Zavrieť

Porady

odpis zavazku z roku 2001

Ahoj poradaci,

potrebovala by som od Vas radu

Mam neuhradeny zavazok z roku 2001, faktura vystavena bez DPH, DPH sa neuplatnovalo.

Spolocnost, ktora fa vystavila neexistuje, takze aj keby sme uhradit chceli, nemame komu.

Mozem tuto fa odpisat - 311/648 ? Mozem ju odpisat v plnej sume?

Dakujem velmi pekne
Usporiadat
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Alenaa Pozri príspevok
Nerada otravujem, ale naozaj potrebujem pomoc, myslím si, že nemôžem napísať dodávateľovi, že : prosím Vás, prečo neevidujete voči mne záväzky, veď ja Vám dlžím....
Nie je možné nejakým spôsobom zlikvidovať tie faktúry na základe inventarizácie - kde môžem dokázať, že dodávateľ nemá voči nám pohľadávky?
Pekne prosím....
..mám podobný problém. Evidujem faktúru - záväzok z roku 2005 vo výške 4223 € (127.222.10Sk). V skutočnosti je faktúra uhradená len nemáme o tom pokladničný doklad.
Spoločnosť ktorá faktúru vystavila sme vyzvali ešte v roku 2008 o zaslanie evidencie našich faktúr a ich úhrad - nechcela som im priamo napísať že namáme doklad k nejakej konkrétnej faktúre, z obáv aby si na základe toho neoprávnene znova nevymáhali konkrétnu dlžnú čiastku lebo neviem nakoľko sú seriózny..
Na moju písomnú korešpondenciu ale neodpovedajú a na telefónnom čísle, ktoré som našla na internete nikto nedvíha
Ako môžem zlikvidovať predmetnú faktúru? ..musím o nu navýšiť základ dane aj ked je v skutočnosti uhradená?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ako to, že nemáte o tom pokladničný doklad, keď ste to uhradili.
Keď robíte inventarizáciu pokladne tak peniaze nechýbali? ( a to je už jedno v ktorom roku bola úhrada) Vydali ste 127 222,10 Sk a nedali ste podpísať VPD dodávateľovi? A úhradu máte ako zaúčtovanú , na základe čoho?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Andyke, vieš ako to býva. Majiteľ nosí vo vrecku/v aute/v kufríku. Dačo hľadá a natrafí na taký dvojročný doklad, čo s nimi?? 25 po holej?
0 0
tevi tevi

tevi je offline (nepripojený) tevi

prosím poradiť.Sme RO. prišla nám zálohová faktúra -predplatné na rok 2010.Zaúčtovala som 381/321,321/255/352/681. V tomto roku prišla vynulovaná faktúra.Môžem ju zaúčtovať do nákladov? 501/381? Alebo až v roku 2010?
Ďakujem
0 0
tevi tevi

tevi je offline (nepripojený) tevi

..ešte prosba k zálohovej faktúre.. Prišla vynulovaná zálohovaá faktúra za rok 2010 v roku 2009. V inventraizácii majetku máme evidovať záväzok? Alebo zaúčtovať 381 do nákladov 501?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

tevi Pozri príspevok
prosím poradiť.Sme RO. prišla nám zálohová faktúra -predplatné na rok 2010.Zaúčtovala som 381/321,321/255/352/681. V tomto roku prišla vynulovaná faktúra.Môžem ju zaúčtovať do nákladov? 501/381? Alebo až v roku 2010?
Ďakujem
Do nákladov až v roku 2010.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

tevi Pozri príspevok
..ešte prosba k zálohovej faktúre.. Prišla vynulovaná zálohovaá faktúra za rok 2010 v roku 2009. V inventraizácii majetku máme evidovať záväzok? Alebo zaúčtovať 381 do nákladov 501?
Záväzok máš predsa zaplatený - takže pri inventarizácii nemáš záväzok, ale náklad budúcich období na 381, ktorý preúčtuješ v r.2010 501/381
0 0
Nicol00 Nicol00

Nicol00 je offline (nepripojený) Nicol00

Ahojte potrebovala by som pomoc....Firma má neuhradené záväzky. Od dodávateľa to kúpi osoba, ktorá to predá inej osobe a tá to predá firme. Ako to dostanem z PÚ keď fa je na sumu napr 10 000 DPH 1900 spolu 11 900 a bude to odkúpené za 5 000. Potrebujem vedieť čo urobím s tou starou faktúrou ako to vymažem z účtovníctva aby tam už nefigurovala ako neuhradená. Dík za pomoc ešte som sa s tým nestretla.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Váš dodávateľ predá svoju pohľadávku inému subjektu.(ten potom 2.subjektu a ten 3.subjektu za 5000)
To že ten 3. subjekt kupuje pohľadávku za 5 000 a nominálna hodnota je 11900 pre Vás ako dĺžnika stále znamená, že postupníkovi máte uhradiť 11900.
Zánik záväzku voči pôvodnému dodávateľovi a vznik nového záväzku zaúčtuj 321/325AU
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať