Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

posúvam :-)
ďakujem.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

nikto nevie poradiť?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
anka1 Pozri príspevok
Poprosím o radu:
Slovenská firma faktúruje do EU službu: zriadenie/zrušenie/ zmenu záložného práva, prosím o aku službu sa jedná? Môže to byť finančná služba podľa §15 ods. 8? Teda fakturácia bude bez DPH a povinnosť odviesť daň má odberateľ?
Ďakujem
nebude to skôr druh právnej služby? Každopádne by som to zaradil do par. 15 ods. 8 a riadil by som sa par. 15 ods. 7 t.j. miesto dodania podľa odberateľa.
0 0
maroskoq maroskoq

maroskoq je offline (nepripojený) maroskoq

pravne poradenstvo, odberatel nema povinnost ak ju fakturuje mimo svk
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Ahojte, potrebujem radu.
Nasa firma, platca DPH, dostala fakturu od firmy z ČR za sluzby - nejaka pomoc pri kladeni dlazby, impregnacii a pod. Tuto sluzbu nam vykonavala v Bratislave, vztahuje sa tam na nehnutelnost. Teda miestom dodania je SR. Fakturu nam ceska firma vystavila bez DPH. Je potrebne tutu fakturu samozdanit a odviest z nej DPH? Narok na odpocet dane tam nie je?
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Poradi mi prosim niekto?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
johny18 Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem radu.
Nasa firma, platca DPH, dostala fakturu od firmy z ČR za sluzby - nejaka pomoc pri kladeni dlazby, impregnacii a pod. Tuto sluzbu nam vykonavala v Bratislave, vztahuje sa tam na nehnutelnost. Teda miestom dodania je SR. Fakturu nam ceska firma vystavila bez DPH. Je potrebne tutu fakturu samozdanit a odviest z nej DPH? Narok na odpocet dane tam nie je?
Česká firma postupovala správne. Fa máte povinnosť samozdaniť. Nárok na odpočet dane máte v súlade s § 49 zák. o DPH.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, môžte mi poradiť. Došla mi faktúra bez DPH za poplatok evidencie firiem od nemeckej firmy, ktorá má pobočku aj v SR. Na faktúre je len deň vytavenia faktúry, je tam nemecké DIČ a IČ DPH. Mám si DPH samozdaniť? Na zaúčtovanie asi táto faktúra nie je kompletná, mal by tam byť aj dátum dodania? Ďakujem.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, môžte mi poradiť. Došla mi faktúra bez DPH za poplatok evidencie firiem od nemeckej firmy, ktorá má pobočku aj v SR. Na faktúre je len deň vytavenia faktúry, je tam nemecké DIČ a IČ DPH. Mám si DPH samozdaniť? Na zaúčtovanie asi táto faktúra nie je kompletná, mal by tam byť aj dátum dodania? Ďakujem.
Je to fa alebo predfaktúra ?
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Mne to pripadá ako predfaktúra, no je napísané, že je to faktúra č..... a na konci je napísané "Podľa Čl. 196 Smernici Rady 2006/112/ES z 28.11.2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty DPH bude platená osobou, ktorej je služba dodávaná".
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Objednali ste si túto službu, alebo je to jedna z tzv "vyciciavajúcich " spoločností, kt. zasielajú takéto fa a čakujú, či sa chytíte na háčik ?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ak to máte objednané, podlieha to samozdaneniu. Jedná sa o druh reklamy, miesto dodania služby sídlo odberateľa (§15/7,8)
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem veľmi ste mi pomohli. Máte aj pravdu, ak chceme robiť pre nemenovanú firmu, je potrebné si to objednať.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Prosím môžte mi poradiť?

Našim dodávateľom je Poľská firma - platca DPH, faktúruje nám práce buldozérom, ktoré vykonala na území SR. Faktúrovaná čiastka je bez DPH. Máme to samozdaniť, alebo to nie je predmetom dane?
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Prosím poradte aj mne.
Máme faktúry z Nemecka za ubytovanie našich zamestnancov,ktorí pracujú v Nemecku. Niektoré sú z DPH, iné nie. Mám to samozdaniť. Samozdanenie služieb mi vôbec nie je jasné.
Ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

helas Pozri príspevok
Prosím poradte aj mne.
Máme faktúry z Nemecka za ubytovanie našich zamestnancov,ktorí pracujú v Nemecku. Niektoré sú z DPH, iné nie. Mám to samozdaniť. Samozdanenie služieb mi vôbec nie je jasné.
Ďakujem
Miesto dodania služby (ubytovacie služby) sa určí podľa § 15, odst 2. - je to služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť.
Miesto dodania je v Nemecku. Nič nesamozdaňujete. (nie je to predmetom tuzemskej dph).

Zodpovednosť je na dodávateľovi. Ak máte fa bez dph, tak ešte by mohla byť možnosť, že sú od neplatcu ... možno.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem veľmi pekne, aj som si to myslela, len už som zo všetkého taká zmagorená, že už neviem ani to, čo som vedela.
Ďakujem.
A ešte tie fa bez DPH sú naozaj od neplatcu, teraz som to pozrela
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Dobrý deň. Prijatá FA z Čiech platca DPH faktura za služby ( licencia NET ). Faktura aj s českou DPH . Ako na to teraz? Samozdanenie? Platba bola zaplatena v celkovej sume aj s DPH.
Dalsia vec, ze je nespravne IČDPH odberatela CZxxx namiesto SK xxxx.

DAkujem krásny deň.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Ja mám podobný problém ako ANDYT. Faktúra je za nákup softwearu cez internet. Predávajúci má sídlo v USA, na faktúre je uvedené daňové číslo EUxxxxxxxx. Cena je zaťažená 19%-ntnou daňou.
1. Z akej sumy samozdaniť? Z celkovej alebo zo sumy bez dane?
2. Aká krajina má kód EU? Na stránke daňového riaditeľstva som taký štát nenašla.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

jarkra Pozri príspevok
Prosím môžte mi poradiť?

Našim dodávateľom je Poľská firma - platca DPH, faktúruje nám práce buldozérom, ktoré vykonala na území SR. Faktúrovaná čiastka je bez DPH. Máme to samozdaniť, alebo to nie je predmetom dane?
Neviete mi prosím poradiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať