Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej práci študentov

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobrý deň potrebovala by som poradiť,chceli by sme teraz na leto možno na dva týždne ,možno na viac zobrať nejakých študentov na brigádu, a chcela by som vedieť čo všetko mi k tomu treba splniť, myslím kde všade ich prihlásiť a akú zmluvu vystaviť aby bolo všetko v poriadku. Či im vystaviť dohodu o brig. práci študentov alebo je lepšie urobiť dohodu o vykonaní práce.
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ak nemá podpísané Vyhlásenie u iného zamestnávateľa, daj mu ho podpísať ty a budeš mať po probléme...
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Čiže ja ked mu dám do zmluvy nižšiu čiastku ako 5000,- budem odvádzat za neho zrážkovu daň hej. A čo to pre mna vyplýva ked mu dám podpísať vyhlásenie a budem mať po probléme. Nie je lepšie ked mu nedám podpísať vyhlásenie tým pádom sa odvedie daň a je to všetko vysporiadané?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ali8 Pozri príspevok
Čiže ja ked mu dám do zmluvy nižšiu čiastku ako 5000,- budem odvádzat za neho zrážkovu daň hej. A čo to pre mna vyplýva ked mu dám podpísať vyhlásenie a budem mať po probléme. Nie je lepšie ked mu nedám podpísať vyhlásenie tým pádom sa odvedie daň a je to všetko vysporiadané?
Keď mu dáš podpísať vyhlásenie a v dohode bude mať dohodnutú odmenu nižšiu ako nezdaniteľná čiastka (momentálne Sk 7 968,--), tak žiadna daň nevyjde a nemusíš DÚ za neho nič odvádzať. Musíš zistiť či pracuje len pre vás, aby si vedela, či môže u vás podpísať vyhlásenie.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Ano bude pracovať len pre nás kedže je študent a chce si niečo zarobit. Čiže mám mu dať podísať vyhlásenie?,má si v ňom dať uplatniť nezdaniteľnu čiastku alebo nemá?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ali8 Pozri príspevok
Ano bude pracovať len pre nás kedže je študent a chce si niečo zarobit. Čiže mám mu dať podísať vyhlásenie?,má si v ňom dať uplatniť nezdaniteľnu čiastku alebo nemá?
Má si v ňom uplatniť NČ!!!!!
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Ďakujem ďakujem ďakujem pekne za trpezlivosť ešte ma napadla jedna vec, ke´dže mu nevyjde žiadna dań , na DÚ sa za´ˇnho nič neodvedie, to znamená že DÚ ani nebude vedieť že sme mali zamestnaného niekoho na dohodu?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ali8 Pozri príspevok
Ďakujem ďakujem ďakujem pekne za trpezlivosť ešte ma napadla jedna vec, ke´dže mu nevyjde žiadna dań , na DÚ sa za´ˇnho nič neodvedie, to znamená že DÚ ani nebude vedieť že sme mali zamestnaného niekoho na dohodu?
DÚ počas roka aj tak nevie, za ktorých zamestnancov odvádzate daň...
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Čiže pre mňa to znamená to že ked s dohodárom potom skončim dohodu, tak mu vystavím nejaký doklad o príjmoch a on si potom na koci roka má podať daňové priznanie? Alebo mu ja robím?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

No a ešte ma napadlo to dohodárov ja dávam potom po skončení roka aj do talčiva Hlásenie?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ali8 Pozri príspevok
Čiže pre mňa to znamená to že ked s dohodárom potom skončim dohodu, tak mu vystavím nejaký doklad o príjmoch a on si potom na koci roka má podať daňové priznanie? Alebo mu ja robím?
Za vysporiadanie dane z príjmov je v tomto prípade zodpovedný dohodár... Ty nemáš povinnosť robiť mu RZD, alebo DP...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Áno, vystavíš mu potvrdenie, on si podá DP, a dávaš ho aj do hlásenia.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Takže to všetko zhrniem či som to dobre pochopila, s dohodárom spíšem zmluvu / ja len do tých max.5000,-sk/, prihlásim do SP-dohoda, dám mu podpísať vyhlásenie že si uplatnuje nezdaniteľnú čiastku, čiže dań mu nevyjde, do SP zaňho odvediem urazové z hrubej mzdy aj garančné poistenie,no a keď mu skonči zmluva ho odhlásim zo SP a jemu dám nejaké tlačivo o príjmoch u mňa. Tak?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
To tlačivo sa volá: POTVRDENIE
o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Ďakujem ešte raz veľmi pekne za trpezlivosť a za čas. Ďakujem a prajem pekný deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať