Zavrieť

Porady

Masér - živnosť vs. vzdelanie

Zdravím potreboval by som vedieť či by som si mohol založit živnosť aj napriek tomu že nemam žiadny výuční list na zameraný odbor.Mam spravení Masérsky kurz a chcel by som vtom začať ponikať daju mi na to živnosť???????Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ŽIVNOSTI, KTORÉ MÔŽU VYKONÁVAŤ IBA OSOBY S OSOBITNOU ODBORNOU SPÔSOBILOSŤOU

    A. Externe (u zákazníka) vykonávané remeselné živnosti
    Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
    Inštalácia a opravy chladiacich zariadení
    Plynoinštalatérstvo

    B. Živnosti vykonávané v prevádzkarni alebo externe
    Holičstvo a kaderníctvo
    Kozmetické služby
    Pedikúra
    Sprievodca cestovného ruchu
    Masérske služby
    Príloha č. 5
    k zákonu č. 455/1991 Zb.
    v znení neskorších predpisov

    Potrebné je absolvovanie masérskeho kurzu zakončeného skúškou, organizovaného inštitúciou akreditovanou príslušným ústredným orgánom štátnej správy. Čiže je veľmi dôležité kde si masérsky kurz absolvoval a tiež, či si ho ukončil skúškou.

    PS. Vymaž rovnaké témy.

    SEDRINO je offline (nepripojený) SEDRINO

    SEDRINO
    A keby som si chcel otvoriť dajme tomu krčmu a niesom za to vyučení mohol by som si to otvoriť len z obyčajným barmanskym kurzom a praxou????Dakujem

    alpland je offline (nepripojený) alpland

    alpland
    Je mozne vykonavat pracu masera po absolvovani akreditovaneho kurzu klasicka manualna masaz prostrednictvom akademie vzdelavania, moji znamy ho absolvovali a podnikaju ako maseri.Mozne je aj prostrednictvom SČK.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    SEDRINO Pozri príspevok
    A keby som si chcel otvoriť dajme tomu krčmu a niesom za to vyučení mohol by som si to otvoriť len z obyčajným barmanskym kurzom a praxou????Dakujem
    Áno ,krčmu si môžeš otvoriť,ale ak nemáš zodpovedajúce vzdelanie ,musíš mať zodpovedného zástupcu,ktorý tieto kritéria spĺňa.
    Ahoj SEDRINO, som masérka a mám ŽL.

    Na založenie ŽL pre masérske služby potrebuješ osvedčenie o spôsobilosti v odbore MASER. Nadobudneš ho kurzom klasickej masáže - ukončený skúškou., alebo školou v odbore fyzioterapeut/masér/.

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Dobrý deň, ak má s.r.o. v ŽL predmet živnosti prevádzku zariadení na regeneráciu a rekondíciu a chce vykonávať masáže musí si to osobitne uviesť do ŽL - doplniť masérske služby, keďže ide o viazanú živnosť? A čo sa týka masérskych služieb musia mať zodpovednú osobu s vyštudovanou strednou zdravotnou školou v pracovnom pomere, alebo stačí, že má spoločníčka masérsky kurz a má o tom certifikát? Prípadne musí mať prax? Ďakujem za odpovede.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    nela07 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ak má s.r.o. v ŽL predmet živnosti prevádzku zariadení na regeneráciu a rekondíciu a chce vykonávať masáže musí si to osobitne uviesť do ŽL - doplniť masérske služby, keďže ide o viazanú živnosť? A čo sa týka masérskych služieb musia mať zodpovednú osobu s vyštudovanou strednou zdravotnou školou v pracovnom pomere, alebo stačí, že má spoločníčka masérsky kurz a má o tom certifikát? Prípadne musí mať prax? Ďakujem za odpovede.
    Je potrebné vybaviť si živnosť na masérske služby. Zodpovedný zástupca musí mať pracovnú zmluvu, to neplatí ak je ním manžel ( manželka ) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen. V prípade, že vaša spoločníčka absolvovala masérsky kurz zakončený skúškou v akreditovanom vzdelávacom zariadení, doklad o odbornej spôsobilosti bude platiť. Odborná spôsobilosť na výkon masérskych služieb sa preukazuje tiež dokladom o ukončení strednej zdravotníckej školy, alebo absolvovaním lekárskej fakulty alebo absolvovaním vysokej školy telovýchovného smeru.

    Masér - živnosť vs. vzdelanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.