Zavrieť

Porady

nová studňa

Poradte prosím, kde nájdem mapy podložia, resp. spodných vôd. potreboval by som zistiť či má význam v danej oblasti vykopať studňu.
Ďakujem.
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

skús: http://www.shmu.sk/
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Najdi si stareho miestneho studniarskeho majstra a ten vie čo v žiadnej mape nenajdeš. a potom dvoch nezavislich prutkarov a každemu povedz že je prvý ktory tam prutkuje, Tieto informacie nenahradí žiadna mapa.
Boro
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Hladám kontakt na firmy, ktoré kopú studne resp. na nejakeho majstra-studnára,
najlepsie v Zilinskom kraji. Resp.máte skúsenosti s kopanou resp.nabitou studnou???Vdaka za kazde vyjadrenie.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Daj si do googla studne a vyhľadá ti ich.
0 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
Aj s kopanou aj nabitou studňou mám skúsenosti.Všetko záleži aj na
výdatnosti prameńa a na hĺbke v akej sa pramen nachádza .Dobrý prútkar to káže povedať ako hlboko je voda a či sa jedná o pitnú
alebo užitkovú vodu .
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Chlapi dnes je technika , prdieť na prútkarov, dnes ti firmy pomocou prístrojov nájdu vodu kdekoľvek. Povie ti ako je hlboko, kadiaľ sa ťahá, výdatnosť,.... a pekne ti to ukáže na NB, vytlačí ti mapy, 100% spoľahlivosť.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Composite Pozri príspevok
Chlapi dnes je technika , prdieť na prútkarov, dnes ti firmy pomocou prístrojov nájdu vodu kdekoľvek. Povie ti ako je hlboko, kadiaľ sa ťahá, výdatnosť,.... a pekne ti to ukáže na NB, vytlačí ti mapy, 100% spoľahlivosť.
Dobrý prútikár dáva tiež 100% garanciu vrátane vrátania peňazí.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

šak nič proti nim, ale nepovie ti to čo prístroje .
Po sonde pozemku som si krásne mohol pozrieť čo kadiaľ ide, v akej hĺbke, sile a ďalších x-vecí .... cenu neviem, bolo to po známosti.
0 0
zinno zinno

zinno je offline (nepripojený) zinno

Composite, prosim aka firma mi spravi taku sondu pozemku ? resp. co aky vystup si mam pytat ... tiez potrebujem studnu. dikes
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

Ahoj Composite - chceme začať stavať domček a uvažujeme nad kopanou studňou - v tomto príspevku hovoríš o možnosti analýzy spodných vôd nejakou firmou - vedel by si poradiť niečo bližšie?
dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pridám otázku....
mám ponuku na studňu 10m hlbka s výdatnosťou 40 l,
voda nebude pitná.Je to možné na Žitnom ostrove, že z takej hlbky nebude voda pitná?
navrtaná studňa, nie kopaná, aká cena by podľa vás bola akceptovateľná? Voda mi stačí úžitková, tá otázka o pitnosti bola len okrajová......
Ďakujem za odpoveď.
0 0
rob999 rob999

rob999 je offline (nepripojený) rob999

KEJKA Pozri príspevok
pridám otázku....
mám ponuku na studňu 10m hlbka s výdatnosťou 40 l,
voda nebude pitná.Je to možné na Žitnom ostrove, že z takej hlbky nebude voda pitná?
navrtaná studňa, nie kopaná, aká cena by podľa vás bola akceptovateľná? Voda mi stačí úžitková, tá otázka o pitnosti bola len okrajová......
Ďakujem za odpoveď.
Dobrá cena je pri priemere 200 mm 1200 Skk vrátane potrubia.
0 0
rob999 rob999

rob999 je offline (nepripojený) rob999

Samozrejme za meter hĺbky
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vďaka, priemer neviem, ale ponuka je na 12000 Sk, čo sa mi zdalo oproti ponukám na kopanú studňu oveľa prjateľnejšia cena. Ten výkon bude na bežné polievanie,používanie stačiť?
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

KEJKA Pozri príspevok
pridám otázku....
mám ponuku na studňu 10m hlbka s výdatnosťou 40 l,
voda nebude pitná.Je to možné na Žitnom ostrove, že z takej hlbky nebude voda pitná?
navrtaná studňa, nie kopaná, aká cena by podľa vás bola akceptovateľná? Voda mi stačí úžitková, tá otázka o pitnosti bola len okrajová......
Ďakujem za odpoveď.
na žitnom ostrove sú dobré podmienky na vrtanie studní a výdatnosti vrtov sú zvyčajne veľmi dobré. Meter vŕtanej studne s vystrojením by nemal prekročiť 50 euro za meter bez DPH. Niektoré firmy dávajú aj nižšie ceny, ale účtujú si dporavné náklady, náklady na obhliadku a tak podobne. treba si porovnať komplexné ponuky.
S kvalitou vody sa môže vyskytnúť problém, zvykmú byť zvýšené obsahy alebo prekročené limity dusičnanov, amónnych iónov a niektorých stopových prvkov dôsledkom intenzívneho poľnohospodárstva.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
rob999 Pozri príspevok
Dobrá cena je pri priemere 200 mm 1200 Skk vrátane potrubia.
takže som dostala objednávku na podpis a tam je uvedené že priemer 48 mm.
To je divné, nie? A že studňa nebude vhodná na riešenie-pripájanie automatických závlahových systémov.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
takže som dostala objednávku na podpis a tam je uvedené že priemer 48 mm.
To je divné, nie? A že studňa nebude vhodná na riešenie-pripájanie automatických závlahových systémov.
http://www.porada.sk/t69217-p2-vlast...ml#post1013637
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

KEJKA Pozri príspevok
takže som dostala objednávku na podpis a tam je uvedené že priemer 48 mm.
To je divné, nie? A že studňa nebude vhodná na riešenie-pripájanie automatických závlahových systémov.
priemer 48 mm ??? tento vnútorný priemer sa používa na piezometre a pozorovacie vrty, nie na exploatačné vrty - studne. priemery studní sa realizujú podstatne väčšie napr. od 200 mm cez 279 mm až po 360 mm s vnútorným priemerom minimálne 160 mm. Väčšie priemery sa používajú preto, aby sa v samotnom vrte akumulovalo dostatočné množstvo vody, ďalej, tým, že je väčšia plocha obvodového plášťa vrtu pritečie do vrtu väčšie množstvo vody za rovnaký čas a teda sa zásoby vody vo vrte rýchlejšie doplnia. Ešte som nepočul, že by sa ralizoval tak tenký profil vrtu na studňu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no sú studne vrtane, kopané a narážané.... a tie posledné sú s týmto priemerom, 6/5, alebo nejako tak.....
rúra s hrotom sa narazí do hlbky 12m a viac. Na Žitnom ostrove nie je problém s vodou.
No a voda sa potom čerpá čerpadlom. Samozrejme, ponorné čerpadlo tam nie je možné dostať, ale výkon to má.
to sú reči, uvidím. Ale nemám to len z jednej ruky.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dostala som ponuku aj na kopanú studňu 71 000 ASk plus náklady na ubytovanie !!! wau, sila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať