Zavrieť

Porady

stravné lístky inak

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

stravné lístky tu už boli prepierané viackrát, mňa by zaujímalo účtovné hľadisko (JÚ) v týchto prípadoch:

1. ak mne ako reštaurácii zákazníci platia nie v hotovosti ale stravnými poukážkami (ticket restaurant, check dejeneur...)

2. ak si reštaurácia dáva tlačiť svoje vlastné stravné lístky, ktoré potom na faktúru predáva firmám, ktorých zamestnanci nimi "platia".

ako to zaúčtovať?
dakujem.
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Posúvam.....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ja by som to urobila - predala sro - nevidím dôvody prečo nie .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ďakujem veľmi pekne za odobrenie
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

liba2 Pozri príspevok
Ja by som to urobila - predala sro - nevidím dôvody prečo nie .
myslím, že až tak jednoznačný tento problém nie je ... nechcem vyrypovať, ale treba sa pozrieť na zmluvu medzi SZČO a Ticket, či povoľuje predávať tretím osobám (myslím, že nie), je to predsa len cenina ...
... a ako ďalší môže vzniknúť problém ten, že SZČO predáva ceniny a nemá na to povolenie vo svojej živnosti...
... je možné, že idem zasa zbytočne do detailov, ale skúste ešte niekto vyjadriť svoj názor, prosím
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ZuzanaP Pozri príspevok
Chcela by som sa poradiť.

Ako SZČO so zamestnancami nám zostali SL v hodnote Sk 60,-- v počte kusov 25, od 01.09.2007 potrebujeme Sk 67,--. Môžem ich predať svojej s. r. o., ktorá potrebuje ešte takéto šesťdesiatkorunové?....
Toto som pochopila tak, že ZuzanaP je SZČO a má tiež s.r.o. (je tam konateľom), kde by chcela zvyšné SL odplatne presunúť. Tu nejde o biznis, ale len o riešenie jednorazovej situácie.
Možno existujú nejaké "všeobecné podmienky" - neviem, ale pri nákupe SL dostaneš len faktúru a PD - žiadnu zmluvu - teda ja som nedostala.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

liba2 Pozri príspevok
Toto som pochopila tak, že ZuzanaP je SZČO a má tiež s.r.o. (je tam konateľom), kde by chcela zvyšné SL odplatne presunúť. Tu nejde o biznis, ale len o riešenie jednorazovej situácie.
Možno existujú nejaké "všeobecné podmienky" - neviem, ale pri nákupe SL dostaneš len faktúru a PD - žiadnu zmluvu - teda ja som nedostala.
Tiež som to pochopila tak, že chce tieto lístky "posunúť" svojej s.r.o., ktorej je majiteľkou. Ale myslím, že zákon o živn. podnikaní nerozlišuje, či posúvaš, alebo predávaš cudzej, alebo vlastnej s.r.o.
... možno by sa k tomu mohol vyjadriť skôr odborník cez §§§..
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
petovsan Pozri príspevok
Tiež som to pochopila tak, že chce tieto lístky "posunúť" svojej s.r.o., ktorej je majiteľkou. Ale myslím, že zákon o živn. podnikaní nerozlišuje, či posúvaš, alebo predávaš cudzej, alebo vlastnej s.r.o.
... možno by sa k tomu mohol vyjadriť skôr odborník cez §§§..

Predal by ich vlastnej s. r. o. (kde je konateľom), ale bude asi najjednoduchšie ich vrátiť, aby fakt nevznikli nejaké problémy.
0 0
turbo turbo

turbo je offline (nepripojený) turbo

Stavebný inžinier
Pekný deň!
Chcem vás poprosiť o odobrenie.
Ak si SZČO pre seba zakúpila viac SL ako spotrebuje za rok, tak ich môže vrátiť, alebo môže jednoducho zvyšné lístky vydať z evidencie cenín do vlastnej spotreby a nepreučtuje ich ako VOZD, ale len ako výdaj cenín pre osobnú spotrebu. Takže v podstate zvyšné lístky spotrebuje, ale neuplatní si ich ako daňový výdaj. (výdaj za SL bol účtovaný ako VNZD a postupne ID za každý mesiac sa uznateľná spotreba zaučtovala ako VOZD). Vzhľadom na uplatňovanie CP sa stalo, že SL boli zakúpené navyše.
Za vyjadrenia vopred ďakujem a prajem všetko dobré.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

turbo Pozri príspevok
Pekný deň!
Chcem vás poprosiť o odobrenie.
Ak si SZČO pre seba zakúpila viac SL ako spotrebuje za rok, tak ich môže vrátiť, alebo môže jednoducho zvyšné lístky vydať z evidencie cenín do vlastnej spotreby a nepreučtuje ich ako VOZD, ale len ako výdaj cenín pre osobnú spotrebu. Takže v podstate zvyšné lístky spotrebuje, ale neuplatní si ich ako daňový výdaj. (výdaj za SL bol účtovaný ako VNZD a postupne ID za každý mesiac sa uznateľná spotreba zaučtovala ako VOZD). Vzhľadom na uplatňovanie CP sa stalo, že SL boli zakúpené navyše.
Za vyjadrenia vopred ďakujem a prajem všetko dobré.
Môžeš tak urobiť, neporušíš žiadny zákon.
0 0