Zavrieť

Porady

32 hodin v praci bez prestavky - je to mozne???

Zdravim, poradte prosim vas niekto, ako sa da napadnut rozvrhnutie pracovneho casu v laboratoriu (zdravotnictvo), ak maju zamestnankyne niekolkokrat do mesiaca 32-hodinove sluzby(rano na 8.00 do prace a po 32 hodinach o 16.00 na druhy den domov!!!!) a na dalsi den musia ist znova do prace rano na 8.00, cize nemaju ziadne volno na oddych.
To nie je zly vtip, to je realita! Ako s tym zatocit???
DAKUJEM
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

justrelax Pozri príspevok
Tak, mozno cakate, ze napisem, ze odkedy plati novy Zakonnik prace, nieco sa u nich zmenilo... NEZMENILO SA NIC, dalej tahaju svoje 32-ky bez spanku, bez naroku na oddych pred alebo po tejto smene. Odovodnene zamestnavatelom, citujem: Pre vas neplati ZP, ale to, co vam nariadi zamestnavatel! Som znechuteny, zhrozeny, sklamany z toho, ze to moze v praxi fungovat aj napriek zmenam v ZP, ktore tomu mali zabranit. Aj ked je to asi protizakonne...
To je to čo hovorím ja, zákony sú len ťažidlom pre slušných ľudí, ktorí ich dodržiavajú. Ale tí čo ich nedodržiavali, (zmena znenia niektorých paragrafov znovu zaťaží len poctivcov), to robia tak ako predtým.
I keď v tom zdravotníctve je to komplikovanejšie s dodržiavaním ZP.
0 0
justrelax justrelax

justrelax je offline (nepripojený) justrelax

V zdravotnictve je to komplikovanejsie, to ano. Ale ako vidim vsetky tie protesty lekarov, asi neexistuje zakonna cesta ako obist novy ZP, co sa tyka poctu hodin v praci. Teda mi to vychadza tak, ze tu spomenuty labak porusuje zakon, alebo nie?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať