Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Neviete mi niekto odpovedať? Ďakujem.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

tanti Pozri príspevok
Dobrý deň chcela by som sa spýtať ako postupovať pri faktúre, ktorej predmetom je refakturácia dopravy tovaru dovezeného z Čiech na Slovensko od platcu DPH, či sa môže uplatniť samozdanenie. Ďakujem
chýbajú tu informácie:
1. kto fakturuje prepravu (dopravca platca DPH v SK,CZ,...)
2. akému odberateľovi sa doprava refakturuje (platcovi DPH v SK,CZ,...)
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Pardon neuvedomila som si to. Platbu fakturuje česká spoločnosť, ktorá dodala tovar na Slovensko, ale nie je to prepravná spoločnosť len tú sumu za prepravu prefakturovala slovenskej firme platcovi DPH, ktorej bol dodaný tovar na Slovensko.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

tanti Pozri príspevok
Pardon neuvedomila som si to. Platbu fakturuje česká spoločnosť, ktorá dodala tovar na Slovensko, ale nie je to prepravná spoločnosť len tú sumu za prepravu prefakturovala slovenskej firme platcovi DPH, ktorej bol dodaný tovar na Slovensko.
Česká spoločnosť by mala vystaviť faktúru za dopravu slovenskému odberateľovi bez DPH a príjemca služby na slovensku je povinný fakturovanú sumu za službu samozdaniť podľa § 15 odst.1 zákona o DPH.
0 0
Halipasa Halipasa

Halipasa je offline (nepripojený) Halipasa

Kedy mam narok na odpocet DPH a kedy povinnost odviest DPH, ak mi prisla faktura od ceskeho dodavatela za sluzby - t.j. ide o samozdanenie:
datum dodania: 30.9.2010
datum vyhotovenia faktury: 15.10.2010
faktura dosla: 1.11.2010.....
Kedze som nemala fakturu a ani som nevedela sumu atd, co mam teraz robit?

Musim dat dodatocne danove priznanie? A to znamena, ze danova povinnost mi vznikne hned a narok na odpocet budem mat az ked mi pride faktura?
To znamena, ze budem mat "sklz" 2 mesiace? ....a danovy urad mi vyrubi uroky z omeskania, nie?

dakujem vopred za pomoc
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

ahojte poradaci, potrebujem radu skusenych
Nie som platca DPH, predavam tovar prostrednictvom internetoveho obchodu.
Asi pred mesiacom som uzatvorila s jednou firmou zmluvu (ceskou)/ zmluvu o sprostredkovani zamestnaneckych benefitov.
Spolupraca prebieha tak, ze zamestnanec si u mna nakupi a zaplati svojimi kreditmi. Ja si jeho kredity vyzdvihnem, dodame mu tovar. Firme do ciech fakturujem celu sumu za tovar (bez DPH - nie som platca)a nasledne mi firma z ciech posle fakturu za sprostredkovanie (za to, ze mi sprostredkovali tento obchod). Zaregistrovala som sa na danovom urade ako prijemca/dodavatel sluzby z/do ineho clenskeho statu,ale nie je mi to celkom jasne s tou DPH-kou.
Ceska firma mi vystavi fakturu bez DPH na zaklade toho, ze im poslem moje ICDPH a ja potom tu na slovensku musim podat priznanie DPH ? Nie som platca DPH takze nepodavam ho teraz...potom ho podam kvartalne alebo ako?
Viem, ze musim podavat suhrnny vykaz stvrtrocne ale co s tou DPH. A co ak mi ceska firma posle fakturu s ich ceskou DPH? Uviest to v suhrnnom vykaze a tym je to vybavene? Tento tovar predavam prostrednictvom elektronickych sluzieb ale pre zakaznikov na slovensku. Iba sprostredkovatel sluzby je ceska firma....
Dufam, ze som to opisla nie velmi zlozito...ale mam v tom teraz taky chaos, ze uz aj banujem ze som sa na to dala
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Posuvam,snad sa najde niekto....
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Dobrý. Možno tu už podobný problém bol riešený, ale nevedela som sa dopátrať k odpovedi na môj problém. Mám faktúru zo zahraničia (EÚ) na právne poradenstvo - dodávateľ aj odberateľ sú plátcami DPH. Faktúra je vystavená 19.11.2010 ale obdobie, ktorého sa týka je 1.1.-31.12.2010. V ktorom mesiaci mi vznikne povinnosť samozdanenia. Ďakujem
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Dobry den,naozaj nie je nikto kto by poradil?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

riuska Pozri príspevok
ahojte poradaci, potrebujem radu skusenych
Nie som platca DPH, predavam tovar prostrednictvom internetoveho obchodu.
Asi pred mesiacom som uzatvorila s jednou firmou zmluvu (ceskou)/ zmluvu o sprostredkovani zamestnaneckych benefitov.
Spolupraca prebieha tak, ze zamestnanec si u mna nakupi a zaplati svojimi kreditmi. Ja si jeho kredity vyzdvihnem, dodame mu tovar. Firme do ciech fakturujem celu sumu za tovar (bez DPH - nie som platca)a nasledne mi firma z ciech posle fakturu za sprostredkovanie (za to, ze mi sprostredkovali tento obchod). Zaregistrovala som sa na danovom urade ako prijemca/dodavatel sluzby z/do ineho clenskeho statu,ale nie je mi to celkom jasne s tou DPH-kou.
Ceska firma mi vystavi fakturu bez DPH na zaklade toho, ze im poslem moje ICDPH a ja potom tu na slovensku musim podat priznanie DPH ? Nie som platca DPH takze nepodavam ho teraz...potom ho podam kvartalne alebo ako?
Viem, ze musim podavat suhrnny vykaz stvrtrocne ale co s tou DPH. A co ak mi ceska firma posle fakturu s ich ceskou DPH? Uviest to v suhrnnom vykaze a tym je to vybavene? Tento tovar predavam prostrednictvom elektronickych sluzieb ale pre zakaznikov na slovensku. Iba sprostredkovatel sluzby je ceska firma....
Dufam, ze som to opisla nie velmi zlozito...ale mam v tom teraz taky chaos, ze uz aj banujem ze som sa na to dala
Ak Vam ceska firma posiela fakturu za sprostredkovanie, tak vy toto nedavate do suhrnneho vykazu. Sprostredkovatelske sluzby su tusim podla par.15.odst 1 a ceska firma ak ste jej uviedli IC DPH, mala vystavit fakturu bez DPH, da ich do suhrnneho vykazu v Cechach, vy vsak musite podat DP DPH na Slovensku v danom mesiaci a zaplatit z tychto sluzieb DPH. Nakolko nie ste platitel DPH ale len registrovana podla par.7a, tak nemate narok na odpocet DPH z tejto sluzby.

Co sa tyka dodania tovaru, ide asi o zasielkovy predaj par.14. S tym nemam skusenost, ale ked ho spravne chapem, pokial dodanie tovaru do ineho clenskeho statu je pod hranicu danu v danom state, tak moze byt miesto dodania v tuzemsku a vy ako neplatitel DPh vystavujete fakturu tak ako pre tuzemskych odberatelov (bez vycislenej DPH), ale s tymto naozaj nemam skusenost.
Naposledy upravil nika.sum : 01.12.10 at 17:50
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Dobry vecer
dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Este jednu otazku mam...Pisete, ze v danom mesiaci podat DP DPH, takze ho mam podavat potom mesacne alebo stvrtocne...Je predpoklad, ze to bude fakturovane kazdy mesiac, takze preto sa pytam ci kazdy mesiac (do 25.) alebo stvrrok. V tomto pripade ked platim ja DPH nemusim podavat suhrnny vykaz - teda ked mne fakturuju sluzbu? Suhrnny vyaz sa podava iba ak by som ja fakturovala sluzbu bez DPH do krajin EU? A co v takom pripade ak by som fakturovala sluzbu z DPH do krajin EU (neposkytli by mi ICDPH) aj vtedy sa podava suhrnny vykaz?
Este raz vdaka za odpoved.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

riuska Pozri príspevok
Dobry vecer
dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Este jednu otazku mam...Pisete, ze v danom mesiaci podat DP DPH, takze ho mam podavat potom mesacne alebo stvrtocne...Je predpoklad, ze to bude fakturovane kazdy mesiac, takze preto sa pytam ci kazdy mesiac (do 25.) alebo stvrrok. V tomto pripade ked platim ja DPH nemusim podavat suhrnny vykaz - teda ked mne fakturuju sluzbu? Suhrnny vyaz sa podava iba ak by som ja fakturovala sluzbu bez DPH do krajin EU? A co v takom pripade ak by som fakturovala sluzbu z DPH do krajin EU (neposkytli by mi ICDPH) aj vtedy sa podava suhrnny vykaz?
Este raz vdaka za odpoved.
Takze§78:
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.
K suhrnnemu vykazu:
§ 80
Súhrnný výkaz
(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
Takze ak vy prijmete to nejde do suhrnneho vykazu.
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

prosím poraďte, ďakujem
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Dobrý. Možno tu už podobný problém bol riešený, ale nevedela som sa dopátrať k odpovedi na môj problém. Mám faktúru zo zahraničia (EÚ) na právne poradenstvo - dodávateľ aj odberateľ sú plátcami DPH. Faktúra je vystavená 19.11.2010 ale obdobie, ktorého sa týka je 1.1.-31.12.2010. V ktorom mesiaci mi vznikne povinnosť samozdanenia. Ďakujem
EŠTE BY SOM DOPLNILA: faktúra mi prišla 20.11.2010
Prosím poraďte; ide to do decembra alebo novembra?
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Poprosím o radu. Ak mám zahraničnú fa /v eur/ za tovar, tak dátum zdaniteľného plnenia pre samozdanenie dávam z faktúry dátum vystavenia. Ako je to pri službách /prepravné/ dávam dátum zdan.plnenia alebo dátumom vystavenia? Všetkým vopred veľmi pekne dakujem za odpoved.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať