Zavrieť

Porady

Nárok na materský príspevok?

Dobrý deň prajem, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o odpovede na pár mojich otázok. Som zamestnancom od 20.1.2000 na dobu neurčitú. Pred nástupom na prvú MD (24.5.2004) som bola PN z dôvodu rizikového tehotenstva. Dcéra sa narodila 8.6.2004 a teda 8.6.2007 dovŕšila 3 roky. Do práce som mala nastúpiť 11.6.2007 ale som opäť z dôvodu rizikového tehotenstva na PN až do nástupu na druhú MD (9.9.2007). Moja otázka je:
1. Či budem mať nárok na materský príspevok
2. Ak áno z čoho sa mi bude vypočítavať (moja mzda pred nástupom na MD bola 18000,-Sk brutto.)
3. Musím si pýtať potvrdenie o plate od zamestnávateľa a toto odniesť do soc. poisťovne alebo len zanesiem potvrdenie o nástupe na MD zamestnávateľovi
4. Moja posledná otázka sa týka PN, keďže som na PN od 11.6.2007 a za jún mi ešte prišiel RP mám nárok aj na PN alebo nie

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Budem vďačná za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    1. Áno.
    2. Z pravdepodobného zárobku - zamestnávateľ nahlási do Sociálnej poisťovne sumu hrubej mzdy, ktorú by ste aktuálne zarábali, keby ste chodili do práce.
    3. Zamestnávateľovi zanesiete potvrdenie od lekára o nástupe na PN, zamestnávateľ ostatné zariadi so SP.
    4. Áno. Za jún ešte máte nárok na RP a ak ste od 11.6. boli na PN, tak súčasne i na nemocenské.

    Nárok na materský príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.