Zavrieť

Porady

Chrápanie

Prosím poraďákov o pomoc pri mojej chorobe s chrápaním. Ako sa toho vyvarovať, prípadne zmierniť, prípadne obmedziť rachot v nočnom kľude. Kto mal s tým problém - poradte.
Usporiadat
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Treba kúpiť zvlhčovač vzduchu, ja som dávala na radiátory dosť mokré froté uteráky. Mám ten istý problém sama so sebou, ale mám skúsenosť takú, že to trvá len pár dní zo začiatku vykurovacieho obdobia, potom už si na to asi organizmus zvykne.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Marti.ka Pozri príspevok
Ja mám problém so 7-ročným synom. Asi pred týždňom začal dosť silno chrápať. Fakt sa nedalo vôbec spať. Teraz sa to trocha zlepšilo, nie je to už také silné a hlavne už nechrápe celú noc. Má nádchu, aj keď z nosa mu netečie, skôr ho má upchatý. V podstate sa mu to zhoršilo, keď začali kúriť. Neviete mi niekto odporučiť, akým spôsobom zvlhčovať prostredie, príp. akým spôsobom mu pomôcť pri nádche i pri liečení podráždenej sliznici. Ďakujem za každú radu.
Ja mám ten istý problém s mojou 3 a pol ročnou dcérkou. A ani som si to tak neuvedomila, ale asi to tiež u nej začalo vykurovacou sezónou. A potom celú noc dýcha ustami a ráno kašle.
0 0
adry adry

adry je offline (nepripojený) adry

My máme tiež problém s chrápaním. Priateľ absolvoval operáciu podnebia s likálnou anestézou, pred ktorou ho ubezpečovali, že zatiaľ to zabralo u každého. Tak on je asi výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo, pretože sa dva týždne vytrápil zo spuchnutým hrdlom a nič. Vraj to musí ustúpiť (opuch). No ani po dvoch mesiacoch sa situácia nezmenila. Navrhli mu druhý zákrok v celkovej anestéze, no to už odmieta, priznám sa, že sa mu ani nečudujem, pretože už po tom prvom som ho ľutovala. Cez leto to bolo trošička lepšie, ale posledné dva mesiace sa chrápanie stupňuje. Predtým zabralo, keď sa otočil na bok, ale teraz chrápe aj pri spánku na bruchu. On je ten typ, ktorý nechrápe stále, ale po častiach. Začne, zobudí ma, chvíľu chrápe, potom prestane, je pár minút ticho, potom nastane hlasný "výkrik" a zas ticho.....
Počula som, že tento problém môže spôsobovať aj nedostatok jódu v tele.
Neviete o tom niekto niečo? Nevedeli by to zmierniť aj niektoré vône (aromaterapia), alebo homeopatiká?
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Počula som taký názor, že vraj chrápanie sa objaví aj po narkóze. Má to snáď súvis so zavedením nejakých nástrojov do krku. Ak je tu na to odborník, môže sa vyjadriť ????
Manžel je po dvoch narkózach a to chrápanie sa neuveriteľne zhoršilo,takže som náchylná tomu veriť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

renatan Pozri príspevok
Počula som taký názor, že vraj chrápanie sa objaví aj po narkóze. Má to snáď súvis so zavedením nejakých nástrojov do krku. Ak je tu na to odborník, môže sa vyjadriť ????
Manžel je po dvoch narkózach a to chrápanie sa neuveriteľne zhoršilo,takže som náchylná tomu veriť.
Pozri tu :
http://www.zdravyspanok.sk/sleep_medicine/Martin.htm

skús o problémoch manžela napísať doc. Vyšehradskému, ktorý sa tejto problematike venuje. Vyšetrenie v spánkovom laboratoriu som absolvovala, ale po napojení na prístroje som nezaspala, takže mi to moc nepomohlo...
Naposledy upravil veronikasad : 08.08.08 at 13:27
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
janono
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
člen od dneška, 1 príspevok off-date, zhodou oklností
SPAM
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
janono
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
člen od dneška, 1 príspevok off-date, zhodou oklností
SPAM
Ten stabilizátor sa podobá skôr na niečo iné-erotického charakteru...
Popis produktu jak sviňa...jeden sa z neho nevyzná.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
Ing. Ľubomír Janoška
janono
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
člen od dneška, 1 príspevok off-date, zhodou oklností
SPAM
Ten stabilizátor sa podobá skôr na niečo iné-erotického charakteru...
Popis produktu jak sviňa...jeden sa z neho nevyzná.
za 149e no nekúp to a nezadrhni sa s tým....že stabilizátor jazyka...to mohol dať do témy čo pod vánočný stromec.....by urobil niekomu "hobofskú" radosť....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

asi je vlna chraposov, lebo uz 3. noc nemozem spat, koli mojmu muzovi, uz ho dnes vystahujem, sak to uz nie je mozne a este nervny, ze mu cmukam !!.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
asi je vlna chraposov, lebo uz 3. noc nemozem spat, koli mojmu muzovi, uz ho dnes vystahujem, sak to uz nie je mozne a este nervny, ze mu cmukam !!.
Nesťahuj ho/sa ...
Necmukaj, radšej daj..
Nebude chrápať, nebudeš nervná...
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nemam vobec chut na tieto pridrble odporucania, nespi 3 noci a budes mat dovod mat zlu naladu. Nie riesit minuskovanie na nete.!!.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
nemam vobec chut na tieto pridrble odporucania, nespi 3 noci a budes mat dovod mat zlu naladu. Nie riesit minuskovanie na nete.!!.
Nespi týždeň,dva poriadne...prípadne aj mesiac.
Ak si vyskúšaš,potom sa mi ozvi a pokecáme....OKI ???
--------------------------------------------------------------------
Nemám náladu na takých, čo srandu nepoznajú...
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

P.S. Ja som ti neminuskovala prispevky, opat ta ista taktika.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
P.S. Ja som ti neminuskovala prispevky, opat ta ista taktika.
Nerieš...mne je jedno...

P.S.:
Viem, že nie
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

janono
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
su aj lacnejsie pripravky,ako za kusok umelinky vyhodit tolke peniaze :-D
http://spectrum-tn.sk/wp-content/upl...8802b1a5d9.jpg
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať