Zavrieť

Porady

Konatel - prijem + odvody

Dobry den prajem,

poprosim Vas o radu. Som majitelka a konatelka spolocnosti a zaroven na MD (materska dovolenka). Od oktobra uz nebudem na MD a potrebujem doriesit otazku ohladom konatelskeho prispevku a odvodov.
Musim si vyplacat min. mzdu? Alebo staci raz rocne "odmeny".
Ako je to s odvodmi? Co a kolko by sa malo odvadzat. Mam z toho mierny chaos.

Velmi pekne dakujem za kazdu radu.

Daniela
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t92209-jubileum-konatela.html
0 0
DusanPE DusanPE

DusanPE je offline (nepripojený) DusanPE

Dobry den,
potrebujem poradit : Zalozil som si s.r.o, som jediny spolocnik aj konatel. Co musim odvadzat, ZP,SP? Dakujem
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

DusanPE Pozri príspevok
Dobry den,
potrebujem poradit : Zalozil som si s.r.o, som jediny spolocnik aj konatel. Co musim odvadzat, ZP,SP? Dakujem
Konateľ s.r.o. môže mať vyplatenú odmenu na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa.
SRO sa prihlási len do ZP ako zamestnávateľ, zároveň sa prihlásiš ako zamestnanec.
Z tejto odmeny budeš odvádzať ako zamestnávateľ 10% a konateľ(teda Ty) si budeš platiť 4%. Z odmeny ešte odvedieš 19% daň.
Aj na DÚ treba sa registrovať ako platiteľ dane zo závislej činnosti.
0 0
DusanPE DusanPE

DusanPE je offline (nepripojený) DusanPE

takze ked si dam odmenu 5000 mesacne, tak za S.r.o budem platit do ZP 500sk, a za seba zo zavislej cinnosti 200? Dobre tomu rozumiem?Dik
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

DusanPE Pozri príspevok
takze ked si dam odmenu 5000 mesacne, tak za S.r.o budem platit do ZP 500sk, a za seba zo zavislej cinnosti 200? Dobre tomu rozumiem?Dik
... ale už v €-ách

... ešte si môžeš uplatniť odpočítateľnú položku (ak ju neuplatňuješ inde)
0 0
DusanPE DusanPE

DusanPE je offline (nepripojený) DusanPE

Tak som to spravne pochopil, akurat ze v eurach? A co sa tyka Socialnej poistovne odvody zamestnavatela za konatela (v jednej osobe) nemam?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

DusanPE Pozri príspevok
Tak som to spravne pochopil, akurat ze v eurach? A co sa tyka Socialnej poistovne odvody zamestnavatela za konatela (v jednej osobe) nemam?
Odporúčam nedávať si to do polohy "za konateľa". Doterajšie reakcie na tebou zadanú otázku boli k "príjmu konateľa na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa". V tomto prípade nie je povinnosť odvodu do SP.
Lenže ty môžeš pre svoju s.r.o. vykonávať aj iné práce - okrem povinností konateľa - a za tieto môžeš poberať "príjem zo závislej činnosti na základe pracovnej zmluvy" , tu sú rovnaké povinnosti ako v predchádzajúcom, avšak naviac je tu povinnosť odvodu do SP.
Príjem môžeš mať na základe obidvoch zmlúv súčasne.
0 0
mirifuk mirifuk

mirifuk je offline (nepripojený) mirifuk

dobry den, ospravedlnujem sa za otazku, ktora tu uz je zodpovedana. chcela by som sa opytat, ak by ste mi vedeli poradit, co je vyhodnejsie. som majitel a konatel jednoosobovej sro. neviem ci mam pracovat ako konatel s tym, ze si budem vyplacat odmeny pre konatela, tym padom sa nahlasim ako zamestnanec do ZP a budem platit 14% z odmeny, alebo sa mam nahlasit do ZP ako samoplatitel. nemam ziadne ine zamestnanie a nie som ani szco. ake plynu vyhody a nevyhody z tychto dvoch moznosti? ako je najlepsie si potom vyberat z firmy na sukromne ucely peniaze, tak aby to nebolo proti zakonne? dakujem pekne
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Konatelia spolocnosti (bez odmeny) su zaroven aj zamestnancami s.r.o.-cky (veduci odbytu, personalista) s mzdou 500 eur.
1. Maju platit aj nejake ine odvody okrem tych zo mzdy?
2. Ked si rozdelia podiely zo zisku, tie sa nezdanuju. Ale neviem ci sa z nich platia odvody, ak ano, tak ake?
Dakujem za kazdu odpoved
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. nie
2. odvody ai daň sa neplatí.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dakujem
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

Ahojte,Mozem sa ako konatel-spoločník zamestnat vo svojej sro aj na dohodu o pracovnej čin.?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môžeš. Ale budeš z nej platiť zravotne poistenie.
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

Dakujem,takže si zaplatím úraz.a garanč.poist.do Sociálky ako zamestnávateľ, 4+10% do ZP, a aj dan 19%. To je všetko ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, 4+10% platí tiež zamestnávateľ.
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

dakujem za pomoc.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Nová SRO má konateľa , ktorý je vo viacerých sro a v jednej poberá mzdu a sú zaň odvedené každý mesiac platné odvody.
Zaujíma ma či musí platiť odvody aj v tejto novovytvorenej SRO?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
marcelaStanakova Pozri príspevok
Nová SRO má konateľa , ktorý je vo viacerých sro a v jednej poberá mzdu a sú zaň odvedené každý mesiac platné odvody.
Zaujíma ma či musí platiť odvody aj v tejto novovytvorenej SRO?
Nie, nemusí.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry den,
.....chcela by som sa opytat som majitel a konatel jednoosobovej sro. planujem pracovat ako konatel so zmluvou o vykone funckie s tym, ze si budem vyplacat odmeny pre konatela, tym padom sa nahlasim ako zamestnanec do ZP a budem platit 14% z odmeny.
ake mam prava a povinnosti ako konatel bez pp, ale so zmluvou o vykone fcie????
mozem si odmeny vyplacat v roznej vyske? kazdy mesiac inak????
budem mat narok na stravne listky??? a nezdanitelnu ciastku????
dakujem za odpoved vopred...)))

ak by som si vyplacala len podiely zo zisku ako majitel spolcnosti, vtedy nemam narok na stravne listky ani na nezdanitelnu ciastku, vsak?
Naposledy upravil striebro1 : 26.10.09 at 06:28
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

posuvam....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať