Zavrieť

Porady

Zaváraný obed

Ahoj, mám na Vás poraďáčky jednu prosbu. Manžel začal robiť v autodoprave a ja by som mu chcela zavariť nejaké jedlo, pretože byť týždeň na suchej strave nie je bohviečo. Poradíte mi aké? Myslela som napríklad na guláš alebo na kapustnicu. Treba to aj nejak inak uvariť, alebo pripraviť pred zavarením? A ako dlho to treba zavárať? A ak viete aj nejaké iné jedlo tak poraďte. Ďakujem
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem veľmi pekne . Idem v pondelok, tak dúfam, že dovtedy sa mi už nič nepokazí...
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ahojte,
ja som sa tiež odtiaľto dozvedela o zaváraní do 7 dcl pohárov, tak som to vyskúšala. Mäsko som jemne naklepala, prevarila asi deci vody, vo vrelej som rozpustila 1 čajovú lyžičku soli, mäsko naukladala do pohára na seba, zaliala horúcou vodou, navrch som dala trošku rasce drvenej a zavrela červeným víčkom. Sterilizovala som to na 2x. Prvý krát 90 minút, vybrala von a nechala vychladiť, na druhý deň 60 min. (vraj to zničí aj tie najodolnejšie baktérie). Mäso bolo vynikajúce, rýchlo hotové. Nedržala som ho v chladničke, normálne v kuchyni a nepokazilo sa. Možno som tam mala trochu viac vody /v receptoch sa uvádzalo len 2 cm, ale potom som mala vynikajúcu šťavu a nemusela som už dolievať vodou/. Normálne som sa rozhodla po kúpení mäsa nedávať ho do mrazáku, ale zavariť. Keď príde nečakaná návšteva - nie je nič rýchlejšie a lepšie ....
Reve
0 0
monkadela monkadela

monkadela je offline (nepripojený) monkadela

reve: to si davala surove maso?
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

monkadela Pozri príspevok
reve: to si davala surove maso?
Surove. Skusala som to. Bolo to dobre. Pripominalo to konzervu bravcove vo vlastnej stave - co aj bolo, ale ja som vedela ze to naozaj bolo bravcove.
Dakujem za tip.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať