Zavrieť

Porady

Trávnik

Prosím, neviem si rady s trávnikom, na jar som ho vysiala , pekne rástol už som sa tešila, ale keď som rozhádzala hnojivo myslela som aký bude úžasný a pomohlo, ale najviac pýru, ktorý sa neuveriteľne rozrástol. Je možné ho vyničiť chémiou, alebo treba pracne vytrhať ? Normálne by som podozrievala, že to nebolo hnojivo, ale semeno pýru. Ak máte niekto skúsenosť poradte mi prosím. Vôbec sa mi nechce to ručne trhať
Usporiadat
mato500 mato500

mato500 je offline (nepripojený) mato500

zamestnankyna Pozri príspevok
Čo je toto za zelinu a ako ju vyničiť v tráve, bofix jej nevadí:

Sorry, chcel som vediet ci BOFIX pomoze proti tejto burine, nie tej zltej...
Zamestnankyna pise ze bofix jej nevadi. Mam toho plny travnik a rucne to robit je naprd, ked potiahnem za listy, ostanu mi v ruke a
koren v zemi.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
BOFIX zaberie.
0 0
Patrícia772 Patrícia772

Patrícia772 je offline (nepripojený) Patrícia772

Dobrý deň, máme 4árový pozemok pri dome.. náš sen bol mať vždy krásnu trávu no nejako sa nám to nedarí všade máme burinu a už sme aj časť plochy prerýľovali a začali odznova no tráva nieje až taká pekná.. Každá deň polievame ráno aj večer.. Nevie niekto nejakú radu? .. Alebo radu ako celú záhradu totálne prerobiť.. a nasadiť novú trávu? Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 27.06.11 at 06:14
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž to sa asi chémii nevyhneš keď chceš mať iba "peknú trávu", ja však zástancom "pekného anglického trávnika" nie som.
Asi vystriekať burinu selektívnymi pesticídmi, pripraviť podklad - vyrovnať a vysadiť. To sa ale ľahko napíše a ťažšie urobí. Nič však nie je vyhrané. Udržať je ešte ťažšie ako vytvoriť. Chce to sústavnú pravideľnú starostlivosť a systematickú prácu. Zabezpečiť trávnik chemicky proti burine. Sústavne polievať ale nepremokriť a samozrejme každú chvíľu kosiť a prevzdušňovať...
Čisté šialenstvo... neustály boj s prírodou. Takáto trávna monokultúra je niečo neprirodzené a samé ani nevznikne ani sa neudrží. Takýto trávnik je nestabilný a je lepšie nechať to na prírodu a iba občas pokosiť a netrápiť sa kvôli tomu...
Ale to asi nebola rada ktorú si chcela počuť.
0 0
Patrícia772 Patrícia772

Patrícia772 je offline (nepripojený) Patrícia772

no to je pravda že sa treba o trávu neskutočne starať ale vidím že veľa ľudí to zvláda a ma krásny trávnik takže dúfam že aj mne to pôjde ak mi dá niektoprezradi svoju techniku ako na to
0 0
randall2 randall2

randall2 je offline (nepripojený) randall2

Ako pisu vyssie, Bofix.

Prvy rok, 2000m2 sme obrobili traktorom, zorali, rozbranili, zasiali a cely rok som to striekal Bofixom (takmer si ma obchodnicka dala na stenu vedla prezidenta za nakup Bofixu). Striekat a neprestavat .

Druhy rok, som to strekol 2x, na jar a na jesen. Ale burina bola uz len na viditelna pod drobnohladom.

Tento rok som este nestriekal, je to v pohode, sem tam daka burina z naletov z pola alebo zo susedneho pozemku a neaka ani neviem odkial mata. Nie som zasa za brutalny anglicky travnik, na to nie je cas. Ale asi to budem striekat na jesen.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

randall2 Pozri príspevok
Ako pisu vyssie, Bofix.
... a cely rok som to striekal Bofixom (takmer si ma obchodnicka dala na stenu vedla prezidenta za nakup Bofixu). Striekat a neprestavat
Nie som zasa za brutalny anglicky travnik, na to nie je cas. Ale asi to budem striekat na jesen.


Neskutocne sialenstvo!

Nechapem taketo zmyslanie,ked pod vidinou uhladeneho travnika bez burinky,dokazu ludia devastovat prirodu litrami chemie

Potom sa cudujeme, kde sa berie tolko onkologickych ochoreni,alergii a inej pliagy...

skus pozriet napr. sem http://www.porada.sk/t161406-americky-sen.html
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať