Zavrieť

Porady

VŠEMvs

Zdravím!
Práve som bol prijatý na externú formu štúdia na VŠEMvs v Zlatých Moravciach. Chcel by som, aby sa mi prihlásili absolventi uvedenej školy a poinformovali ma o priebehu štúdia atď. Zároveň hľadám študentov tejto školy z okolia Topoľčian. Maturoval som pred 25 rokmi a vzdelanie si dopĺňam pre uplatnenie v zamestnaní. Najväčšie obavy mám z AJ, maturoval som totiž z ruštiny a angličtinu ovládam jedine z bežného okolia.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

Mas pravdu Janka Grznarova. Bohuzial, ale suhlasim. Ja som dodnes nepochopila, podla akeho kluca nas skusajuci na skuske hodnotia, lebo tam, kde som isla na istotu, t.j. ucila som sa a este k tomu som aj bola v danom predmete viac ako doma, tam som sa nestihla ani divit, ze o com to hodnotenie je. A potom naopak... Takze az sa hodnoti klucom, ze profesor si vezme kopu pisomiek a ledva precita co kto ma napisane a rozdava znamky postupnostou A, B, C, D, E tak potom ten na koho vyjde to E ma sakra smolu.
0 0
katarina1305 katarina1305

katarina1305 je offline (nepripojený) katarina1305

ahoj anelly, tiež ma zobrali na všemvs Trenčín, tak sa ťa chcem spýtať ako to prebiehalo, ked si si zvolila AJ. dalo sa to zvládnuť? dakujem
0 0
natal5 natal5

natal5 je offline (nepripojený) natal5

V tom hodnotení máš pravdu. Tiež nemám samé áčka. Ale to mi nevadí, hlavne že prechádzam. A tiež sa mi na tejto škole veľa veci nepáči. Veľa záleží od prednášajúceho. P. Hamalovú som so zlou náladou nezastihla, bola jedná z najlepších, čo som na tej škole zažila. Ak môžem porovnať ústnu skúšku a písomnú - ústna bola jednoduchšia.
0 0
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

A napriklad taka pikoska zo statnic: profesor pri obhajobe bakalarskej prace sa so mnou rozpraval tonom akoze ty slepica jedna, co si si to vymyslela, az po upozorneni mojim konzultantom ze tie veci sa naozaj maju tak, stichol. Myslim si, ze ked uz nemaju precitane tie prace, nech aspon neurazaju studentov.
0 0
natal5 natal5

natal5 je offline (nepripojený) natal5

Takéto niečo som nezažila, ale je pravda, že veľa ich tam nepatrí. Ja som zažila, že som musela trikrát prepisovať bakalársku prácu, aj tak som ju odovzdávala podľa toho, čo som mala prvý krát - a tiež som si pri nej užila.
0 0
Janka Grznarova Janka Grznarova

Janka Grznarova je offline (nepripojený) Janka Grznarova

cieľa vedomá osoba ktorá vie čo chce ...viac
natal5 Pozri príspevok
Takéto niečo som nezažila, ale je pravda, že veľa ich tam nepatrí. Ja som zažila, že som musela trikrát prepisovať bakalársku prácu, aj tak som ju odovzdávala podľa toho, čo som mala prvý krát - a tiež som si pri nej užila.
zazili sme fakt vselico je budem urcite dlho spominat na doc Prna a jeho male statnice skusku z investicnej a inovacnej politiky male statnice 140 otazok a predmet 6 kreditovy Na statnice bolo myslim 160 otazok. Jedna skupina pozostavala z dalsich troch podskupin a hoci sme evidentne vsetci odpisovali a on to vedel aj tak si vytipoval zopar ludi ktorym dal Fx co uz sme vseliaki Bolo to horsie ako manazment hoci tento predmet je postrachom studentov tejto skoly.
0 0
abasys abasys

abasys je offline (nepripojený) abasys

katarina1305 Pozri príspevok
ahoj anelly, tiež ma zobrali na všemvs Trenčín, tak sa ťa chcem spýtať ako to prebiehalo, ked si si zvolila AJ. dalo sa to zvládnuť? dakujem
anglina sa da, treba sa ale ucit. neviem, ze by nam v 1 roku dali na vyber iny jazyk, aj ked to tak avizuju
0 0
katarina1305 katarina1305

katarina1305 je offline (nepripojený) katarina1305

aha, takže je tam iba AJ? to som netušila ale dakujem za odpoved.
0 0
alki alki

alki je offline (nepripojený) alki

ahojte. všetci mi hovoria, že keď pôjdem na túto školu, tak budem prechádzať iba vďaka dochádzke, keďže sa tam platí také školné. no podľa toho, čo tu čítam, to vyzerá dosť náročne. ako nečakala som žiadne ulievanie, ale väčšina ľudí berie súkromné školy ako školy, na ktorých sa zadarmo rozdávajú tituly. 26. septembra máme 1. prednášku a trocha sa toho už aj bojím. ale na druhej strane, keď som sa už na to dala, tak to nejako dobojujem. a ďakujem všetkým, ktorí už študujú za príspevky. aspoň sa mi "prváčikovia" lepšie zorientujeme. aj keď tie negatívne sa až tak dobre nečítajú. a ak budete mať čas, tak prosím napíšte niečo bližšie o štúdiu, myslím ako prebiehajú skúšky, či je viac ústnych, alebo písomných. ďakujem vopred. pekný deň.
0 0
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

Ano ta skola je AJ O DOCHADZKE, ale u koho ako. Ja som napriklad u jednej nemenovanej profesorky dostala za skusku A, ale kedze som bola na prednaske iba dopoludnia, lebo popoludni ma odvolali do prace, kedze som mala pohotovost, vysledok zo skusky v indexe bol D!!!! A nikoho nezaujimalo, ze nie som skolopovinne dieta a ze v praci mam aj nejake povinnosti. V takych chvilach ta chut na studovanie prejde.Za vlastne peniaze a nie male sa s nami bavia ako keby sme mali uroven debilkov a nesvojpravnych. Co uz...
0 0
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

A k tym skuskam: Cele tri roky sme mali iba pisomne skusky, teraz v 4. rocniku pribudli aj ustne. Prebiehaju tak, ako si to kto zorganizuje, t.j. niekto nadiktoval otazky, niekto doniesol svoje vlastne papiere aj s otazkami, podelili nas do skupin a uz to islo...parkrat sme mali skusku formou testu (odpovede a,b,c,d,e) ale vacsinou to boli takzvane otvorene otazky t.j. zadali otazku a pises co ti napadne resp. co si si zapamatal pri uceni Plati pravidlo, ze za kolko kreditov je dany predmet, tolko otazok dostanes, ale vid vyssie ukazkoveho doc. Prna, nie stale toto pravidlo aj plati a studenti sa voci tomu nijako nemozu pochopitelne branit.Studenti na tejto skole nemozu nic.Vobec nic.Len drzat hubu a krok jak sa hohovori...
0 0
alki alki

alki je offline (nepripojený) alki

no super. takže keď už konečne v práci akceptujú školu, nakoniec to dopadne tak, že v škole neakceptujú prácu.. takže tiež pracuješ? a dá sa to ako tak zvládať?a čo sa týka učiva, veľa si musíte zháňať aj sami? a učivo je v rozsahu stredoškolského učiva (ekonomického)?alebo aj oveľa viac. a ešte raz ďakujem, naozaj to veľmi pomáha, keď sa takto sem - tam dačo dozviem.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

alki Pozri príspevok
ahojte. všetci mi hovoria, že keď pôjdem na túto školu, tak budem prechádzať iba vďaka dochádzke, keďže sa tam platí také školné. no podľa toho, čo tu čítam, to vyzerá dosť náročne. ako nečakala som žiadne ulievanie, ale väčšina ľudí berie súkromné školy ako školy, na ktorých sa zadarmo rozdávajú tituly. 26. septembra máme 1. prednášku a trocha sa toho už aj bojím. ale na druhej strane, keď som sa už na to dala, tak to nejako dobojujem. a ďakujem všetkým, ktorí už študujú za príspevky. aspoň sa mi "prváčikovia" lepšie zorientujeme. aj keď tie negatívne sa až tak dobre nečítajú. a ak budete mať čas, tak prosím napíšte niečo bližšie o štúdiu, myslím ako prebiehajú skúšky, či je viac ústnych, alebo písomných. ďakujem vopred. pekný deň.
Nie je to náročné. Prešla som z inej školy a toto je oproti nej prechádzka ružovou záhradou. Na bakalárskom štúdiu sme maqli také kvantum unčenia, že sa to fakt dalo zvládnuť s odretými ušami. Teraz je to neporovnateľne menej. A čo sa týka doc. Hamalovej, je to faqkt skvelý pedagóg, jej prednášky som doslovqa hltala. Má neskutočne zaujímavý prejav, vtiahne študenta do deja. Jednoducho je super.
0 0
alki alki

alki je offline (nepripojený) alki

a tá doc. Hamalová vyučuje aký predmet, keď ju tu všetci tak spomínate.. dúfam, že ten najťažší, až je najlepšie vysvetlený..
0 0
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

Toho roku boli 2x volby...na skole, ktora vychovava veducich pracovnikov verejnej spravy, jednoducho volby odignorovali tym sposobom, ze my studenti sme opat mali problemy, lebo opat bolo treba byt v pohotovosti v praci (zamestnanci verejnej spravy v case volieb vo vacsine pripadov nesedia v sobotu doma) a opat to nikoho nezaujimalo na cele so studijnym manazerstvom, ktore to vsetko malo dopredu vybavit a nie sa este vyhrazat ze mame povinne prednasky...comu date prednost praci alebo skole? Do prace chodim aby som mohla platit skolu, takze urcite uprednostnujem pracu, ktora ma zivi. Toto su veci, ktore nikdy nepochopim.
K Hamalovej asi tolko: ma konkurenciu. Konecny vobec nezaostava. Ibaze oni dvaja sa vobec nemusia a este to aj verejne prezentuju. To je tiez chore. Co nas studentov do toho, ze oni maju rozdielne nazory.
0 0
alki alki

alki je offline (nepripojený) alki

Takže je tam bordel, čo? nuž, ale v tejto dobe, kde nie je. mňa už asi ani nič neprekvapí. takéto veci ani ja veru nechápem a asi ani nikdy nepochopím. do ktorého mesta ty chodíš?
0 0
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

Ja som IKS Košice
0 0
alki alki

alki je offline (nepripojený) alki

hm, ja idem na IKS Trenčín. a ešte som nepochopila tomu, že študent musí mať priemer 1,5? to za semester? a ak ho nebude mať, tak ho vylúčia?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
alki Pozri príspevok
hm, ja idem na IKS Trenčín. a ešte som nepochopila tomu, že študent musí mať priemer 1,5? to za semester? a ak ho nebude mať, tak ho vylúčia?
Zatiaľ bol priemer potrebný iba ak si chcel pokračovať v mgr. štúdiu. Vtedy si musel mať za 3 roky priemer do 1,6 a mohol si študovať automaticky bez nultého ročníka. Ak máš priemer nad 1,6 tak tiež môžeš pokračovť, ale musíš si spraviť nultý ročník za poplatok.
0 0
lacquer12 lacquer12

lacquer12 je offline (nepripojený) lacquer12

Este na upresnenie: nulty rocnik neznamena cely rok, ale trva od septembra do decembra, plati sa zan, po absolvovani vsetci naraz (aj ti co mali vyborny priemer) zacinaju semester v januari resp. februari (cize nie v septembri ako vsade inde, ale vsetko je posunute o pol roka, aj statnice budu v januari alebo februari)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať