Zavrieť

Porady

Dovolenka v Thajsku

Ahojte...chcela by som nejaké rady ohľadom dovolenky v Thajsku v novembri, máme výročie sobáša s manželom a chcela by som ho prekvapiť. Na ktorú cestovku sa obrátiť, aby sme sa nesklamali?
Usporiadat
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Ďakujem. Bábika
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Macka Pozri príspevok
Prepáč Bond,

nechcela som Ťa uraziť.Určite je Phuket ako ostrov pekný.Len pre mňa moc veľký a moc prešpikovaný turistami.A recenzie som čítala na rôznych dovolenkových serveroch.A aj keď sa mi aj niektorý hotel alebo vilka na Phukete celkom pozdávala ,celý zájazd vyšiel neskutočne draho.A to si pre dve osoby nemôžem dovoliť.A keďže som V Thajsku nikdy nebola a nie som až taká dobrodružná povaha ,a takisto moja angličtina je v počiatočnom štádiu, nemôžem si dovoliť a ani nemám odvahu cestovať na vlastnú päsť,aj keď je to určite lacnejšie.Už som aj našla nejaké ubytovanie na ostrovoch ,ktoré patria Čechom alebo aj Slovákom, stačí zabezpečiť letenku a dopraviť sa na miesto, ale fakt v tom nie som zbehlá. Asi by som sa bála.To by sme museli ísť s niekým skúsenejším ,takže toľko.Tiež neviem porovnať aké je Andamské a aké Juhočínske more.Ale ja nevyhľadávam more na potápanie a pozorovanie podmorského života,naopak ja sa všelijakých potvoriek a rýb bojím ,takže som rada ,keď sa okolo v mori nič podozrivé nepohybuje a tak na rozdiel od mnohých vyhľadávam more kde to až tak nežije.To som napríklad zažila v Tunisku ,kde okrem pár medúz nič neplávalo a potom na Zakyntose,kde bolo more neskutočne čisté a krásne ,bez akejkoľvek rybky,aj keď pre mňa trochu chladnejšie.To len pre vysvetlenie.Každému sa páči niečo iné.A ja som si prečítala dobré recenzie práve na tieto ostrovy KOH SAMUI,KRABI a KOH CHANG.Preto som sa na ne zamerala.Verím tomu čo píšu ľudia a nie cestovky.Preto verím aj Tebe ,že Phuket je pekný ostrov,ktorý má čo ponúknuť .A ešte som nepovedala posledné slovo.Informácie zháňam ďalej a dám si poradiť.Takže Ti moc ďakujem za tvoj názor a za tvoje rady ,a budem rada keď sa ešte niekto pridá a napíše svoje skúsenosti a prípadne tipy na super dovolenku v Thajsku.
Takže Bond, ešte raz díky.
Ahoj Macka!
skus sa pozriet na stranku:http://www.rudolfreisen.cz/
tu mas do Thajska niekedy last minute ponuku do 4*hotela aj za 22.000 CzK,len treba sledovat.z Nitry do Mnichova na letisko je cca 650km a parkovanie je tam lacne.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

BOND Pozri príspevok
Ahoj Macka!
skus sa pozriet na stranku:http://www.rudolfreisen.cz/
tu mas do Thajska niekedy last minute ponuku do 4*hotela aj za 22.000 CzK,len treba sledovat.z Nitry do Mnichova na letisko je cca 650km a parkovanie je tam lacne.

Bond, ďakujem,

práve som sa vrátila zo slovenskej dovolenky, a tak som nemohla reagovať skôr. Určite sa na tú webovú stránku pozriem a budem sledovať. Len ja na lasty moc nie som.Radšej beriem first moment ,aj kvôli vybaveniu dovolenky v práci ,a aj väčšieho výberu ubytovania.
Takže idem na to.
0 0
a+d+o a+d+o

a+d+o je offline (nepripojený) a+d+o

Taktiez odporucam ostrov PHI-PHI... Je tam nadherne
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Bábika čo ty na to?
Odlet 20.09.07
Oblast Cha Am
Země Thajsko
Hotel Beach Garden
Stravování snidane
Odlet z Mnichov
Délka pobytu 10 nocí
Cena last minute 18990 CZK
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Ahoj Bond to je super cena aj všetko okolo toho ale v septembri?nie je ideál február? a kde si to pohľadal?vidieť, že máš skúsenosti ja som na začiatku. Díky. zatiaľ.Ahoj. B.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

bábika Pozri príspevok
Ahoj Bond to je super cena aj všetko okolo toho ale v septembri?nie je ideál február? a kde si to pohľadal?vidieť, že máš skúsenosti ja som na začiatku. Díky. zatiaľ.Ahoj. B.
ahoj bábika!
jasné že február je naj ,ale aj september je O.K.a toto je nenormálna cena a hotel:
Odlet20.09.07OblastKoh SamuiZeměThajskoHotelSiam BayviewStravovánísnídaněOdlet zMnichovDélka pobytu10 nocíCena last minute20900 CZK
pozri :http://www.rudolfreisen.cz/
Naposledy upravil BOND : 06.09.07 at 06:31
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Dakujem Bond za pomoc, minule som tiež pozerala túto cestovku a majú dobré ceny. Ale neviem ako mi to výde i keď túžim po Thajsku, ale asi to budem musieť odložiť, ale vdaka za pomoc a dúfam, že tebe to výde a budeš mať super nové zážitky a oddych. S pozdravom. B.
0 0
tahity tahity

tahity je offline (nepripojený) tahity

Pozdravujem milovníkov Ázie a Thajska

Ak cestovku, tak tiež odporúčam www.bubo.sk
My sme sa rozhodli ísť bez cestovky. Keď sa vieš dohovoriť anglicky nie je žiadny problém. Z letiska v Bangkoku sme sa dostali na vyhlásenú rušnú ulicu Khao San Road kde sa schádza najviac turistov (my sme tam začuli aj slovenčinu , kde sa dá vyhladať vela ubytovaní (aj v okolí tejto ulice), kúpiť si výlety alebo presun do iných častí Thajska aj do iných štátov Laos, Kambodža, Vietnam.
Naše ubytko: http://www.newjoe.com/index.htm (dá sa rezervovať)
- v blízkosti bol aj kráľovský palác doprava k nemu pešo
pozri: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...d868f74d2dfe3a
Potom sme sa presunuli busom na sever Thajska do Chiang Mai - tam sme boli na 3-dňovom treku v horách (dá sa vybaviť v každom guest house).
Potom sme išli do Sukhotai - najstaršie Thajské mesto, potom spat do Bangkoku. Tam sme si vybavili prepravu na ostrov Kho Tao a Kho Phangan a odtial sme išli ešte dole nižšie na juh na Krabi (Ao Nang).

Na tento pre mňa dobrodružný zážitok nikdy nezabudnem a naozaj ak máte možnosť a nejaké peniažky naviac neváhajte. Ázia je velmi lacná iba letenka stojí vela. Ale tie zážitky sú na nezaplatenie. Ked ste tam máte chuť íst domov všetko všetkým porozprávať až tak Vás to chytí a potom rýchlo rýchlo spať si to tam ďalej užívať. Ako laik Ázie som bola plná predsudkov ale to už je minulosť.
Veľmi, veľmi tam bolo dobre
1 0
Pefito Pefito

Pefito je offline (nepripojený) Pefito

V andamanskom mori je mnoho iných , kľudnejsich a lacnejsích ostrovov , ktoré sa krásou Phuketu minimálne vyrovnajú .
Ale je to samozrejme vec vkusu
0 0
Pefito Pefito

Pefito je offline (nepripojený) Pefito

PS: To bolo k Bondovmu komentáru o Phukete.
Inak letenky na 2/2008 sa mi podarilo zohnať cez Egypt air za 20 000 aj s poplatkami . Ak by som šiel len na mesiac , čo nejdem , mal by som ich za 17 000 cez ukraincov . Treba si počkať na dobrú akciu , ale zas nečakať pridlho.
Thajsko je fajn zemička , veľmi pohodová , pekná a tiež lacná ( zatial ) .
Každpopadne odporucam individuálnu turistiku . Nikdy som si nerezervoval hotel či penzión vopred a ani raz sa nestalo , že by sme sa neubytovali k našej spokojnosti . Jediné s čím zo Slovenska odchádzam sú víza , platobná karta a kvalitný knižný sprievodca pre rýchlejšiu orientáciu . S tými par handrami mi to naplní 30 l vak . Topánky (kedže u nás je eštetuhá zima ) pravidelne odhadzujem po vystúpení z lietadla na letisku v BKK .Naspäť sa aj tak vraciam v nových .Čo sa týka nákladov nepočítajúc letenku sú smiešne . A tá kuchyňa ....SEN .
Prajem krásny pobyt všetkým cestovateľom !
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Pefito Pozri príspevok
PS: To bolo k Bondovmu komentáru o Phukete.
Inak letenky na 2/2008 sa mi podarilo zohnať cez Egypt air za 20 000 aj s poplatkami . Ak by som šiel len na mesiac , čo nejdem , mal by som ich za 17 000 cez ukraincov . Treba si počkať na dobrú akciu , ale zas nečakať pridlho.
Thajsko je fajn zemička , veľmi pohodová , pekná a tiež lacná ( zatial ) .
Každpopadne odporucam individuálnu turistiku . Nikdy som si nerezervoval hotel či penzión vopred a ani raz sa nestalo , že by sme sa neubytovali k našej spokojnosti . Jediné s čím zo Slovenska odchádzam sú víza , platobná karta a kvalitný knižný sprievodca pre rýchlejšiu orientáciu . S tými par handrami mi to naplní 30 l vak . Topánky (kedže u nás je eštetuhá zima ) pravidelne odhadzujem po vystúpení z lietadla na letisku v BKK .Naspäť sa aj tak vraciam v nových .Čo sa týka nákladov nepočítajúc letenku sú smiešne . A tá kuchyňa ....SEN .
Prajem krásny pobyt všetkým cestovateľom !
Tak tie ceny leteniek ti neverím.
A Egypt air - treba čakať v Káhire skoro pol dňa.
Odkialje odlet?Tá cena na Aerosvit sedi ale v CZK a odlet Praha ,ale aj to v sezone asi skor nie...
Aerosvit z Budapešti cca 25.000 Skk
0 0
Pefito Pefito

Pefito je offline (nepripojený) Pefito

Spokojne môžeš veriť ,
ceny sedia , nemám dôvod si vymýšľať , to za čo kúpim letenku snáď nestojí za chválenie , len som konštatoval.
Ak nakupuješ cez klasické cestovky , alebo pelikán.sk , samozrejme máš to drahšie.
Inak ten aerosvit je už vypredaný , ja som tiež tento rok vo februári s nimi letel za 24 000 s BUD , čo je o 7 000 viac ako bola akciová cena ešte pred mesiacom .
Ano, v Káhire sa čaká cestou tam cca 2 hodky a naspäť 6 . Mne je to ale jedno , po 6 týždňoch v Thajsku a Malajzii ma 6 hodín na letisku nerozhádže.
.
0 0
Pefito Pefito

Pefito je offline (nepripojený) Pefito

Všetky lety o ktorých som hovoril boli z Budapešti . Viedeň mám ďaleko .
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Pefito Pozri príspevok
Všetky lety o ktorých som hovoril boli z Budapešti . Viedeň mám ďaleko .
Pošli link kde si kupoval letenky.
aj ja lietam vačšinou z Pešti nakoľko som z KE
mimo sezónu som už letel s Aerosvitom aj za 14.800 Sk, ale v sezóne ako píšeš ty si nechám poradiť že kde majú také lacné letenky.
Dik James.
0 0
Pefito Pefito

Pefito je offline (nepripojený) Pefito

Môžeš skúsiť ( ak si ešte neskúšal ) etn.sk , studentagency.sk , ckm.sk
Cez etn mam egypt air za dvacku . Inak rezervoval som si to už pred takmer 2 mesiacmi . Koncom leta sú najlepšie výhliadky na dobré ceny budúcej sezóny . Pôvodne som chcel ísť na budúci rok s kúpenou jednosmernou letenkou , ktorú som mal možnosť získať za 12000 komplet , V BKK sa dajú kúpiť fakt lacné lety do EU . Tento rok som tam objavil jednosmerky aj za 10000 bahtov. To by som však potreboval mať trocha viac času, čo nemám .
Budemrád ked stihnem aspon 2 týždne v Malajzii.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Pefito Pozri príspevok
Môžeš skúsiť ( ak si ešte neskúšal ) etn.sk , studentagency.sk , ckm.sk
Cez etn mam egypt air za dvacku . Inak rezervoval som si to už pred takmer 2 mesiacmi . Koncom leta sú najlepšie výhliadky na dobré ceny budúcej sezóny . Pôvodne som chcel ísť na budúci rok s kúpenou jednosmernou letenkou , ktorú som mal možnosť získať za 12000 komplet , V BKK sa dajú kúpiť fakt lacné lety do EU . Tento rok som tam objavil jednosmerky aj za 10000 bahtov. To by som však potreboval mať trocha viac času, čo nemám .
Budemrád ked stihnem aspon 2 týždne v Malajzii.
To si mal hneď napísať že sa jedná o letenky do 26 rokov!!nezavádzaj nás seniorov bludnými cenami.
A Malajzia je o ničom ,akurat Kuala Lumpur-pozri China Town, Menaru a Petronas a za dva dni utekaj nazad do Thajska./začiatočník/
0 0
Pefito Pefito

Pefito je offline (nepripojený) Pefito

O začiatočníctve by som tak otvorene nepísal , keď nevieš ani toľko , že študentské cestovky predavajú letenky aj ľuďom nad 26 rokov Kľudne lietaj aj ďalej za 25 litríkov , veď mne to neprekáža . Inak do Malajzie sa samozrejme nechystám kvôli Kuala Lumpur a tým jej "skvostom " . Veľké mestá a masový turizmus fakt nemusím . Preto tiež asi nikdy neuvidím "čarokrásne " pláže "malebnej" Patayi ,Hua hin ,a podobných šuntov .
Možno,keď budem v tvojom= značne pokročilom veku zmením názor na vec . Dovtedy beriem len prírodu , folklór a autentiku ( kým sa ešte dá nájsť)
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Pefito Pozri príspevok
O začiatočníctve by som tak otvorene nepísal , keď nevieš ani toľko , že študentské cestovky predavajú letenky aj ľuďom nad 26 rokov Kľudne lietaj aj ďalej za 25 litríkov , veď mne to neprekáža . Inak do Malajzie sa samozrejme nechystám kvôli Kuala Lumpur a tým jej "skvostom " . Veľké mestá a masový turizmus fakt nemusím . Preto tiež asi nikdy neuvidím "čarokrásne " pláže "malebnej" Patayi ,Hua hin ,a podobných šuntov .
Možno,keď budem v tvojom= značne pokročilom veku zmením názor na vec . Dovtedy beriem len prírodu , folklór a autentiku ( kým sa ešte dá nájsť)
Jasnéže viem že aj CKM predáva normálne letetenky ,ale tie tvoje ceny sú bájky a Pattayu nejako poznáš keď sa o nej tak vyjadruješ
0 0
vlado691 vlado691

vlado691 je offline (nepripojený) vlado691

Chystám sa vo februari doThajska - Pattaya na mesiac - doporučte nejaký hotel za dobrý peniaz.Dakujem za odkazy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať