Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

1. áno, treba to samozdaniť a uvedieš to na r. 9, 10 - výstup a r. 21 - vstup
2. faktúra bude bez DPH, do daň. priznania ani do SV ju neuvádzaš
2 0
Agerát Agerát

Agerát je offline (nepripojený) Agerát

Dobrý deň, prosím o radu: (sme špedičná spoločnosť)

Došlá faktúra za nedodržanie termínov nakládky a vykládky - samozdaňujem?

došlá faktúra za škodu spôsobenú na tovare pri jeho preprave -
samozdaňujem?

vopred ďakujem za odpovede
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Agerát Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu: (sme špedičná spoločnosť)
Došlá faktúra za nedodržanie termínov nakládky a vykládky - samozdaňujem?
došlá faktúra za škodu spôsobenú na tovare pri jeho preprave -
samozdaňujem?
vopred ďakujem za odpovede
Prenos daňovej povinnosti na príjemcu tovaru, alebo služby /samozdanenie/ je upravený v § 69, pre platiteľa hlavne v ods. 2 a 6. Sankcia za nedodržanie termínov, ani náhrada škody nie sú uvedené ani v § 69, ani zdaniteľným plnením podľa zákona o DPH. Napokon, faktúra z EÚ by pri týchto plneniach nemala mať ani odkaz na prenos daňovej povinnosti, ktorý je titulom pre samozdaňovanie.
Nie, ani sankcia, ani náhrada škody z EU sa v tuzemsku nesamozdaňuje, žiadne plnenie pridanej hodnoty ste nedostali, iba ste stratili.
0 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Dobrý deň, prosim o radu,
česká dopravca IČ DPH CZ, vykonala prepravu z ČR do HU pre našu firmu IČ DPH SK. Faktúru vystavil bez DPH. Je jasné že to musím samozdaniť, ale do ktorého riadku uvediem v priznaní DPH? je to r. 7 alebo 13? Ďakujem za odpoveď.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Vivči Pozri príspevok
Dobrý deň, prosim o radu,
česká dopravca IČ DPH CZ, vykonala prepravu z ČR do HU pre našu firmu IČ DPH SK. Faktúru vystavil bez DPH. Je jasné že to musím samozdaniť, ale do ktorého riadku uvediem v priznaní DPH? je to r. 7 alebo 13? Ďakujem za odpoveď.
Samozdaňuješ podľa § 69 ods. 3, teda riadky DP 11, 12 a 21.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dobry den,

uz sa tu popisalo veľa o samozdanení i ja osobne. No chcela by som sa uistit pri jednej fakture z ČR.
Mam vystavenu fakturu od platcu DPH pod DIC:CZ za tovar, ktorý klient dalej predáva, na fakture je uvedene , ze podla § 64 ods. 1 pism.k) zákona 235/2004 je dodanie tovaru oslobodené od DPH.
Ak tomu dobre rozumiem ta § 64 je zhodny u na s s § 43 zakona o DPH a musim tento tovar samozdanit. Samozdanim to sposobom na vstupe i na vystupe cize dph bude 0 a nemusim to uvadzat do suhrnneho vykazu./oprava do suhrnneho vykazu tovar, alebo sluzba/ dakujem za opravu "haluzke"
Predpokladam spravne?
Ak nie prosim opravte ma.
Dakujem
Naposledy upravil VieraPopluharova : 13.07.10 at 09:05
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
Vierka, v súhrnom výkaze uvádzaš tovar (ktorý ty predávaš) a služby ktoré ty poskytuješ, nie došlé faktúry.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

halúzka Pozri príspevok
Vierka, v súhrnom výkaze uvádzaš tovar (ktorý ty predávaš) a služby ktoré ty poskytuješ, nie došlé faktúry.
Hej, hej, prepac spatne som sa vyjadrila , ale ostatne suhlasi, vsak?
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
Vierka, trošku zle si sa vyjadrila v príspevku 128, predpokladám, že si chcela povedať, že dopad na DPH bude nulový. Už to správne chápeš, budeš naprv daň priznávať ( daň na výstupe ) a tiež daň odpočítavať ( daň na vstupe). Neboj, občas ani my nie sme si istý tým, čím sme si istý
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Dobry den prajem, poprosim o radu, klient mi doniesol fa z UK za sluzby - skolenie programator + zaslanie cerifikatu,,, na fa nie je vycislena DPH ale neviem si zatial nijako overit, ci tato sluzba nie je v UK oslobodena od DPH,,, neviete mi niekto poradit,,, klient je platcom DPH,, prosim,,

0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

sameika Pozri príspevok
Dobry den prajem, poprosim o radu, klient mi doniesol fa z UK za sluzby - skolenie programator + zaslanie cerifikatu,,, na fa nie je vycislena DPH ale neviem si zatial nijako overit, ci tato sluzba nie je v UK oslobodena od DPH,,, neviete mi niekto poradit,,, klient je platcom DPH,, prosim,,



posuvam,,,, neviete mi nik poradit?
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcela by som si len overiť, či som dala správne DF za službu od platcu DPH z ČR za ročné zasielanie slovenských dopytov do DP DPH. Na faktúre je poznámka: Osobnou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa § 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. FA je bez vyčísleného DPH na 109 Eur. Do DP som dala do r.č. 11: 109, r.č.12: 20,71 a do r.č. 21: 20,71. Pozriete sa mi, či som to urobila správne? Ďakujem.
0 0
akire-erika akire-erika

akire-erika je offline (nepripojený) akire-erika

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si len overiť, či som dala správne DF za službu od platcu DPH z ČR za ročné zasielanie slovenských dopytov do DP DPH. Na faktúre je poznámka: Osobnou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa § 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. FA je bez vyčísleného DPH na 109 Eur. Do DP som dala do r.č. 11: 109, r.č.12: 20,71 a do r.č. 21: 20,71. Pozriete sa mi, či som to urobila správne? Ďakujem.

Pokiaľ je firma "riadny" platiteľ DPH = registrovaný podľa §4, tak to ide do r. 09:109,-EUR a r. 10:20,71 EUR. Riadok č. 21 je OK.
r. 11 a 12 sa používajú len pri registrácii podľa §7 = nie je platiteľ DPH na slovensku, ale príjme službu/ tovar z EU.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

akire-erika Pozri príspevok
Pokiaľ je firma "riadny" platiteľ DPH = registrovaný podľa §4, tak to ide do r. 09:109,-EUR a r. 10:20,71 EUR. Riadok č. 21 je OK.
r. 11 a 12 sa používajú len pri registrácii podľa §7 = nie je platiteľ DPH na slovensku, ale príjme službu/ tovar z EU.
Podľa môjho názoru do r. 9,10 idú len vymedzené služby podľa par. 69 ods. 2 a 9 až 12 zákona - služby podľa par. 16 ods.1-4, 10 a 11 - tam sú nehnuteľnosti, nájom dopr. prostriedkov, kultúrne, vedecké podujatia,..., doprava a reštauračné služby, a tu nepatrí služba za zasielanie dopytov.

Naopak par. 69 odsek 3 zákona - t. j. služby v riadku 11 a 12 chápem tak, že tu patria:
1. zdaniteľné osoby
2. a právnické osoby, ktoré nie sú zd. os. a sú reg. pre daň
teda podľa mňa všetky osoby aj platcovia dane. Sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahr. osobou ak je miesto dod. služby v tuzemsku.
Ak sa mýlim, opravte ma.
2 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, ďakujem za odpovede, no teraz neviem, či som to dala alebo nedala správne. Prosím, ešte niekto poradí?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si len overiť, či som dala správne DF za službu od platcu DPH z ČR za ročné zasielanie slovenských dopytov do DP DPH. Na faktúre je poznámka: Osobnou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa § 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. FA je bez vyčísleného DPH na 109 Eur. Do DP som dala do r.č. 11: 109, r.č.12: 20,71 a do r.č. 21: 20,71. Pozriete sa mi, či som to urobila správne? Ďakujem.
Urobili ste to správne.
1 0
vierka22 vierka22

vierka22 je offline (nepripojený) vierka22

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám prijatú FA z Čiech za služby /prenájom plochy výstavy/, kde je vyčíslená DPH 20%.
Základ 5244,45 Eur
DPH 20% 1048,89
Spolu: 6293,34
Ako to mám zaúčtovať, sumu 6293,34 Samozdaniť? To by sa dalo keby tam nebola vyčíslená DPH. A ako postupovať keď šéf chce aby mu vrátili DPH z Čiech. Ešte som to nerobila. Ďakujem dopredu každému za radu, veľmi by mi to pomohlo. Vierka 22
Naposledy upravil vierka22 : 13.08.10 at 13:08
0 0
TROYA TROYA

TROYA je offline (nepripojený) TROYA

ZD by som zaúčtovala na 518 a dph na osobitnú analytiku 343, s tým, že cez daňového poradcu v cechach -prípadne existujú aj firmy, ktoré vyžiadajú za nejaké to percentíčko Vašu dph s iného ČŠ - by som požiadala o vrátenie dph. je to beh na dlhšie trate, tak veľa zdaru....
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

vierka22 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám prijatú FA z Čiech za služby /prenájom plochy výstavy/, kde je vyčíslená DPH 20%.
Základ 5244,45 Eur
DPH 20% 1048,89
Spolu: 6293,34
Ako to mám zaúčtovať, sumu 6293,34 Samozdaniť? To by sa dalo keby tam nebola vyčíslená DPH. A ako postupovať keď šéf chce aby mu vrátili DPH z Čiech. Ešte som to nerobila. Ďakujem dopredu každému za radu, veľmi by mi to pomohlo. Vierka 22
Ak je dodaná službu od dodavateľa z EÚ a faktúra je vystavená s DPH a odberateľ v SR je platcom DPH je najlepšie požiadať o prerobenie faktúry bez DPH. V opačnom prípade sa samozdaní len základ dane. O vrátenie DPH treba požiadať DÚ v príslušnom štáte EÚ.

Ale myslím si, že v Tvojom pripade ide o miesto dodania v ČR podľa výnimiek z §16 odst.1 - prenájom nehnuteľnosti.
Takúto faktúru nesamozdaňuješ. DPH prináleží ČR, čiže celá suma aj s DPH ide do nákladov.

(Prosím o kontrolu môho vysvetlenia niekym skúsenejším!)
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

TROYA Pozri príspevok
ZD by som zaúčtovala na 518 a dph na osobitnú analytiku 343, s tým, že cez daňového poradcu v cechach -prípadne existujú aj firmy, ktoré vyžiadajú za nejaké to percentíčko Vašu dph s iného ČŠ - by som požiadala o vrátenie dph. je to beh na dlhšie trate, tak veľa zdaru....
Keď žiadaš o vrátenie DPH z iného ČŠ, tak už to nie je 343xx, ale pohľadávka 315xx
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať