Zavrieť

Porady

Dočasná PN

Prosím, zachr.ma niekto.Nastupila k nám pracovníčka 23.12.04, pracovala do 14.1.2005. Teraz je na PN, už sa ani nevráti pretože je na rizikovom a potom nastúpi MD.Včera mi priniesla potvrd.o dočasnej PN. Vyplňujem tlačivo pre SP.Aké vymeriavacie základy uvediem? Za 12/04 a za 1/05? VZ-mzdu podľa pracovnej zmluvy? Má ju uzatvorenú na 6h úväzok 9000,- Sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja som sa minule pítala SP, tam mi povedali, že ak je prac.nesch. v r. 2005, uvedieš na tom tlačive vym.základy za r. 2004 - na tom tlačive (hlásenie zamestnávateľa) to musíš rozpísať na mesiace. V mesiacoch, keď nemal príjem, dáš nulu.

    Vyjadrite sa k tomu aj ostatný.

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    To asi ano, ale ona v dec.pracovala len od 23.-ho, a toto sa mi zdalo také hlúpe.Ale už asi viem, že tam uvediem VZ len za tieto dni a oni jej potom z toho vypočítajú aj príjem počas MD.Bála som sa, aby som jej to nezvrzala, pretože my sme prebrali zamestnancov z dcérskej sro a ona bola jednou z nich.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ešte ti niečo poradím. Skús si zavolať do SP, kam posielaš potvrdenia o PN, niekto ti tam určite poradí, vieš, aby si to nepo...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Anonymka
    Ešte ti niečo poradím. Skús si zavolať do SP, kam posielaš potvrdenia o PN, niekto ti tam určite poradí, vieš, aby si to nepo...
    ... alebo ešte môžeš otvoriť zákon o sociálnom poistení - § 54 ods. 1 a 2 a zistíš, že rozhodujúcim obdobím je pre teba obdobie od vzniku nemocenského poistenia, teda 23.12.2004 do konca kalendárneho roka, čiže 31.12.2004. V tomto období tvoja zamestnankyňa určite dosiahla mzdu a teda táto mzda je vymeriavacím základom
    Naposledy upravil vladan : 10.02.05 at 10:13

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Vypíšeš v potrvdení zametnávateľa o zamest. v bode 11 vymeriavaci základ za 12/04 - čiže jeho hrubý príjem. Za 1/05 už nevypisuješ, lebo v tom mesiaci začal marodovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.