Zavrieť

Porady

spolupraca szco

Dobry vecer.Sme dvaja zivnostnici a chceli by sme si otvorit spolocnu prevadzku v oblasti sluzieb.Chcel by som poprosit o radu akym sposobom to mame spolu viest ak nechceme nikoho zamestnavat a tiez aby sme nemuseli platit DPH.Co by bolo pre nas najvyhodnejsie.Dakujem
Usporiadat
vampik vampik

vampik je offline (nepripojený) vampik

dakujem...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pre: miro_mr,

poznám jednu sro, je tam len jeden spoločník, ten spoločník je zároveň SZČO, nebol v tejto sro zamestnancom, ale zamestnanvcov mal, a nebol platcom DPH. Nepresiahol výšku obratu ako to stanovuje zákon o DPH. Takže ak som správne pochopila tvoju otázku sro nemusí byť platcom DPH, pokiaľ neprevýši obrat 1 500 000 Sk za 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov.
Naposledy upravil lenkak : 12.02.05 at 20:56
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zufrob
kedze debata sa zvrta trochu mimo temy, vyuzivam to a este rza by som Vas poprsila o vysvetlenie mechanizmu s.r.o. bez zamestnancov.
Je to mozne aj bez faktur od inej s.r.o. na prenajimanie zamestnancov?
Moze takato bezzamestnancova s.r.o. fyngovat len na fakturovanej praci SZCO?
Dakujem a ste skveli.
Pre zufrob,
"Moze takato bezzamestnancova s.r.o. fungovat len na fakturovanej praci SZCO?"
Mám tomu rozumieť tak, že nejaká SZČO bude fakturovať danej sro na základe zmluvy prácu? Napíš konkrétnejšie. Na akú činnosť je zameraná sro a akú prácu jej bude fakturovať SZČO? Administratívne práce, skladové práce, ak sa to týka niečo takéhoto tak potom je to možné. Takto som to pochopila, ak si to myslel/a ináč už mi to potom dnes nepáli.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Ale Janovi sme pomohli. Ešte verejná obchodná spoločnosť. Ale to je blbosť. Myslím, že sme už prešli všetky možnosti.[/QUOTE]
-------------
Prosím Vás, prečo je verejná obchodná spoločnosť blbosť?
Ja práve o tom uvažujem. 2-3 osoby chcú začať spolu podnikať - výroba nábytku, všetci by tam pracovali rovnako spolu v jednej dielni. Myslela som, že práve vos by bola celkom vhodné, nakoľko ako s.r.o. by musel byť každý z nich aj zamestnancom a platil by odvody.

Ako by to vyzeralo pri vos?

alena
Naposledy upravil Alenaa : 17.09.05 at 15:41
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ohľadne založenia v.o.s.? Čo je potrebné? Jedná sa o dve SZČO. Zatiaľ som neúčtovala takéto združenie a neviem čo to všetko obnáša. ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Je tu niekto kto by mi poradil ohľadne účtovania a založenia v.o.s.?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Zužu Pozri príspevok
Prosím Vás vie mi niekto poradiť ohľadne založenia v.o.s.? Čo je potrebné? Jedná sa o dve SZČO. Zatiaľ som neúčtovala takéto združenie a neviem čo to všetko obnáša. ďakujem
Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať