Zavrieť

Porady

VŠEMvs

Zdravím!
Práve som bol prijatý na externú formu štúdia na VŠEMvs v Zlatých Moravciach. Chcel by som, aby sa mi prihlásili absolventi uvedenej školy a poinformovali ma o priebehu štúdia atď. Zároveň hľadám študentov tejto školy z okolia Topoľčian. Maturoval som pred 25 rokmi a vzdelanie si dopĺňam pre uplatnenie v zamestnaní. Najväčšie obavy mám z AJ, maturoval som totiž z ruštiny a angličtinu ovládam jedine z bežného okolia.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ivett.m Ivett.m

Ivett.m je offline (nepripojený) Ivett.m

Ahojte,tiez som bola prijata externe na VSEMvs v ZM. Som z LV,a hladam niekoho na spolocne dochadzanie do ZM. Uz sa tesim a dufam,ze to zvladnem.
0 0
Ivett.m Ivett.m

Ivett.m je offline (nepripojený) Ivett.m

Poprosila by som i ja daku dobru dusicku aby mi poslala vypracovane otazky i odpovede,urcite by mi to pomohlo.Tak vopred dakujem.
ivett.l@zoznam.sk

0 0
Renaultka Renaultka

Renaultka je offline (nepripojený) Renaultka

Ahojte spolužiaci
Chcela by som Vás poprosiť o informácie hlavne tých čo už máte po zápisoch kedže ja mám zápis do II.ročníka v IKS Bratislava až v sobotu 15.09.2007. Je pravdou, že školné za letný semester sa bude platiť už najneskôr do 30.11.2007 a nie do 15.01.2008 ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch?
Je tiež pravda, že by sa malo platiť za rektorský termín ak nespravíme skúšku v riadnom termíne alebo v opravnom termíne. Aká bude cena rektorského termínu? Viete mi niekto tieto novinky potvrdiť alebo vyvrátiť horím zvedavosťou týždeň je ešte dosť dlhá doba kým to zistím na zápise.
0 0
betty123 betty123

betty123 je offline (nepripojený) betty123

Ahojte, ja už mán zápis zasebou. Už som tretiáčka, je to pravda, ďaľšiu splátku treba zaplatiť do 30.11.2007, ďalej viem, že za stratu indexu sa platí 5000,- Sk ( pri novom vydaní). Ináč to čo je pre mňa zaujímavé, že ja som nedostala žiaden dodatok k zmluve, že školné za letný semester treba uhradiť skôr, čo je pre veľmi čudné, lebo potom ako to môžu vyžadovať? aj ostatný to mali takto?
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

No ja som zapísaná do I.ročníka a ja mám v zmluve, že školné sa platí vopred na celý škol. rok - teda na oba semestre som musela zaplatiť hned ešte pred zápisom a doklad o zaplatení im predložiť. Zdá sa mi to nefér, nakolko ked sa rozhodnem štúdium prerušiť alebo nedajbože neurobím skúšky semestrové a "vyhodia" ma, tak peniaze za II. semester mi nevrátia.
0 0
Ivett.m Ivett.m

Ivett.m je offline (nepripojený) Ivett.m

Ahojte,ja som ties bola dobrovolne-nutena uhradit oba semestre uz pri zapise.Takze je to nefer. Na ostatnych skolach studenti platia az ked postup do dalsieho roc. maju isty. Alebo zapisu sa do dalsieho roc. ,a predchadzajuci zaplatia az po uspesnych opravnych skuskach. A tak by to malo byt. Takze ked nechceme prist o prasule ,treba to zvladnut.
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Ahojte! Ja som dokonca doporučeným listom požiadal rektorku o možnosť uhradiť školné v dvoch splátkach, vždy pred začiatkom semestra, nakoľko som nezamestnaný, žiaľ žiadnu odpoveď som nedostal. Keď som sa na to telefonicky spýtal na študijnom oddelení (pretože v kancelárii rektorky mi to nikto nebral), vraj s tým rektorka nesúhlasí. Ale oficiálna odpoveď (a ani žiadna neoficiálna) neprišla. A to na zápise pani rektorka bola osobne a vôbec sa k tejto téme nevyjadrila. Takže nám nezostáva nič iné, iba makať, makať, makať (hlavou samozrejme)!
0 0
Renaultka Renaultka

Renaultka je offline (nepripojený) Renaultka

Toptom, moja spolužiačka v I.ročníku požiadala rektorku tiež o úhradu školného v splátkach a jej odpoveď bola tiež negatívna vzhľadom k tomu, že ak by jej to umožnili tak by vznikol precedens a museli by vyhovieť aj ďalším. Ale, držím palčeky pri štúdiu a želám veľa, veľa, veľa štastia pri získavaní práce.
0 0
Renaultka Renaultka

Renaultka je offline (nepripojený) Renaultka

betty123 Pozri príspevok
Ahojte, ja už mán zápis zasebou. Už som tretiáčka, je to pravda, ďaľšiu splátku treba zaplatiť do 30.11.2007, ďalej viem, že za stratu indexu sa platí 5000,- Sk ( pri novom vydaní). Ináč to čo je pre mňa zaujímavé, že ja som nedostala žiaden dodatok k zmluve, že školné za letný semester treba uhradiť skôr, čo je pre veľmi čudné, lebo potom ako to môžu vyžadovať? aj ostatný to mali takto?
Betty123, tiež je to pre mňa dosť čudné, lebo keď som si prečítala zmluvu medzi mnou a školou, tak som našla len ustanovenie v ktorom si nárokujú len zvyšovať výšku školného ale nikde ani zmienku o tom že by mali právo resp. nárok zmeniť termín úhrady školného ten je v zmluve presne ošetrený.
0 0
členka členka

členka je offline (nepripojený) členka

Pozdravujem všetkých študujúcich na všemvs -na všetkých iks.
Na stránke externých študentov tejto šloly v Bratislave http://www.info-vs.com/1r/index1.html

je usmernenie k téme do kedy treba zaplatiť školné za letný semester.
Oficiálnu správu v tomto podaní som však nepočula. Malo by to byť pre všetkých študentov na všetkých IKS rovnaké. Aj my v Prešove vieme, že len do 31.11.2007 .
0 0
betty123 betty123

betty123 je offline (nepripojený) betty123

ahojte, už je zverejnený rozvr na www.vsemvs.sk
0 0
Katarínka1 Katarínka1

Katarínka1 je offline (nepripojený) Katarínka1

Pozdravujem Vás všetkých. Ano, je pravda, že školné je potrebné uhradiť do 30.11.2007, avšak programový manažér nám na zápise povedal, že kto tú možnosť nemá, je potrebné uhradiť najneskôr do 15.1.2008, ale v tento deň už musia byť peniaze na účte VŠEMvs. Budem sa to snažiť uhradiť čo najskôr, aby nevznikol nejaký problém.
Všetkým študentom držím palce.
Prajem krásny deň.
0 0
Ip1 Ip1

Ip1 je offline (nepripojený) Ip1

Dobrý deň prajem, som milo prekvapená, aké pozitíva sa píšu o spomínanje škole. Ja som jej čerstvý absolvent a bolo nás viac, ktorí povedali, že nikdy viac. Mali sme to asi o to ťažšie, že naša zodpovedná za IKS bola svojimi inteligenčnými schopnosťami pod bod mrazu a komunikovala s nami, ako keby sme teraz vyšli zo základnej školy. Arogancia, drzosť nepoznala hranice, ale na zaplatení školného si potrpela na čas, ako náhodou niekto nemal doklad, tak musel sa prepadnúť od hanby, ako ho zhodila, (zabudli ste doklad? len keď ste si šminky nezabudli! a takéto názory, aj keď veková hranica študujúcih bola myslím od 18 - 5x, ale bolo to jedno, správanie bolo pod úroveň, a ak máte takú nadriadenú 3 roky, a chodí Vás informovať o skúškach a iných info, tak znechutí Vám tak náladu, že si pripadáte ako nejaký sopliak, po ktorom môže každý zjapať bez príčiny, ináč príčina sa vždy našla. Ale nehľadiac na našu IKS šéfku sa vyštudovať dalo, aj keď vládol chaos, sťahovali nás myslím za 1. ročník 3x, a čo sa týka skúšok, tak stalo sa aj to, že skúška mala byť ráno, ale pokojne bola až po obede, po prednáške, otázky na skúšku sme dostali pár dní pred skúškou, čo sa dá povedať aj o záverečných skúškach, otázky sa menili myslím, že 2 - 3x, no jednoducho predstavovali sme si to ináč. A čo je kameňom úrazu, tak práve tá akreditácia, bude, bude.... a nie je. Na iných školách každý chce rozdielove skúšky, takže teraz sa nemáte kde uchytiť, pretože, všetky školy už majú po skúškach, a nám ešte v marci pokojne tvrdili, že akreditáciu získajú na papieri práve v spomínanom mesiaci.Tak berieme to zavádzajúco. A čo sa týka hodnotenia skúšok, tak, aj keď sme mali celý rad rovnako písomnú skúšku, hodnotenie bolo rôzne, asi podľa krasopisu, no fakt je to ťažké zvládnuť školu, ktorá prednáša piatky a soboty už len z dôvodu toho, ža zamestnaný má to o to ťažšie, že piatky si musí rezervovať dovolenky, aj keď niekedy sa to jednoducho pri tímovej práci nedá, dovolenkové obdobie atď, súkromné firmy neumožňujú voľno na štúdium a príslušné skúšky, ktoré tomu zodpovedajú, a dobre vieme, že nárok na dovolenku máme 20 - 25 dní, čo je úboho málo. A ešte k štátniciam, termín štátnic sme sa dozvedeli asi ani nie mesiac pred nimi a konkrétny deň týždeň vopred, čiže asi tak. Nechcela som Vás odradiť, len som chcela Vás uviesť do obrazu, že aj také veci sa stávajú v dnešnom svete.
0 0
Ivett.m Ivett.m

Ivett.m je offline (nepripojený) Ivett.m

Fuha,takze sa mame na co tesit. Uvidime po par dnoch, potom okomentujeme,ci si ziska sympatie,a ci naopak...Tak sobota sa blizi...papa
0 0
Matusik Matusik

Matusik je offline (nepripojený) Matusik

No zdravím všetkých študentov . Takže už v sobotu začíname...no na prvý deň sa teším, horšie to bude asi ďalej-no nechám sa prekvapiť. No čo sa týka toho školného...ja som sa zapísala na IKS TN a musela som zaplatiť školného na celý rok a to som volala s kamoškou, ktorá je taktiež na IKS TN, ale ide do 2.ročníka a ona platila iba zimný semester...takže asi škola nemala peniažky a od nováčikov vyzbierala na "rozbeh", alebo ako tomu mám rozumieť? Dokonca si nemyslím, že má na to právo...keby sa človek do toho obul...ktovie čo by zistil, ale hop..už je to tam...teraz mi zostáva iba makať, makať...lebo tie "nečakané výdavky na letný semester" som si musela požičať a nemôžem si dovoliť flákať. Tak držím všetkým palčeky a teším sa na nových spolužiakov. PAPA
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Matusik Pozri príspevok
No zdravím všetkých študentov . Takže už v sobotu začíname...no na prvý deň sa teším, horšie to bude asi ďalej-no nechám sa prekvapiť. No čo sa týka toho školného...ja som sa zapísala na IKS TN a musela som zaplatiť školného na celý rok a to som volala s kamoškou, ktorá je taktiež na IKS TN, ale ide do 2.ročníka a ona platila iba zimný semester...takže asi škola nemala peniažky a od nováčikov vyzbierala na "rozbeh", alebo ako tomu mám rozumieť? Dokonca si nemyslím, že má na to právo...keby sa človek do toho obul...ktovie čo by zistil, ale hop..už je to tam...teraz mi zostáva iba makať, makať...lebo tie "nečakané výdavky na letný semester" som si musela požičať a nemôžem si dovoliť flákať. Tak držím všetkým palčeky a teším sa na nových spolužiakov. PAPA
Neboj sa nič. Nie je to ušité len na nováčikov. Aj druháci musia doplatiť do 30.11. letný semester. Všetci a všetky IKS
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte, v utorok začínam na VšBM v KE, školné som uhrádzala tiež na rok dopredu. Spomínali ste tu nejakú zmluvu so školou.. ja také nemám .. Nájde sa tu niekto kto už navštevuje túto školu alebo bude navštevovať?


Založila som pre túto školu novú tému, aby sme sa nemiešali

http://www.porada.sk/t61577-vsbm-v-ke.html#post536917
Naposledy upravil S21 : 26.09.07 at 08:32 Dôvod: link
0 0
Matusik Matusik

Matusik je offline (nepripojený) Matusik

aha...už som sa to dočítala...vďaka...hm, tak to aby som už šetrila...keby sa mi náhodou podarilo prejsť 1.ročník...juj to bude zase obmedzovania..fňuk, fňuk. Pekný dník :-)
0 0
Kuchtik Kuchtik

Kuchtik je offline (nepripojený) Kuchtik

Toptom a Ivett.m, som študentkou 2.ročníka v IKS ZM a možno poteší som z LV, máme aj ľudí z TO. Aké info by ste potrebovali, čo presne Vás zaujíma.
0 0
Ivett.m Ivett.m

Ivett.m je offline (nepripojený) Ivett.m

Ahoj.Konecne niekto z LV,takze ked budem potrebovat poradit mozem sa na teba obratit? Este jedna otazocka,ako dochadzas do ZM.dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať