Zavrieť

Porady

nová studňa

Poradte prosím, kde nájdem mapy podložia, resp. spodných vôd. potreboval by som zistiť či má význam v danej oblasti vykopať studňu.
Ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
..................
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
KEJKA Pozri príspevok
..................
to Gude sa mi zdá výhodnejšie, počítať musíš s filtrom, takže ti to zníži saciu hlbku. A prečo to hladáš tak krkolomne ? Pozri tuto: http://www.vodoshop.sk/katalog-vyrob...l?page_id=2199

A ked sa vrátiš o krok späť máš toho na výber...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

KEJKA Pozri príspevok
ak chcem do vodomernej šachty, kde je narážaná studňa dať čerpadlo, tak čoho sa mám držať? Hľadám čerpadlo s tlakovou nádobou, alebo vodárničku? Aký je v tom rozdiel?
napr. vodárničky majú zásobník väčšinou 24 l,
http://www.rucnenaradie.sk/?Mode=Sti&StiId=19121
a toto?
http://www.feritherm.sk/pdf/katalogaquacup2007.pdf

ja som mala predstavu 80l, musí tam byť aj pieskový filter.

doteraz som mala starú SIGMU na priamo, ale nefunguje. Dám ho vytiahnuť a nech sa na to pozrie odborník, uvidíme.
Kejka, ak mate sachtu v blizkosti susedovho ,alebo aj vasho domu, myslite vopred aj na nejaku zvukovu izolaciu.
Nas sused si dal nedavno cerpadlo, sachtu ma necely meter od nasho muru a je to fakt neprijemne, ked sa v noci budis na spustanie a vrcanie cerpadla...Neprijemny zvuk
1 0
pistik8 pistik8

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

arizona Pozri príspevok
Kejka, ak mate sachtu v blizkosti susedovho ,alebo aj vasho domu, myslite vopred aj na nejaku zvukovu izolaciu.
Nas sused si dal nedavno cerpadlo, sachtu ma necely meter od nasho muru a je to fakt neprijemne, ked sa v noci budis na spustanie a vrcanie cerpadla...Neprijemny zvuk
Tvoj sused je nocny clovek, ked mu aj v noci zopina cerpadlo, alebo na druhej strane ho ma pokazene ak mu ide aj v noci....

Pokial nepustim vodu, cerpadlo predsaa nejde, a tlakova nadoba ma predsa urcitu rezervu....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pistik8 Pozri príspevok
Tvoj sused je nocny clovek, ked mu aj v noci zopina cerpadlo, alebo na druhej strane ho ma pokazene ak mu ide aj v noci....

Pokial nepustim vodu, cerpadlo predsaa nejde, a tlakova nadoba ma predsa urcitu rezervu....
Ozaj netusim, nerozumiem tomu...
uz som rozmyslala, ci nemaju nejaky casovy spinac,na nocny cas,alebo co,lebo takmer kazdu noc sa to okolo 23.45 a potom o 01hodine spusti, a nacucava to aj 20x za sebou...mozno su prehnane cistotní
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

možno mu tlačí no nejakého zásobníka vodu na polievanie, a využíva lacnejší nočný prúd
0 0
venedov venedov

venedov je offline (nepripojený) venedov

som vodar a studniar.To nebude casovy spinac ale netesnost alebo zlé umiestnenie spetnych klapiek.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

venedov Pozri príspevok
som vodar a studniar.To nebude casovy spinac ale netesnost alebo zlé umiestnenie spetnych klapiek.
A nezerie taketo caste zapinanie moc elektriky?
Myslim, ze sa sice uspori za vodu,ale ucet za elektrinu sa riadne predrazi...

Cez den si to neuvedomujem,ani moc nepocujem ako casto sa to zapina.
V noci,ked je vsade ticho obcas "ratam ovecky"
Vcera v noci -behom asi 30-40minut : 27 x sa zaplo , asi 5 min. pauza, potom 116x,pauza 16x, pauza 7x....

Tiez sme premyslali aspon WC napojit na studnu, ale raz sme napustili vodu zo studne do bazenu a nestihali sme cistit od rias.
Nemozu tie zelene riasy znehodnotit cerpadlo?
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Pred čerpadlo by mal ísť filter a ja aj dávkovacie čerpadlo, ktoré dodáva do vody zriedené savo a množstvo sa dá regulovať.
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

arizona Pozri príspevok
A nezerie taketo caste zapinanie moc elektriky?
Myslim, ze sa sice uspori za vodu,ale ucet za elektrinu sa riadne predrazi...

Cez den si to neuvedomujem,ani moc nepocujem ako casto sa to zapina.
V noci,ked je vsade ticho obcas "ratam ovecky"
Vcera v noci -behom asi 30-40minut : 27 x sa zaplo , asi 5 min. pauza, potom 116x,pauza 16x, pauza 7x....

Tiez sme premyslali aspon WC napojit na studnu, ale raz sme napustili vodu zo studne do bazenu a nestihali sme cistit od rias.
Nemozu tie zelene riasy znehodnotit cerpadlo?
Asi by potreboval dotlačiť vzduch do zásobníka vody... aj pri drobnom úniku by nemalo tak často zapínať
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať