Zavrieť

Porady

Živnosť ako doplnok HPP

Dobrý deň.
Mám otázku, týkajúcu sa možnosti otvoriť si živnosť ako doplnok k HPP. Pracujem v školstve ako učiteľ informatiky a správca sietí. Popri zamestnaní sa mi množia ponuky na drobné práce s počítačmi (opravy, nastavenia, konzultácie,...). Z tohoto dôvodu si chcem založiť živnosť, aby som mal poriadok v tejto činnosti. Chcel by som sa opýtať, ako je to s odvodmi v takomto prípade? Predpokladám, že obrat nepresiahne 12x min. mzdy. Aké odvody budem musieť odvádzať a koľko ma to bude stáť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak tvoj príjem nepresiahne 12-násobok min.mzdy odvody do soc.poisťovne platiť nebudeš. Do ZP sa prihlásiš do 8 dní od začiatku živnosti, vymer. základ, keďže si zamestnaný, si môžeš určiť 0, preddavky na ZP platiť nebudeš. Po vykonaní RZZP zaplatíš nedoplatok podľa dosiahnutého príjmu.
    Ak budeš mať zisk, počítaj s tým, že ti vyjde nedoplatok na dani z príjmu, lebo odpoč. položku máš uplatnenú u zamestnávateľa.

    -------
    Veronika

    Živnosť ako doplnok HPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.