Zavrieť

Porady

stravné lístky

Ahojte, SZČO si objednal stravné lístky cez internet na pol roka, môže si dať celú sumu stravných lístkov (89/1ks) do nákladov? dík
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozri túto tému: http://www.porada.sk/t58924-min-hodn...-poukazky.html
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No prečítala som si príspevky, trocha sa mi to ujasnilo, vidím, že nielen mne to nebolo jasné. Takže najnižšia zodnota poukážky musí byť 67,-, takže keby objednal poukážky za 70, by stačilo? a do nákladov - VOZD môže dať bud 55 % zo 70=38,50 alebo až tých 48,95 z maxim. 89, je na ňom ako sa rozhodne?
A koľko môže poskytnúť zo soc. fondu?
Ešte by som potom potrebovala vedieť účtovanie. ďakujem pekne
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No nikto mi neodpovedá, tak sa ešte opýtam, možno hlúposť, ale nie je mi to jasné.
Zamestnávateľ objedná stravné lístky napr. na mesiac v hodnote 70,- zaúčtuje do VNZD. Keď ich vydá zamestnancovi, zaúčtuje na konci mesiaca tých 55 % zo 70 - maximum 48,95 do réžie. a tých 45% čo si má zaplatiť zamestnanec, čo s tým, musí to zaplatiť zamestnávateľovi? alebo ako? mohol by mi to niekto vysvetliť? už som si ohľadom strav.lístkov prečítala veľa, ale by som bola rada, keby mi niekto s tým poradil, ďakujem veľmi....
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

21,05 Sk doplatí zamestnanec, resp. ešte môže zamestnávateľ niečo prispieť zo SF.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A je na ňom akú sumu doplatí zo soc.fondu? A zamestnanec tú zvyšnú sumu platí zamestnávateľovi a je to ako príjem OZD alebo ako, toto mi nie je jasné, ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

O výške príspevku zo SF na 1 SL rozhoduje podnikateľ. Môže ísť o takú sumu, aby mu postačovala tvorba SF; pritom by mal pamätať aj na príspevky na iné účely ako je stravovanie
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ale stále mi nie je jasné, ako doplatí zamestnanec. Ja nakúpim lístky za 70,- vydám zamestnancovi na 20 dní = 1400,-, do réžie zaúčtujem 48,95x20=979 a 421,- mi normálne pri výdaji lístkov doplatí zamestnanec a zaúčtujem ako príjem ovpl.zákl.dane? Toto neviem ako urobiť, ďakujem, že máte trpezlivosť
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Ale stále mi nie je jasné, ako doplatí zamestnanec. Ja nakúpim lístky za 70,- vydám zamestnancovi na 20 dní = 1400,-, do réžie zaúčtujem 48,95x20=979 a 421,- mi normálne pri výdaji lístkov doplatí zamestnanec a zaúčtujem ako príjem ovpl.zákl.dane? Toto neviem ako urobiť, ďakujem, že máte trpezlivosť
Ak zaúčtuješ nákup SL: 979 VOZD a 421 sk VNZD, potom príjem od zamestnanca bude PNZD.
Poplatok dodávateľa je tiež VOZD.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže neviem, či som to správne pochopila:
fa 1400 VNZD-manip.popl.-réžia, tých 55 % preúčtujem keď budem vydávať lístky asi k prvému dňu mesiaca 979,- do réžie, 421 mi zostane vo VNZD.
Keď mi ich zamestnanec zaplatí, tak to zaúčtujem ako PNZD?
Ak sa mýlim, tak ma opravte.
0 0