Zavrieť

Porady

Dovolenka v Thajsku

Ahojte...chcela by som nejaké rady ohľadom dovolenky v Thajsku v novembri, máme výročie sobáša s manželom a chcela by som ho prekvapiť. Na ktorú cestovku sa obrátiť, aby sme sa nesklamali?
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nemáš vobec pravdu s Pattayou , Phuketom a neviem kedy si bol naposledy ,ale strava zdražela za posledné 2 roky tak cca o 30% /pokial sa nestravuješ len na ulici paličkami/ tak že za obyčajný steak v Pattayi dáš minimálne cca 300 Bath/ 7,50 EUR/ a na Phukete 500 Bath
0 0
aan aan

aan je offline (nepripojený) aan

naposledy som tam bol pred necelym rokom na 2+2 mesiace a pohybujem sa po celom thajsku (plus znami maju cestovku a podnikaju na ko phangan, ini znami ziju roky v bangkoku, takze obzvlast tieto miesta poznam ze by som tam mohol robit sprievodcu) a nie po najhumusnejsich destinaciach package turistov (pattaya phuket ko samui), strava medzi 2006 a 2010-2011 zdrazela asi tak ze pad thai co stalo na ulici v bangkoku 25THB stoji teraz 30THB (1EUR je cca 40THB), ubytko co stalo 100THB stoji 120THB, teda enormny rast za 4-5 rokov 20-30% a obdobne aj ine jedla (napr. v takom chiang mai sa nie je problem stravovat za 15-25THB aj teraz), dat za jedlo v thajsku 300-500THB je sialenstvo, to su slovenske predrazene ceny, v thajsku mam za to 5-10 jedal v normalnych slusnych thajskych restikach (na ulici polovicne ceny), trebars na Ko Phangan all you can eat BBQ ponukaju kopce restik za 100-140THB (3-3.5EUR), na trhu v kanchanaburi sa nie je problem vecer prezrat za nejake 1 euro si dat 3-4 rozne chody a ostatne ist do thajska ist steak dava asi taky zmysel ako ist na slovensko jest pizzu a najlepsie to vypoveda o danom turistovi, ktory ide do thajska za lacnejsim sexom, zapadniarskym jedlom a o thajsku nema ani sajnu lebo pozna akurat najturistickejsie miesta, kde nikto pri zmysloch ani nepachne okrem ludi co nemaju ani sajnu ako nejake slovenske rodinky kupujuce si zajazdy do thajska, pohodlni dochodci ci sexturisti (prip. oboje v jednom)

no a ten nezmysel o tisic slovakoch v thajsku ked aj sef Bubo odhaduje 5-10tis je fakt...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tom Yum v Pattayi pred 3 rokmi 50 Bath , Teraz 90 Bath , fried rise 25-30 teraz 50 , pivo Leo veľke 30 teraz 48 !!! Chang Mai + Kanchanaburi nieje pri mori tak že aj ceny sú tam nízke/ ak ti ide o lacno tak potom choď rovno do Udon Thani tam sa naješ aj za 10 Bath.Na Chang Mai ti stačia 2 dni a Kanchanaburi stači pozrieť most cez Kwai ,alebo ešte ak si samovrah tak ísť ako veľa Českých turistov na trek . Na tom trhu to asi máš na mysli kopku ryže za 10 + každá lyžica jedál 10 Bath /ja by som sa nenajedol ani z piatich/ BBQ bufet sú suché kusy masa , ktoré sa nedajú porovnať s normálnym steakom . To sú aktuálne ceny Pattaya z októbra a to Pattaya je asi najlacnejšie prímorské stredisko.Na Phukete a Samui je všetko čo som písal min. o 20-30% drahšie.
A pad thai na ulici si možeš dať tak ty ,alebo ja , ale určite nie človek čo pojde do Thajska prvý krát.
Ak sa chcem vykúpať v mori tak nieje problém z Pattaye zájsť 30min loďou na Ko lan , keď chcem mať trochu kľud tak skočiť na 3 dni Ko Samet , na Ko Samete máš pláže ktoré možeš kľudne porovnať s plážami na Phukete. + sa dá vyraziť na Ko Chang čo je tiež špica.
Šéf BUBO nech si odhaduje koľko chce ,ale ešte donedávna bolo treba víza a víza boli číslované od 1 / rok ..... keď som išiel napr február tak som mal č. cca 250 a v decemberi 1.150 . Tak že tak.
PS. a to ubytko za 120 to musí byť super diera išiel by si tam aj s manželkou a dieťaťom?
Niečo o Pattayi : http://thajsko.orbion.cz/diskuse/dirty-pattaya-178817/
Ten podnikateľ nemá inic. I.K.?
Naposledy upravil pivko : 14.01.12 at 19:29
1 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

ahojte. nejake novinky ohladne Thajska? chcel by som ist niekedu februar/marec 2013, tak pozeram ponuky
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja už mám kúpenú letenku od mája na február. Turkish Airlines. A novinka / neviem kedy si bol naposledy / je že netreba víza.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... ja letím teraz v sobotu, predpoveď počasia za veľa nestojí, možno ešte ten Bangkok, ale idem pracovne, no i tak by som si priala lepšie počasie
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Teraz sa chodí do Thajska iba ako ja aj kamaráti hovoríme umyť hlavu. Ja idem umyť 1.10.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

...nooo tak to si tam tu hlavu budem umývať ešte aj ja .... no dúfam, že to nebude až také zlé, ke´d tam ľudia cestujú aj v tomto období ... alebo?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak len si zober kvalitný šampón , aj tak to bude pre teba niečo úžasné ,lebo Thajsko je AMAZING !
Nemaj strach , neprší nonstop a keď prší tak teplá voda 30c , alebo bude len nonstop mrholiť.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... na jednej strane sa teším, na strane druhej mám strach z počasia, keď prší, prší stále, alebo občas? Zo začiatku sa budem zdržovať v Bangkoku, neskôr na juhu v provincii Krabi - čo ma tam čaká?! - počasie, .... kam ideš ty?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Október 2010 pršalo asi tak 5x , 2011 nonstop to boli tie záplavy , odlietal som deň pred príchodom prílivu/ voda stúpne v Bangkoku za jeden deň o 1m/ 2009 som konečne prehovoril švagra na Thajsko. Išiel v marci / čo by nemalo pršať/ a za 2 týždne nevidel slnko. Raz som bol celý júl / monzúnové obdobie/ a tiež za celý mesiac boli asi len 3 búrky. Október je štatisticky najhorší mesiac. Ale nemusí to byť katastrofa.
Idem Pattaya.
1 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

ja idem prvykrat thajsko, som tu precital cele vlakno, tak teraz len cakam ci budu nejake akcie na letenky v obdobi januar az marec . neviem ci mam ist cez cestovku alebo na vlastne. po europe som dovolenkoval sam (bez cestoviek), ale tak predsa thajsko je trochu dalej ako europa a prvykrat je prvykrat
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Urcite na vlastne. V Thajsku je tolko moznosti ubytovania, stravovania a pod. za velmi slusne ceny, ze nema vyznam si priplacat za balikovu dovolenku.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
V top sezóne november - marec akcie na letenky niesu , akcie sú na letne mesiace , najčastejšie Eva air a Emirates.
0 0
bacik.pavol@centrum.sk bacik.pavol@centrum.sk
ak Ti môžem poradiť tak Európu zvládneš bez problémov aj sám, vzdialenosti sú malé a ušetríš, ale tak to Thajsko je zž celkom iný svet a aspoň na prvýkrát by som radšej vyskúšal cestovku, poznávačky alebo pobytové zájazdy sú na jeseň v akciách a za prijateľné ceny sa zbavíš stresu že niečo nedotiahneš do detailov a čo potom v Thajsku?...A ináč stačia pobyty s raňajkami, all inclusive je zbytočný lebo v Thajsku sa dá lacno najesť takmer všade a to čo zaplatíš za all inclusive, môžeš využiť lepšie podľa vlastného uváženia...ale záleží na tebe..
Naposledy upravil arizona : 21.09.12 at 04:56 Dôvod: vymazanie reklamy!!!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Do Thajska all zájazdy neexistujú , máloktorý ponúka polpenziu , je to naozaj zbytočné keď sa možeš lacno a dobre najesť všade aj na ulici. A na cestovku zabudni , jednoznačne individuálne absolutne sa neni čoho báť + na jeseň sa chodí do Thajska akurát tak umyť hlava.
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

no co som pozeral, tak letenky do thajska na januar - marec boli od 700 euro. takze to myslim bola dobra cena nie? potom uz len staci niekde nejake ubytko najst. ja idem s frajerkou, takze nase plany su niekde blizko mora, nie moc preludnene, ale aby to bolo aj blizko hor, kde by sa dalo trochu poturistikovat . a planujeme na take 2 tyzdne.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja mám za 530 a hory v Thajsku sú len na hraniciach s Barmou / Kanchanabury - rieka Kwai / pri mori hory niesu.
Naposledy upravil pivko : 21.09.12 at 12:48
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tak sedim na terase pijem kavicku a prsi a prsi a prsi Ale je tu teplucko a uz teraz viem, ze sa sem urcite vratim na dovolenku
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať