Zavrieť

Porady

spomalený počítač

Mam s pocitacom problem,ktory sa uz velmi dlho snazim vyriesit,ale nedari sa.Dufam,ze mi niekto bude vediet pomoct,lebo je to asi zlozity problem.
Mam dvojjadrovy procesor intel 3.00 GHz a ramku 2*512,ale pc je taky brzdeny,ze nemozem tam vykonavat viac veci naraz,napr. mat spustene dva programy,napr.nero a winamp.Z dvd mi kopiruje do pc 30 minut.DVD napaluje 50 minut pri rychlost 4*.Nedaju sa pozerat dvd filmy,lebo to seka a pocut to aj v reprakoch.Takisto kopirovanie iba v ramci hardisku robi problemy,ale iba ked sa to tyka jedneho z tych dvoch,co mam:ked kopirujem v ramci hdd D,tak to nie je spomalene,ale ked v ramci C,alebo z D na C,alebo z C na D tak je.Ked pocuvam vo Winampe pesnicky a robim hocico ine napr. s nejakym programom,alebo obycajne kopirovanie,tak mi pesnicky sekaju.Prejavuje sa to na historii procesora.Lave jadro ide naplno a prave takmer vobec a vysledna hodnota je,ze procesor pracuje na 50%,ale ked si dam procesy,tak procesy systemovej necinnosti maju cislo 95.Ten pocitac nemam pripojeny k internetu a ani som nemal.
Vopred dakujem ochotnym ludom,ktory mi pomozu vyriesit tento problem.
Usporiadat
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Nuz mal som rok vistu a nezdala sami pomala .... isla svizne ... cca 400 MB ramky po nastartovani PC mala .a to uz antivirus bezal ... takze ako si ju nastavis co vsetk ozakazaes pri bootovani tak rychlo ti pojde : )vsak nepotrebujes xy veci aby sa ti spustali ked ich nepotrebujes ..spustis si le nt oco potrebujes a vtedy ked potrebujes.... A sybila3 spomaleny bude najpravdepodobnejsie ze tam mas uz velmi vela programovav po starte systemu aby sa ti spustili ... a neivme kolk odalsich xy aplikacii ti mzoe bezat na pozadi .. pripadne aj vir mozes mat ktory ti enico posiela na siet ... a to ta spomaluje ked stale neico musis spracovavat komp
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
sfinks Pozri príspevok
Nuz mal som rok vistu a nezdala sami pomala .... isla svizne ... cca 400 MB ramky po nastartovani PC mala .a to uz antivirus bezal ... takze ako si ju nastavis co vsetk ozakazaes pri bootovani tak rychlo ti pojde : )vsak nepotrebujes xy veci aby sa ti spustali ked ich nepotrebujes ..spustis si le nt oco potrebujes a vtedy ked potrebujes.... A sybila3 spomaleny bude najpravdepodobnejsie ze tam mas uz velmi vela programovav po starte systemu aby sa ti spustili ... a neivme kolk odalsich xy aplikacii ti mzoe bezat na pozadi .. pripadne aj vir mozes mat ktory ti enico posiela na siet ... a to ta spomaluje ked stale neico musis spracovavat komp
no mne vista pri 1G RAM isla dost pomali. Teraz mam xp.
na toto som myslel, len ja to tak neviem vyjadrit , ale dovolim si doplnit taku finticku
system/spresnenie/ okienko vykon- nastavenie/nastavit s cielom dosiahnutia naj. vykonu.
+ vycistiti disk
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

MikiHalasko Pozri príspevok
no mne vista pri 1G RAM isla dost pomali. Teraz mam xp.
Bolo viackrát spomenuté , že Vista má väčšie nároky na hardwar.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

salvosko Pozri príspevok
Uz ma na benzinke poznajú
to mám ísť vážne na benzínku?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Maruška54 Pozri príspevok
ako povysávaj?
http://www.zive.cz/Clanky/Video-jak-...5/default.aspx
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

dobrý nápad lenže ja mám ntb, so šrubovákom by som vedela narábať aj rozobrať hocičo nemám problém len so zložením naspäť by to bolo horšie
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pozrel som si video , ale ako Salvosko radí radšej benzínka ,keď nie je možnosť kompresorom doma.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Maruška54 Pozri príspevok
dobrý nápad lenže ja mám ntb, so šrubovákom by som vedela narábať aj rozobrať hocičo nemám problém len so zložením naspäť by to bolo horšie
Ak nemáš problém , tak otvor dole kryt , vyber chladič na procesore , očisti ho , utri starú a daj novú pastu na procesor.Nezabudni vyčistiť otvory cez ktorý vyfukuje ventilátor .
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

hm vyskúšam teda
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Maruška54 Pozri príspevok
dobrý nápad lenže ja mám ntb, so šrubovákom by som vedela narábať aj rozobrať hocičo nemám problém len so zložením naspäť by to bolo horšie
Aj pri NB stačí občas dať dolu kryt a občas trochu vyčistiť. Trochu zručný sb by to mal zvládnuť. A raz za čas dať príp. do servisu na kompletné vyčistenie.
Ten prach veru dokáže narobiť riadnu šarapatu! Mala som pred časom veľký problém s NB. Prehrieval, šiel pomaly, neskôr už po hodine aj vypínal a musel sa chladiť. Vyskúšala som všetko možné , najskôr som mala podozrenie na vírusy ( antiviráky, antispamy, odinštalovanie programova a všeličo iné).
Až potom ma napadlo, že asi je na vine prach. Dala som do servisu kompletne vyčistiť a odvtedy NB beží ako nový-a to ten môj teda dostáva riadne zabrať
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

šikovný sb nie je...teda ani šikovný ani žiadny
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Maruška54 Pozri príspevok
šikovný sb nie je...teda ani šikovný ani žiadny
ZOber vysavac .. aj tam plny vykona v okoli ventilatoru snaz sa povtysavat .. vacinou prach vtedy pusti ..a cosi povysavas alebo ptoom ako arizona radi odsrovbukjj zozadua pprefukni ..nie aby si fukala do vnutra notasu vzduch ..ale vzdy z neho von fukaj ...
1 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
Vlado40 Pozri príspevok
Bolo viackrát spomenuté , že Vista má väčšie nároky na hardwar.
ved to je len dobre, mozno niekomu nestaci raz, ani dva krat si to precitat, aby si daky ten komponent vymenil, ci dal iny os.

myslim ze sem sa pisu skusenosti, a nikde nie je napisane ze musim citat x stran, a az potom pridat nazor.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
Chobot Pozri príspevok
Riesenie:
otvorte správcu zariadení o odstrante primarny a sekundarny IDE kanal (keby ich tam bolo viac, tak vsetky). System bude vyzadovat restart, tak mu ho povolte, lebo on ich odoberie a potom pri starte ich zase naspat nainstaluje. Mali by zase vsetky zariadenia nabehnut v plnej rychlosti. Otázka znie, ako casto sa to zase vrati spat na to PIO.
tak toto funguje, no pockam, kedy to skoci naspat. to dlhe riesenie nizsie sa mi moc nechce .
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

Skus scandisk na Cko ked uz nic...
A ak ti preinstalovanie nepomaha, tak sformatovat najskor a potom instalovat OS .

Jo inak to bude najskor hardware, pretoze software ti nemoze spomalovat komp ak ziaden okrem OS nemas
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
Ancias66 Pozri príspevok
Skus scandisk na Cko ked uz nic...
A ak ti preinstalovanie nepomaha, tak sformatovat najskor a potom instalovat OS .

Jo inak to bude najskor hardware, pretoze software ti nemoze spomalovat komp ak ziaden okrem OS nemas
mno u mna bol problem tiez s IDE kanalom, sakala cd romka filmy. no po odinstalovani IDE kanalu a restarte,je to uz ok.
jedine co mam dojem ze mi to este spomaluje je antivir avast. lebo tam mam nastavene veci, ktore som pre istotu nechal. napr. scanovat pri otvarani suboru, scanovat pri spusteni programu. atd.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
sfinks Pozri príspevok
mas ho zapraseny ... pravdepodobne grafika alebo procak teda ventilator je tak zapraseny ze sa ti prehreje a vypne sa ako by sa mal poskodit .. povysavaj a bude oki
no ja som fukol s kompresorom do vsetkych otvorov v notebooku, no co som videl tak som len pozeral kolko prachu s neho islo. Potvrzdujem pc sa tak nezahrieva a slape lepsie.
0 0
xM4tHeWx xM4tHeWx

xM4tHeWx je offline (nepripojený) xM4tHeWx

sfinks ma pravdu určite je zaprašeny treba to s vatku vyčistit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať