Zavrieť

Porady

faktúra z ČR

Trápim s prijatou faktúrou z Čiech. Poradíte??

Prišla mi faktúra z ČR: tovar za 3 450,-Kč a poštovné za 250,- Kč, spolu za 3 700,- Kč všetko bez DPH. Čo s DPH? Akú skratku?
Mám zadať kurz Kč z dňa vystavenia faktúry alebo zo dňa kedy mi prišla? A uhrádzala som to ako dobierku z pokladne v SK!!!!
Ako sa z toho vymotať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Fa z ČR - samozdanenie, kurz - deň dodania tovaru - pri FA, pri úhrade kurz v deň úhrady, samozdanenie - § 11 a § 49 ods.2písm.c

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    astra Pozri príspevok
    Trápim s prijatou faktúrou z Čiech. Poradíte??

    Prišla mi faktúra z ČR: tovar za 3 450,-Kč a poštovné za 250,- Kč, spolu za 3 700,- Kč všetko bez DPH. Čo s DPH? Akú skratku?
    Mám zadať kurz Kč z dňa vystavenia faktúry alebo zo dňa kedy mi prišla? A uhrádzala som to ako dobierku z pokladne v SK!!!!
    Ako sa z toho vymotať?
    Ak tovar bol vyslaný z ČR v deň vystavenia faktúry, tak dňom na určenie kurzu pre samozdanenie na DPH je deň vystavenia faktúry. Ja mám v internej smernici, že kurz pre DPH je totožný pre vznik účtovného prípadu - teda zaúčtovanie. Inak závôzok v účtovníctve sa účtuje dňom prijatia tovaru.
    Pri úhrade - sa použije kurz komerčnej banky, to znamená, že úhrada bola v SK - táto suma predstavuje úhradu záväzku - kurzový rozdiel zúčtuješ oproti zaúčtovanému záväzku, ktorý si prpočítala kurzom NBS v deň nastania účtovného prípadu, v prvom prípade dňom daň.povinnosti, v druhom dňom prijatia tovaru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.