) čo ide tiež do nákladov tak sa mi to zdá trošku veľa nie?
0 0
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

Prepačte, ja sa ešte raz vrátim k problému PHM. Som z toho už popletená. Teraz som nastúpila do novej práce. Konateľ + dohoda o brigádnickej práci študentov, využíva súkromné auto na podnikanie.
Ako účtujem doklady o nákupe PHM ? Priamo do nákladov a zároveň si uplatním aj DPH a vediem knihu jázd ? Alebo formu cestovných príkazov mi vyúčtuje nahrádu za PHM + kilometrovné ? Už tomu vôbec nerozumiem.
Bývalá účtovníčka účtovala doklady o nákupe PHM + DPH. Ale mne sa to nezdá ako správne. POMÓÓÓC !!!!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lienočka
Prepačte, ja sa ešte raz vrátim k problému PHM. Som z toho už popletená. Teraz som nastúpila do novej práce. Konateľ + dohoda o brigádnickej práci študentov, využíva súkromné auto na podnikanie.
Ako účtujem doklady o nákupe PHM ? Priamo do nákladov a zároveň si uplatním aj DPH a vediem knihu jázd ? Alebo formu cestovných príkazov mi vyúčtuje nahrádu za PHM + kilometrovné ? Už tomu vôbec nerozumiem.
Bývalá účtovníčka účtovala doklady o nákupe PHM + DPH. Ale mne sa to nezdá ako správne. POMÓÓÓC !!!!!!
Čo to znamená konatel+ dohoda o brigádnickej... ?
Kto jazdí na tom aute, konatel alebo študent ?
A kto je majitelom auta, konatel alebo kto ?
Daj upresnenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať