Zavrieť

Porady

Dovolenka v Thajsku

Ahojte...chcela by som nejaké rady ohľadom dovolenky v Thajsku v novembri, máme výročie sobáša s manželom a chcela by som ho prekvapiť. Na ktorú cestovku sa obrátiť, aby sme sa nesklamali?
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pivko Pozri príspevok
Tak ja letim 4.10.2011 a potom zase 27.2.2012 možeš sa pridať, letenky už mám v šuflíku
Keďže si odborník alebo odborníčka??? na Thajsko, chcem sa spýtať na dovolenku júl, august (kvôli dieťaťu - prázdninám), je naozaj to počasie také nepriaznivé????
0 0
Turomar Turomar

Turomar je offline (nepripojený) Turomar

pivko Pozri príspevok
Tak ja letim 4.10.2011 a potom zase 27.2.2012 možeš sa pridať, letenky už mám v šuflíku
Jak ti len zavydim Rad by som sa pridal ak by som neotravoval
0 0
miklosh miklosh

miklosh je offline (nepripojený) miklosh

bubo travel
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

ludmilla Pozri príspevok
Keďže si odborník alebo odborníčka??? na Thajsko, chcem sa spýtať na dovolenku júl, august (kvôli dieťaťu - prázdninám), je naozaj to počasie také nepriaznivé????
Ja môžem za nás povedať.....
V 2007 sme boli tri týždne v Thajsku - Bangkok, Hua-Hin, Cha-am, Phetchaburi a nakoniec posledný týždeň Phuket.
Jedna z našich najkrajších dovoleniek..... Vlhkosť neuveriteľná, v noci a pri raňajkách nám často pršalo, avšak po 10 hodine už len modrá obloha a slnko. Jedenkrát nás v národnom parku (a zrovna na vode ) chytila parádna búrka a zostali sme v jednom menšom chráme na chvíľu s úžasným duchovným "uväznení".
Avšak práve vďaka obdobiu dažďov krásna flóra všade naokolo.
Tento čas sme si zvolili tiež práve kvôli obdobiu prázdnin a proste sa nám páčilo. Budúci rok sa do Thajska chceme vrátiť a opäť pôjdeme júl-august.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ludmilla Pozri príspevok
Keďže si odborník alebo odborníčka??? na Thajsko, chcem sa spýtať na dovolenku júl, august (kvôli dieťaťu - prázdninám), je naozaj to počasie také nepriaznivé????
Júl ,august Kľudne Pattaya ,alebo Ko Samui , akurát neodporúčam Phuket , tam vtedy ani do mora nevlezieš/obrovské vlny/ a najviac tam prší. Bol som viackrát cez prázdniny na mesiac aj 6 týždňov. Pri takom dlhom pobyte si treba hľadať ubytovanie v Condominiach , kde sa platí zvlášť voda , elektrika, upratovanie. Napr. Diana Estate Condominium - super poloha 2 x bazen tak apt. obývačka 30m2 + 2x spálňa /z každej spálne kúpelňa+WC tak že 2/balkón cena na mesiac cca 20.000 Bath + elektriak voda cca 3.500 Bath. Tak že Ťa noc stojí cca 760 Bath
Pre krátkodobé pobyty začiatočníkov doporučujem cestovať radšej prostredníctvom CK /nie Slovenskej/ napr .http://www.rudolfreisen.cz/
alebo http://airstop.cz/
3 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Pivko, v dobrom závidím....ja by som hneď šla, ale prerábame trochu byt, a tak všetky úspory padli na to...Aj prezradíš kam sa presne chystáš? V októbri počasie v pohode?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Beella Pozri príspevok
Ja môžem za nás povedať.....
V 2007 sme boli tri týždne v Thajsku - Bangkok, Hua-Hin, Cha-am, Phetchaburi a nakoniec posledný týždeň Phuket.
Jedna z našich najkrajších dovoleniek..... Vlhkosť neuveriteľná, v noci a pri raňajkách nám často pršalo, avšak po 10 hodine už len modrá obloha a slnko. Jedenkrát nás v národnom parku (a zrovna na vode ) chytila parádna búrka a zostali sme v jednom menšom chráme na chvíľu s úžasným duchovným "uväznení".
Avšak práve vďaka obdobiu dažďov krásna flóra všade naokolo.
Tento čas sme si zvolili tiež práve kvôli obdobiu prázdnin a proste sa nám páčilo. Budúci rok sa do Thajska chceme vrátiť a opäť pôjdeme júl-august.

Vďaka asi nie je čo riešiť.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pivko Pozri príspevok
Júl ,august Kľudne Pattaya ,alebo Ko Samui , akurát neodporúčam Phuket , tam vtedy ani do mora nevlezieš/obrovské vlny/ a najviac tam prší. Bol som viackrát cez prázdniny na mesiac aj 6 týždňov. Pri takom dlhom pobyte si treba hľadať ubytovanie v Condominiach , kde sa platí zvlášť voda , elektrika, upratovanie. Napr. Diana Estate Condominium - super poloha 2 x bazen tak apt. obývačka 30m2 + 2x spálňa /z každej spálne kúpelňa+WC tak že 2/balkón cena na mesiac cca 20.000 Bath + elektriak voda cca 3.500 Bath. Tak že Ťa noc stojí cca 760 Bath
Pre krátkodobé pobyty začiatočníkov doporučujem cestovať radšej prostredníctvom CK /nie Slovenskej/ napr .http://www.rudolfreisen.cz/
alebo http://airstop.cz/

Vďaka za info, my pôjdeme určite s cestovkou a pravdepodobne v júli.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pridam sa.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

teším sa
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Macka Pozri príspevok
Pivko, v dobrom závidím....ja by som hneď šla, ale prerábame trochu byt, a tak všetky úspory padli na to...Aj prezradíš kam sa presne chystáš? V októbri počasie v pohode?
Only amazing dirty Pattaya apríl a október sú mesiace keď najviac prší/nieje to však vždy pravda , bol som v októbri dokonca na Phukete a za 3 týždne pršalo sotva 4x/Tak že idem umyť hlavu
Naposledy upravil pivko : 17.08.11 at 07:12
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

pivko Pozri príspevok
Only amazing dirty Pattaya apríl a október sú mesiace keď najviac prší/nieje to však vždy pravda , bol som v októbri dokonca na Phukete a za 3 týždne pršalo sotva 4x/Tak že idem umyť hlavu
...ááále, niekto si ide užívať!!!! Máš recht! Ja som teda v Pattay nebola, a ani ma to tam nejako neláka...ale 100 ľudí, 100 chutí! Len som sa teda čudovala, že tam ideš keď najviac prší, no už si mi to vysvetlil.
PS:Nezabudni si šampón!
2 0
obimka obimka

obimka je offline (nepripojený) obimka

Aká je teraz situácia v Thajsku po povodniach? Odporúča sa tam cestovať?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja som tam bol teraz v čase najvačších záplav /október/ V Pattayi sprchlo asi 4x za 18 dní ináč bolo len zamračené a Bangkok už urćite v tých horúčavách ktoré sú tam teraz vyschol.
1 0
chorvo chorvo

chorvo je offline (nepripojený) chorvo

sorry ludia, musim hodit nejaky prispevok, lebo potrebujem mat 15 prispevkov, aby som mohol pisat sukromne spravy
k teme len tolko, ze som bol v thajsku v juni, co je mesiac nie idealny na pocasie a mali sme slniecko. navstivili sme ko samui a ko phi-phi. thajsko je uplne super - od ludi, cez jedlo, prirodu...tesim sa, ked sa tam vratim
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ko Samui a Pattaya nikdy nieje problém v mesiacoch jún , júl a august , absolvoval som viackrát.Phuket je však lotéria je to úplne iné more./Andamanské/
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak tomu sa hovorí uznanie
http://www.topky.sk/cl/13/1295713/Se...ci-su-najlepsi-
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak toto fakt poteší...
0 0
aan aan

aan je offline (nepripojený) aan

akurat mam dost pochybnosti o tom zdroji informacii, ked sa na internete neda najst ani zmienka o tomto prieskume inde ako na nejakom ceskom webe odvolavajucom sa na cesky bulvar Blesk, takze je uplne prekvapujuce ze Cesi su piati a Slovaci pre vacsiu citanost prvi

pravda je ale ze ine narody nie su natolko blbe aby jazdili do hlavneho mesta sexturizmu v Azii - Pattaya (ktoremu konkuruje len filipinske Angeles City AKA Clark, obe tieto mesta sa takto rozvinuli vdaka americkym voj. zakladnam) - narozdiel od slovenskych dovolenkarov takze tam mame mozno vzhladom k velkosti naroda daleko vacsie zastupenie, kedze inde si ludia mozno trocha nastuduju kam sa chystaju a nevezmu svoje deti medzi bordely a prostitutky vsade naokolo, kedze toto je naozaj najhorsie miesto min. v Azii kde ist na dovolenku ked nie ste sexturista, more je tam na thajske pomery otrasne takze lutujem kazdeho kto posudzuje Thajsko na zaklade tohto smetiska

kto chce vediet co si pozriet v Thajsku a comu sa vyhnut moze si mrknut tento celkom OK cestopis:
http://www.markoff.biz/pivot/entry.php?id=1480

a
k vas zaujimaju len ostrovy tak tu je velmi dobry prehlad odkial si moze vybrat kazdy, aby neskoncil medzi masou dovolenkarov na Ko Samui ci Phuket (dalsie nechutne miesta ktorym sa vyhnut preslavene betonovymi rezortmi a tonami turistov co dojdu do Thajska a idu akurat z letiska do hotela a spat na letisko a nic ine nevidia su Cha'am a Hua Hin, z tych extremne turistickych je stale stravitelny snad len Ko Phi Phi), ktore maju s Thajskom pramalo spolocneho, ak si odmyslime povolne Thajky:
http://tezza-thailandbeachesandislands.blogspot.com/
http://andaman-island-hopping.com/

c
elkovo ist s cestovkou do Thajska su vyhodene peniaze, ubytovanie zozenie kedykolvek a kdekolvek lacnejsie nez by vam zabezpecila cestovka, detto na letenky su kazdu chvilu akcie v rozmedzi zvacsa 500-620EUR z Viedne, Budapesti ci Prahy. anglictina Thajcov bude asi na takej urovni ako vasa ak nou nehovorite, takze netreba mat strach, staci vam papier ci slovnik s par frazami aby ste sa vedeli spytat na cenu a nic viac velmi nepotrebujete, detto s prepravou nie je ziadny problem, Thajsko je blbuvzdorne, prepravia vas odkialkolvek kamkolvek, cestovky s prijatelnymi cenami su na kazdom rohu, nehovoriac o stravovani, takze naozaj nie je dovod tam ist cez cestovku a davat zarobit nenazrancom v Europe, ked si clovek moze za svoje peniaze uzit daleko viac a podporit daleko viac lokalnych ludi nez keby bol viazany na byvanie na jednom mieste a detto stravovanie
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ten prieskum je len dobrý vtip , v Nemeckom časopise vyšiel ten istý článok a na 1. mieste sú Nemci.Slovákov chodí do Thajska ročne tak max. 1.000 .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať