Zavrieť

Porady

SZČO - súkromné auto, náhrady za kilometre

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v jednej veci.
SZČO má súkromné auto staršie ako 4 roky. Nakoľko nakupuje a predáva tovar, míňa súkromné PHM na podnikateľské účely. Ak si chce uplatňovať
kilometrovné (6,20 / kilometer), musí mať zaplatenú daň z MV? Môže napríklad od augusta 2007 uplatňovať "kilometrovné", ak na august až december zaplatí daň z MV? Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

alexis Pozri príspevok
no toto neviem ci dalilada hovoris dobre, ze nie je treba mat bloky, ja som mala danovu kontrolu a hladali ako besny. Pekne este aj knihu jazd a prepocty na natankovane litre a bloky. No mozno zalezi od danovnikkov.
Na auto zaradené do majetku firmy je treba mať bločky. Ak používaš súkromné auto pre potreby firmy do 31.12.07 bločky nebolo treba. Od 1.1.08 už treba aj pre takéto auto.
0 0
prekladatel prekladatel

prekladatel je offline (nepripojený) prekladatel

Manual Pozri príspevok
Na auto zaradené do majetku firmy je treba mať bločky. Ak používaš súkromné auto pre potreby firmy do 31.12.07 bločky nebolo treba. Od 1.1.08 už treba aj pre takéto auto.
Ďakujem pekne za rady, alexis,dalida, cactus a Manual!

Pomohli mi sa zorientovať. Používam na podnikanie súkromné auto, nechcem ho prepisovať na "firmu" (som samostatný živnostník) kvôli vysokým poistkám a prihláseniu na polície. Radšej používam formulu "km x 6,2". S účtovníctvom, predovšetkým s ÚČTOVNÍCKYM ALIBIZMOM skúsenosti nemám. Preto pýtal som Vás na potrebu bločkov. Asi hej.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

prekladatel Pozri príspevok
Ďakujem pekne za rady, alexis,dalida, cactus a Manual!

Pomohli mi sa zorientovať. Používam na podnikanie súkromné auto, nechcem ho prepisovať na "firmu" (som samostatný živnostník) kvôli vysokým poistkám a prihláseniu na polície. Radšej používam formulu "km x 6,2". S účtovníctvom, predovšetkým s ÚČTOVNÍCKYM ALIBIZMOM skúsenosti nemám. Preto pýtal som Vás na potrebu bločkov. Asi hej.
Pochopila som.
Ale pripomínam, že: ak je v technickom preukaze zapísané tvoje meno, teda ide o tvoje vlastné vozidlo, a chcel by si ho mať zapísané v obchodnom majetku SZČO, toto sa neprepisuje na polícii, lebo stále budeš jeho vlastníkom.
Ako SZČO neplatíš vyššie poistné a zákonné poistenie musí byť v každom prípade, teda toto tiež nie je dôvod nezaradenia vozidla do obchodného majetku.
Asi tak.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

dalilada Pozri príspevok
Do roku 2008 nie je povinnosť mať bloky za PHL, bežne sa používa priemerná mesačná cena PHL, samozrejme pri súkromnom automobile. Ja používam zo stránky Štatistického úradu.
Niečo mi ušlo? od 1.1.08 - prosím napíšte paragraf. ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

§19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri aj sem http://www.porada.sk/t66374-cestovne...-r-2008-a.html
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ďakujem ....
0 0
prekladatel prekladatel

prekladatel je offline (nepripojený) prekladatel

Re: Johanka: Pozri aj sem Pozri aj sem Cestovné náhrady v r. 2008

Johanka, nemám však všetky bločky za tankovanie v r. 2007.
Postáča mi na výpočet spotrebovaných PHL údaje cien PHL z databázy na Natankuj?

Alebo môžem účtovať len tie PHL, na ktoré mám bločky?

Môžem zarátať vtedy do knihy jázd aj km, ktoré jazdil bez potvrdených bločkami PHL? To je hlavná otázka.

0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Za rok 2007 nie sú potrebné bločky, od 1.1.2008 áno .

Pozri si bod 7 Etikety Porady http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
0 0
prekladatel prekladatel

prekladatel je offline (nepripojený) prekladatel

Skoda, ze si neodpovedala priamo: Ano alebo Nie. Asi pytam na davno uz predebatovane veci, ale cas na skumanie celej porady naozaj nemam. Dakujem aj za taku odpoved/neodpoved. Pekny den a ten dalsi tiez!
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Johanka Pozri príspevok
Za rok 2007 nie sú potrebné bločky, od 1.1.2008 áno .

Pozri si bod 7 Etikety Porady http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
prekladatel Pozri príspevok
Skoda, ze si neodpovedala priamo: Ano alebo Nie. Asi pytam na davno uz predebatovane veci, ale cas na skumanie celej porady naozaj nemam. Dakujem aj za taku odpoved/neodpoved. Pekny den a ten dalsi tiez!
nevidím dôvod na "tón" v tvojej odpovedi, prekladatel, pretože Johanka ti odpovedala jednoznačne a ešte ťa upozornila na 7. bod etikety porady. Namiesto toho si mal poďakovať....
0 0
prekladatel prekladatel

prekladatel je offline (nepripojený) prekladatel

cactus Pozri príspevok
nevidím dôvod na "tón" v tvojej odpovedi, prekladatel, pretože Johanka ti odpovedala jednoznačne a ešte ťa upozornila na 7. bod etikety porady. Namiesto toho si mal poďakovať....
Thanks, Ms. Johanka and cactus!
Respectfully
Your Translator
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

prekladatel Pozri príspevok
Re: Johanka: Pozri aj sem Pozri aj sem Cestovné náhrady v r. 2008

Johanka, nemám však všetky bločky za tankovanie v r. 2007.
Postáča mi na výpočet spotrebovaných PHL údaje cien PHL z databázy na Natankuj?

Alebo môžem účtovať len tie PHL, na ktoré mám bločky?

Môžem zarátať vtedy do knihy jázd aj km, ktoré jazdil bez potvrdených bločkami PHL? To je hlavná otázka.

Johanka Pozri príspevok
Za rok 2007 nie sú potrebné bločky, od 1.1.2008 áno .

Pozri si bod 7 Etikety Porady http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Ak je moja odpoveď nezrozumiteľná, ospravedlňujem sa .

K zelenému - áno.
K červenému - áno.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

prekladatel Pozri príspevok
Skoda, ze si neodpovedala priamo: Ano alebo Nie. Asi pytam na davno uz predebatovane veci, ale cas na skumanie celej porady naozaj nemam. Dakujem aj za taku odpoved/neodpoved. Pekny den a ten dalsi tiez!
Takéto odpovede ma ohromne povzbudzujú .
0 0
prekladatel prekladatel

prekladatel je offline (nepripojený) prekladatel

Johanka Pozri príspevok
Takéto odpovede ma ohromne povzbudzujú .
Si zlata, Johanka. Dakulem este raz.
Nemam chut ani cas na uctovnictvo. To je nejaky niekonecny alibizmus uctovnoctovo v nasom state.
Co este dodat? Ked nemam na benzin, tankujem kolinskou vodou. Tieto blocky samozrejme neuchavam. Pred DP hladam vychodisko. Nastastie exituje porada-sk a take damy ako si. Diki. Nech sa Ti dari nie len na porade.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
prekladatel Pozri príspevok
Si zlata, Johanka. Dakulem este raz.
Nemam chut ani cas na uctovnictvo. To je nejaky niekonecny alibizmus uctovnoctovo v nasom state.
Co este dodat? Ked nemam na benzin, tankujem kolinskou vodou. Tieto blocky samozrejme neuchavam. Pred DP hladam vychodisko. Nastastie exituje porada-sk a take damy ako si. Diki. Nech sa Ti dari nie len na porade.
...potom zrejme nemáš problém so skutočným ohodnotením práce toho, kto tento "alibizmus" (pre Teba nevyhnutný) urobí zodpovedne za Teba... a nemusíš strácať ani čas, ani energiu s takými "dámami" ako je trebárs Johanka......
0 0
lubenaj lubenaj

lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

dobrý som začiatočník, prelúskala som takmer celú poradu okolo auta chcela by som sa spýtať, je SZČO, auto vlastné
1. priemernú spotrebu - v technickom mám 3 spotreby - v mestn, mimo mesto a kombinovaná
2. ak využíva prívesný vozík - viem že môže si uplatniť o 15 % z pausálnej náhrady viac - musím ale rozčleniť km kedy nemá pripojený a kedy má - vačšinou má pretože robí s plastovými oknami.
Zo srdca ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lubenaj Pozri príspevok
dobrý som začiatočník, prelúskala som takmer celú poradu okolo auta chcela by som sa spýtať, je SZČO, auto vlastné
1. priemernú spotrebu - v technickom mám 3 spotreby - v mestn, mimo mesto a kombinovaná
2. ak využíva prívesný vozík - viem že môže si uplatniť o 15 % z pausálnej náhrady viac - musím ale rozčleniť km kedy nemá pripojený a kedy má - vačšinou má pretože robí s plastovými oknami.
Zo srdca ďakujem
áno musí byť z KJ jasné, že odkiaľ - kam šiel s vozíkom a na tie kilometre má nárok na zvýšenú sadzbu. Pri písaní KJ to bude väčšia "piplačka."


Naposledy upravil Manual : 17.02.08 at 08:34 Dôvod: úprava
0 0
lubenaj lubenaj

lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

môže si to uplatniť ak nemá za minulý rok zaplatenú daň z MV za prívesný vozík?
môže si uplatniť aj zvýšenú náhradu za amortizáciu auta o 15% a ešte aj cez internú smernicu zvýšené náklady na spotrebu PHM zdokladované prepočtom spotreby napr. za január 2007. moc ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lubenaj Pozri príspevok
môže si to uplatniť ak nemá za minulý rok zaplatenú daň z MV za prívesný vozík?
môže si uplatniť aj zvýšenú náhradu za amortizáciu auta o 15% a ešte aj cez internú smernicu zvýšené náklady na spotrebu PHM zdokladované prepočtom spotreby napr. za január 2007. moc ďakujem
Nezaplatená DzMV nemá vplyv na možnosť uplatniť náklady - ale čo najskôr treba podať daňové priznanie DzMV a daň zaplatiť; treba počítať aj so sankciou...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať