Zavrieť

Porady

Odvody pre SZČO

Ahojte..môj prietel je od 18.1.2006 SZČO. Plati si od začiatku zdravotné poistenie a od 1.1.2007 si platí aj úrazové poistenie. Vykonáva maliarensko- natieračske práce spolu s kamarátom, ktorý mu mesačne dáva mzdu na základe odpracovaných hodin ale nie cez faktúru priatela ale len tak na ruku. A k tomu jeho kamarát nakupuje material a ten si dáva tiež do nákladov ako aj priatelovu mzdu..tym priatel má len príjmy aj to nevyfakturované a k tomu žiadne náklady. Preto sa chcem poradiť kedže tento rok nepodával dan.priznanie kôli ročnému oslobodeniu dane a bude ho podávať bud. rok mal by si so spätnou platnosťou vypracovať faktúry od januára tohto roku.?? alebo ako by mal pri tom postupovať a mohol by si dať do nákladov mobil. tel. ako aj osobné vozidlo s ktorým chodi do práce len neviem či naň netreba cestnú daň.
A od kedy by si mal platiť socialne poistenie? Viem, že teraz si SZČO mali zaniesť vypis z DP r. 2006 na socialku...dakujem velmi pekne ak mi s touto mojoj hrôzou poradite...dakujem dakujem vopred
Usporiadat
Veron14 Veron14

Veron14 je offline (nepripojený) Veron14

Dozvedela som sa taku informáciu, že pokial SZČO nepresiahne ročne príjem cca 52000,- tak nepodáva danové priznanie je to pravda...povedalal mi to známa z DU
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Veron14 Pozri príspevok
Dozvedela som sa taku informáciu, že pokial SZČO nepresiahne ročne príjem cca 52000,- tak nepodáva danové priznanie je to pravda...povedalal mi to známa z DU
Nepočúvaj informácie typu "jedna pani z DU povedala". Ak zivnostník nemá k 1.7. pozastavenú živnosť musí podať do soc.poisťovne výpis z daňového priznania. Keď nemáš daňové priznanie, nemáš ho z čoho urobiť. Ak si nechceš vyrábať ďalšie pokuty, daj si do poriadku účtovníctvo alebo paušálne výdavky, podaj DP a následne výpis do sociálnej poisťovne.

---------
Veronika
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Veron14 Pozri príspevok
Dozvedela som sa taku informáciu, že pokial SZČO nepresiahne ročne príjem cca 52000,- tak nepodáva danové priznanie je to pravda...povedalal mi to známa z DU
Za rok 2006 - DP nemusí podať daňovník, ktorého príjem nepresiahol polovicu nezdaniteľnej časti základu dane - 45408,- Sk. Ak nemal príjmy vyššie ako je uvedená čiastka, DP nepodáva, výpis nevypisuje ale do SP odovzdá potvrdenie z DU, že nepodal daňové priznanie.
Naposledy upravil Pepa : 06.07.07 at 10:57
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pepa Pozri príspevok
Za rok 2006 - DP nemusí podať daňovník, ktorého príjem nepresiahol polovicu nezdaniteľnej časti základu dane - 45408,- Sk.
ak ho živnostník nepodá, ako potom rieši výpis do socialnej poisťovne ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ak sa nepodáva DP, nie je dôvod podať výpis z DP, nakoľko neexistuje DP, s ktorého by sme vypísali čísla do výpisu z DP....
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

veronikasad Pozri príspevok
ak ho živnostník nepodá, ako potom rieši výpis do socialnej poisťovne ?
Upravila som príspevok vyššie - ale: potvrdením z DU o tom, že nepodal daňové priznanie.
DP nemusí podať pri výške príjmu, ktorý je pre SP "nezaujímavý" - nestáva sa povinným platcom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať