Zavrieť

Porady

Nárok na PN-ku???

Dobrý deň, mala by som otázku či vôbec resp. kedy mi vznikne nárok na PN, keďže k 18.8. môj syn bude mať tri roky,čiže sa vrátim do bývaleho zamestnania, na materskú dovolenku som nastúpila koncom júna 2004. Od konca decembra az do nastúpenia na materskú som bola PN. čiže od konca dec. 2003 až do konca júna 2004 som bola dlhodobo PN , predtým som pracovala vo firme cca tri roky.
koľko musím odrobiť,keď nastúpim do zamestnania napr. k 15.8. 2007 aby som mala nárok na PN, v prípade žeby som opäť ostala napr. tehotná a bola znovu dlhodobo PN.
Ďakujem.
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Betina2 Pozri príspevok
Ďakujem pekne. Použijeme prvý spôsob. Čo sa týka pravdepodobného zárobku. V prac.zmluve má dohodnutú mesačnú mzdu vo výške minimálnej mzdy + odmeny podľa rozhodnutia vedúceho pracovníka (teda 7600 + odmeny). V par.57 Zák o soc.poist. píšu, že " pravdepodobný DVZ ... je 1/30 -tina VZ, z ktorého by sa platilo poistenie na NP za kal.mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky." Chápem to správne, že do potvrdenia pre SP by sme jej uviedli mes.príjem za mesiac august 2007 7600 ? a uviedli by sme, že ide o pravdepodobný zárobok? Prosím presný návod. Ešte som to nerobila v takomto prípade. Ďakujem.
Tabuľku v potvrdení nebudeš vyplňovať. Pozri v tlačive bod č. 10 pod tabuľkou, tam uvedieš ten pravdepodobný príjem.
Prikladám tlačivo.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ďakujem Jankasm.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať