Zavrieť

Porady

Malovanie obyvacky

V obyvacke mam zvacsa cierny nabytok (obyvaciu stenu) a svetlo-tmavohnedo kombinovanu sedaciu supravu. Kedysi davno som chcel vymalovat obyvacku na hnedo, len som si neskoro uvedomil ze vysledkom kombinacie hnedej maliarskej farby + bieleho Primalexu nie je hneda, ale akasi ruzova ... Tak bola obyvacka az doteraz ruzova. Teraz sme sa rozhodli opat premalovat izbu. Vedel by niekto poradit, aka farba by sa tam najviac hodila? Nechcem ziadne experimenty, chcem vymalovat jednou farbou celu izbu, aj strop. Len sa neviem rozhodnut, co by sa hodilo. Uvazujem aj nad svetlo (tmavo?) oranzovou, alebo hnedou (uz nie ruzovou). Viete mi poradit aj to, ako namiesat farby, aby vysledok bol skutocne oranzova, alebo hneda? Dakujem!
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ja som teraz malovala obyvacku na brutal oranzovu a kupelku na cokoladovu. Kupila som si tonovacky tie velke. Do kupelky som tonovacku miesala len s vodou bez bielej a do obyvacky som kvoli priestoru dala dve flase tonovacky a troska bielej inac len vodu na rozriedenie. A urobila som si ju aj tak dost hustu. Nesmies zabudnut vsak na penetrak. Raz som zabudla a este aj biela na bielu mi nechytila. Ale inac tusim v baumaxe alebo hornbachu maju velke kyble namiesanej farby. Primalex je to myslim. Ta je taka jemne oranzova a ked tam nalejes este jednu tonovacku oranzovej budes mat krasnu sytu.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

olybaba Pozri príspevok
prispievam mojou obyvackou
no, to je veľmi pekné !
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

Zdravim.
my sme kupili hnedu sedaciu a tmavsiu obyvacku. Podlahy ideme kupit take svetlo sive (breza - vyzeraju ako keby som ich brusil 80 -tkou brusnym papierom ale priatelka povedala ze to je teraz moderne)

No a teraz rozmyslame nad stenami. Za obyvaciu stenu chce dat tmavo sivu a ostatne tri svetlo sive. Ma uz niekto takto namalovanu izbu? Ako to vyzera?
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

prikladam aj prilohy
obyv. stena.jpg  
pohovka.jpg  
1/1
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

kvalitar Pozri príspevok
Zdravim.
my sme kupili hnedu sedaciu a tmavsiu obyvacku. Podlahy ideme kupit take svetlo sive (breza - vyzeraju ako keby som ich brusil 80 -tkou brusnym papierom ale priatelka povedala ze to je teraz moderne)

No a teraz rozmyslame nad stenami. Za obyvaciu stenu chce dat tmavo sivu a ostatne tri svetlo sive. Ma uz niekto takto namalovanu izbu? Ako to vyzera?
Je pravda, že dnes je moderné maľovať jednu stenu inou farbou (alebo iným odtieňom) ako tri ostatné. Ale u Vás to bude podľa mňa celé také fádne, keď budú steny sivé, podlahy sivé a nábytok čierny a hnedý.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

medzi take tmave veci sa pyta vyrazna farba...

trebars stenu co bude bud za sedackou alebo tu za obyvacou stenou dat na bordovu, alebo taku hraskovozelenu... dalsie tri by mohli byt jemne sive... alebo to doriesit vyraznymi farebnymi doplnkami...

mne sa momentalne velmi paci tyrkysova a v spojeni s hnedou je uplne uuuuzasnaaa...

alebo na tu jednu stenu pouzite peknu tapetu... napr. fototapetu s motivom listov alebo tulipanov cez celu stenu alebo daku peknu vzorovanu tapetu...
47719_2384390.jpg  
47719_2384392.jpg  
1/1
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Akú farbu by som mala použiť na izbu 2,4x5,7? Nábytok a podlaha = jelša. Na stene 2,4 je biele plastové okno.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- od juna som vylepsila obyvacku
- tiez som rozmyslala v obyvacke nad tapetou
- vela som pozerala na internete, tapety ma nejako nepresvedcili, nakoniec som si vybrala motivy z nalepovacich folii, z nich som si urobila vlastny navrh a ...
- namalovala som tuto kvetinovu kompoziciu na velku bielu stenu
- velmi to sprijemnilo izbu, mame v nej dobry pocit

povodna biela stena


kvetinova malba na stene


detail kvetinovej kompozicie


opacny pohlad na farebnu stenu
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

veva.. Pozri príspevok
Akú farbu by som mala použiť na izbu 2,4x5,7? Nábytok a podlaha = jelša. Na stene 2,4 je biele plastové okno.
jelsa je dost neutralna a akykolvek pouzity odtien vyznie dobre... uz len vybrat farbu, kt. sa vam paci

ak by sa pouzila sytejsia farba, tak by som zaclony dala vo svetlejsom kontraste...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
prosím o radu:
obývačka o rozmeroch 7 x 4,5 m, laminátka - buk, sedačka tehlovooranžová. Stolík tiež bukový. Ostatný nábytok ešte nemáme. Okná biele plastové.
Ako by ste radili vymalovať, aby som ju zútulnila?
takže po dlhom váhaní som sa rozhodla vymaľovať.
Ešte poznamenám, že nábytok je síce starší, ale ešte chvíľu poslúži - kým našetríme na nový
A ešte zháňam vhodné obrazy.
Naposledy upravil janaGT : 18.09.09 at 08:25
P9170203.JPG  
P9170207.JPG  
P9170208.JPG  
P9170209.JPG  
1/1
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

môže byť? Kľudne mi napíšte, čo treba vylepšiť, nechám sa inšpirovať.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Prosim poradiť,
ako vymaľovať obývačku- akými farbami, jednu stenu za sedačkou inou farbou ako tie tri Len neviem aké farby by sa hodili k interiéru. Nábytok je čierny, sedačka
biela s hnedočiernými fľačikmi, okná drevené hnedé, podlaha drevená bledo hnedá. Ďakujem
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Teda proti gustu žiaden dišputat, ale aj tak si myslím, že je vkusné vymaĺovať celú stenu jednou farbou,prip. nejak "oramčekovať",

no veĺkoplošné kvetinové tapety, či brutal kvetiny na stenach , je podĺa mňa GÝČ jak hovado.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

HankaS Pozri príspevok
Prosim poradiť,
ako vymaľovať obývačku- akými farbami, jednu stenu za sedačkou inou farbou ako tie tri Len neviem aké farby by sa hodili k interiéru. Nábytok je čierny, sedačka
biela s hnedočiernými fľačikmi, okná drevené hnedé, podlaha drevená bledo hnedá. Ďakujem
ja by som volila jednu farbu, ale v dvoch odtieňoch. ak teda chceš za sedačku inú farbu-odtieň, aby to nevyzeralo ako v kolotočárskej maringotke
ale konkrétna farba ma nenapadá, neviem kolko svetla máš v izbe? či chceš presvetliť, alebo či chceš teplú, alebo studenú farbu ? možno by boli pekné odtiene marhuľovej,lososovej alebo lilavej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať