Zavrieť

Porady

Cudzie motorove vozidlo - pouzivanie

Zdravim vas,
mohol by mi niekto povedat ci ako zivnostnik mozem pouzivat motorove vozidlo ktore je pisane na mojho otca a teda aj uplatnovat si ako nakladovu polozku "kilometrovne" + PH ?. Ak Ano je treba viest nejake zaznamy? knihu jazd? blocky z nkupu PH? je teba mat nejaku zmluvu na pouzivanie auta?

dakujem pekne
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

striebro1 Pozri príspevok
tj z hladiska dane z prijmov sa mu oplati dat auto do podnikania, potom ma v nakladoch vysku odpisov rocnych, phm, ostatne vydavky spojene s prevadzkovanim vozidla....automobil pouziva iba obcas, aj to na kratke trasy, takze tych 6,20/km by mu vela nakladoch neurobilo...., vsak?
Áno ,ale zase pozor na to pri predaji,ak po vyradení z majetku bude chcieť auto predať do 5 rokov,bude musieť príjem z predaja zdaniť.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

hej hej, to viem...)))
dakujem za promptne odpovede...)))
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Na okraj.
V predchádzajúcich príspevkoch (10-23) to priamo nezaznelo, aj keď nepriamo to z nich vyplýva.
Obstaranie osob. auta na leasing (vzťah leasingovka - občan) neumožňuje uplatňovať paušálne výdavky. Takže keď auto na leasing, tak pekne na ICO.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ak ide zamestnankyňa na služobnú cestu súkromným motorovým vozidlom, ktoré však nie je písané na ňu, ale na jej priateľa, bude sa jej preplácať aj základná náhrada 6,20 sk/km alebo len prepočítané PHM?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zákl.náhrada+spotreba PL,u zamestnanca nie je povinnosť byť vlastníkom MV.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať