Zavrieť

Porady

Znížené star.poistenie a daň.bonus

Prosím, mám problém, poraďte,
zamestnanec mal celý uplynulý rok znížené odvody do star.poistenia o 1% na dve deti, rovnako aj daňový bonus,
teraz sa len spamätal a zistil, že tak isto aj manželka.
Daňový bonus vyrovnám v ročnom zúčtovaní (však?) a čo s tými odvodmi? Ako to zúčtujem so SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Livia2
    Prosím, mám problém, poraďte,
    zamestnanec mal celý uplynulý rok znížené odvody do star.poistenia o 1% na dve deti, rovnako aj daňový bonus,
    teraz sa len spamätal a zistil, že tak isto aj manželka.
    Daňový bonus vyrovnám v ročnom zúčtovaní (však?) a čo s tými odvodmi? Ako to zúčtujem so SP?
    nepoteším... opravné výkazy za dané obdobia a doplatiť + list s vysvetlením....nič moc, ale takú mám skúsenosť.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Ja mám zasa opačnú situáciu. Manželka sa uplatnila daňový bonus ale %SP
    nie. Teraz jej manžel žiada aby mu bolo spätne uplatnené 1%. No to som
    odmietla, nech si to vybavia u manželky v práci.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Od 1.1.2005 bol zmenený § 131 zákona o SP (slovo zamestnanca nahradili slovom poistenca) a 0,5% zníženie môže uplatniť aj SZČO. To len tak na okraj pre tých, čo to nepostrehli.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Volala som na pobočku SP a dohodli sme sa, že nemusím podávať opravné výkazy za minulý rok, ale dopočítať rozdiely a dorovnať to v tomto mesiaci + vysvetľujúci list.

    Tak skús sa spojiť s pobočkou SP a zisti to, tiež by ma to zaujímalo, čo robiť v tomto prípade. Podľa mňa má však smolu, tiež by som mu to nedopočítavala.

    A ešte jeden problém. Ako je to so zníženými odvodmi do zdrav.poisťovne u pracovníkov so ZPS. Čím sa musí preukázať, aby mohol mať znížené odvody?

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Na SP je to tak ako píše Livia2, u nás vysvetľujúci list nie je potrebne podávať. Mám tušenie, že je to niekdy v zákone napísané.
    Pracovník sa musí preukazať listom o tom, že bol prejednávaný a má určené %
    miery postihutia.-dúfam,že som to správne pomenovala,- najmenej je 20%.

    Znížené star.poistenie a daň.bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.