Zavrieť

Porady

darovanie krvi len Bratislava

Nasemu spoluziakovi, Tomášovi Sabovi, nasli leukemiu. Teraz je v nemocnici a nutne potrebuje krv jednoakej skupiny. Prosim, ak mas aspon 18 a mas to srdce mu darovat krv

Chod na kramare darovat krv
Nechaj si potvrdit: Som darca krvi pre Tomáša Saba narodeného 28.7.1989, hospitalizovaného do Detskej Onkologickej Klinike (Kramáre) v BA"/Oni uz budu vediet, co a ako.
Základné údaje
NTS SR pracovisko Kramáre
Limbová 3
Bratislava
Telefón:02/ 5954 2354
Doprava:trolejbus 212; 204; autobus 32;
Čas odberu:
Po - Pia:07:00 - 12:00

V mene spolužiakov sa pripájam k tejto prosbe. Môj syn s ním chodil do ZŠ. Táto prosba je aktuálna, Tomáš je stále hospitalizovaný v DFN. Osobne sa chystám na spomenutú transfúznu stanicu v piatok 13.7.2007. Nemusíte túto žiadosť preposielať ďalej aj keď sa domnievam, že práve v letných mesiacoch sú na všetkých staniciach vďační za každého darcu. Spolužiaci majú väčšinou len 17 rokov a nemôžu mu pomôcť a vidím, že sa pre to dosť trápia. Takže vopred vďaka každému, kto by si našiel čas.
Naposledy upravil willma : 05.07.07 at 14:20
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

som rada, že ste opäť otvorili túto tému, neviem či som už v nejakej inej nepísala ako to s obdarovaným dopadlo, a keď aj ano, tak neva - chlapčisko je z toho vonku a pasuliatko, išlo najmä o to, že v spomínanom období bolo naozaj málo darcov a okrem iného sa v rovnakom čase stala jedna veľmi tragická dopravná nehoda, tak bolo naozaj jedno, kto prišiel darovať krv, pre to žieňa bolo síce neskoro, ale ver, že žiaden z kolegov neodmietol ísť darovať, len preto že mal inú krvnú skupinu. Ono tá krv si našla svojho príjemcu aj keď niektorí šli darovať pre kolegyňu a iní pre Tomáša. Dokonca nebol problém darovať v inom meste, na príslušnej transfúzke sa to dozvedeli.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ahojte...môžem sa spýtať? Môžem darovať krv, ak mám hypotyreózu a beriem doživotne Euthyrox?
ĎAKUJEM
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

syrik Pozri príspevok
Ahojte...môžem sa spýtať? Môžem darovať krv, ak mám hypotyreózu a beriem doživotne Euthyrox?
ĎAKUJEM
Asi bude najlepšie spýtať sa na niektorom pracovisku TS, prikladám kontakty

http://www.ntssr.sk/nts/index.php?op...tact&Itemid=17
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
willma Pozri príspevok
som rada, že ste opäť otvorili túto tému, neviem či som už v nejakej inej nepísala ako to s obdarovaným dopadlo, a keď aj ano, tak neva - chlapčisko je z toho vonku a pasuliatko, išlo najmä o to, že v spomínanom období bolo naozaj málo darcov a okrem iného sa v rovnakom čase stala jedna veľmi tragická dopravná nehoda, tak bolo naozaj jedno, kto prišiel darovať krv, pre to žieňa bolo síce neskoro, ale ver, že žiaden z kolegov neodmietol ísť darovať, len preto že mal inú krvnú skupinu. Ono tá krv si našla svojho príjemcu aj keď niektorí šli darovať pre kolegyňu a iní pre Tomáša. Dokonca nebol problém darovať v inom meste, na príslušnej transfúzke sa to dozvedeli.
JA NEMYSLIM,ŽE JE TO ZBYTOČNE!všetci to pochopili úplne inak než som to ja myslela ale nevadi!!!!! keby som mohla darujem ju davno
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a ked ma niekto malo krvi nech daruje rodina toho človeka. jednoducha pomoc
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

pasuliatko Pozri príspevok
JA NEMYSLIM,ŽE JE TO ZBYTOČNE!všetci to pochopili úplne inak než som to ja myslela ale nevadi!!!!! keby som mohla darujem ju davno
Pasuliatko, nemyslím si, že Ti niekto vyčíta alebo zazlieva, že nemôžeš darovať krv, veď nie každý môže, aj keď by tak rád urobil. Ale možno niekto z Tvojich priateľov, či rodiny môže, tak im to skús pripomenúť, či by nešli, ak už tak neurobili.
A skús vysvetliť (objasniť) ak chceš to, čo sme všetci zle pochopili.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Olice Pozri príspevok
Pasuliatko, nemyslím si, že Ti niekto vyčíta alebo zazlieva, že nemôžeš darovať krv, veď nie každý môže, aj keď by tak rád urobil. Ale možno niekto z Tvojich priateľov, či rodiny môže, tak im to skús pripomenúť, či by nešli, ak už tak neurobili.
A skús vysvetliť (objasniť) ak chceš to, čo sme všetci zle pochopili.
že je to zbytočne to nebolo thak myslene ale inak.že ten čo ma krv B nepojde darovať tomu chalanovi ked on ma A.thak nie,že celkovo je to zbytočne. mama chodila len jej prepichli raz žilu a od vtedy nebola a moj otec nemôže vidieť ihly asi preto. a neviem kto iny by mal dať z rodiny.dedo daval aj sesterka no žial už nemôžu. a keby som mohla ja davam... len mam malo kg na to udajne...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pasuliatko Pozri príspevok
JA NEMYSLIM,ŽE JE TO ZBYTOČNE!všetci to pochopili úplne inak než som to ja myslela ale nevadi!!!!! keby som mohla darujem ju davno
A ako si to myslela?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Pasuliatko, ja som presne pochopila,ako si to myslela...treba si čítať celú odpoveď a pozorne...inak vzniknú nedorozumenia...to patrí tým,ktorí to nepochopili....treba si to prečítať ešte raz...je to tam jasne napísané
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

syrik Pozri príspevok
Ahojte...môžem sa spýtať? Môžem darovať krv, ak mám hypotyreózu a beriem doživotne Euthyrox?
ĎAKUJEM
Pokiaľ nemáš závažnú formu alebo iné ochorenie môžeš kľudne krv darovať, Euthyrox nie je kontraindikácia pre darovanie krvi.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

ludmilla Pozri príspevok
Pokiaľ nemáš závažnú formu alebo iné ochorenie môžeš kľudne krv darovať, Euthyrox nie je kontraindikácia pre darovanie krvi.

ďakujem
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte, nájde sa tu niekto kto by bol ochotný darovať 16.2.2011 krv? Robíme v škole www.szsba.sk akciu v spolupráci s NTS, nebuďte ľahostajní, nikdy neviete kedy tú krv budete potrebovať VY!!!!!!! Ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

len posuniem - neprídem, nakoľko chodím pravidelne na separovaný odber na telefonické zavolanie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nevadí no dúfam,že niekto áno
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pasuliatko Pozri príspevok
Ahojte, nájde sa tu niekto kto by bol ochotný darovať 16.2.2011 krv? Robíme v škole www.szsba.sk akciu v spolupráci s NTS, nebuďte ľahostajní, nikdy neviete kedy tú krv budete potrebovať VY!!!!!!! Ďakujem
Ja nie, Blava je ďaleko, ale držím palce, aby prišlo veľa zdravých darcov.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ja nie, Blava je ďaleko, ale držím palce, aby prišlo veľa zdravých darcov.
škoda aj ja dúfam lanárim kade koho
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Teraz na Valentína je akcií - darovanie krvi - viac po celom Slovensku. Snáď niekto zablúdi aj k vám.

Už ste takúto akciu robili?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pasuliatko Pozri príspevok
škoda aj ja dúfam lanárim kade koho
Koľkých sa ti, či skôr vám, podarilo zlanáriť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať