Zavrieť

Porady

služby poskytnuté v inom čl.štáte EU

Dobrý večer,
mám došlú faktúru za služby poskytnuté v Poľsku,konkrétne výmena pneumatiky na firemnom automobile v Poľsku.Faktúra je vystavená bez DPH.
Faktúru som povinná samozdaniť v SR,správne?
Dátum zdanit.plnenia bude v tomto prípade dátum vystavenia faktúry? (jedná sa o hotovostnú faktúru,tzn. faktúra bola vystavená v deň poskytnutia služby vykonanej v inom členskom štáte EU.)
Kurz použijem ku dňu vystavenia faktúry,kurz stred NBS, PLN..

Správne?
Ďakujem za odpovede
Usporiadat
natalycom natalycom

natalycom je offline (nepripojený) natalycom

natalycom Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

mám jednu otázočku. Keď SZČO (plátca DPH) vykonáva murárske a maliarske práce na základe zmluvy pre slovenskú spoločnosť (plátca DPH) v Nemecku. Ako to vyzerá s fakturáciou pre SZČO? Miesto dodania je mimo SR a tak by mala faktúra byť vystavená bez DPH. Je potebné niečo uviesť na faktúre? Je to takto správne?
Ďakujem za radu
aby som nezabudla... jedná sa aj o zámočnícke prace :-) Ďakujem
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Dostala som fa z Č za opravu zariadenia. Fa je vystavená bez DPH. Fa je vystavená 16.1.2009, zariadenie k nám prišlo poštou opravené 25.1.2009. Dátum dodania pre DPH je 16.1.2009 alebo 15.2.2009?
Podľa ktorého & zák o DPH to mám samozdaniť?Mýli ma to, že je to služba nie tovar. Nárok na odpočet dám podľa & 49 ost.1
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Julča Pozri príspevok
Dostala som fa z Č za opravu zariadenia. Fa je vystavená bez DPH. Fa je vystavená 16.1.2009, zariadenie k nám prišlo poštou opravené 25.1.2009. Dátum dodania pre DPH je 16.1.2009 alebo 15.2.2009?
Podľa ktorého & zák o DPH to mám samozdaniť?Mýli ma to, že je to služba nie tovar. Nárok na odpočet dám podľa & 49 ost.1
Nikto neporadí?

Chcem to samozdaniť s dátumom 16.1.2009 a následne urobiť odpočet tiež s dátumom 16.1.2009. Je to správne?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Dátum samozdanenia služieb zo zahraničia je podľa faktúry deň dodania služby zo zahraniačia. Dátum odpočtu je ten istý. Je to § 49.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

SAIVI Pozri príspevok
Česká spoločnosť - platca DPH , nám vystavila faktúru ( sme platcami DPH) bez DPH za služby - elektronické zasielanie slovenských dopytov. Je to správne? ..uvádza sa to v daňovom priznaní..v r.9?
..posuvam
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Julča Pozri príspevok
Nikto neporadí?

Chcem to samozdaniť s dátumom 16.1.2009 a následne urobiť odpočet tiež s dátumom 16.1.2009. Je to správne?
Už som to našla, možno niekomu pomôžem. Samozdaním to podľa & 69 ods. 2 a nárok na odpočet mám podľa & 49 odst. 2 pís b. Dátum zdanitel. plnenia je dátum vystavenia faktúry &19 odst. 2.
0 0