Zavrieť

Porady

Chcu mi nauctovat penale v SP

Ahojte, poradte mi prosim. Za 5 rokov podnikanie popri zamestnani sme neplatili odvody do SP. nepytajte sa ma preco, vzniklo to nedorozumenim a aj chybou SP, ktora nam poskytla nedostatocne informacie na zaciatku podnikania. To uz ale nie je teraz dolezite. Za 5 rokov mi neprisla ani jedna upomienka, takze som ani nemala dovod domnievat sa , ze nieco nie je v poriadku.Ved predsa kazda institucia upozornuje na nedoplatky. A este na moju pripomienku, ze keby som tam neprisla ako by sa to vyriesilo, tak mi povedali , ze o niekolko rokov by snad na to prisli. Cistou nahodou som sa dozvedela , ze platit sme mali, hned som danu sumu(ktora predstavovala 65 tis. ) zaplatila, a oni mi chcu na zaklade toho urobit vymer a vymahat odomna este penale. Tak za 5 rokov nie su schopni na to prist a potom , ked to clovek uhradi sam, tak oni az potom zacnu uradovat. Zda sa mi, ze je to vsetko proti logike. Maju na to pravo? Ako sa mam ohradit?

Prosim o radu, caute
Usporiadat
andy22 andy22

andy22 je offline (nepripojený) andy22

Mali sme minulý rok podobnú skúsenosť so zdrav.poisťovňou.Tiež nám pripadalo, že vyčkávajú do do doby,keď by nedoplatok mal byť premlčaný a vtedy sa ozvú. Tiež nás v minulosti chybne informovala pracovníčka VšZP, že SZČO na civ.voj.službe nemusí platiť odvody, čo sme ďalej neskúmali a mali sme....Takže výsledok - doplatenie odvodov a vyrúbené penále asi 50tis.Sk.Požiadali sme o odpustenie penálov na radu veľmi ochotnej pracovníčky ZP(ešte jestvujú).
0 0
Nikita Nikita

Nikita je offline (nepripojený) Nikita

Existuje nejaké oficiálne tlačivo spomínanej žiadosti?
0 0
Nikita Nikita

Nikita je offline (nepripojený) Nikita

mirkastevekova
Ahoj. Ani ja nemám dobré skúsenosti so sociálnou poisťovňou. Keď som im po daňovom priznaní doniesla výpis a poprosila som ich, aby mi vypočítali, koľko by som mala platiť odmerane mi povedali, že to je moja povinnosť vypočítať si výšku fondov.
Teraz pre istotu vždy k 31.12. píšem žiadosť, aby mi poslali výpis za zdaňovací rok, či mám všetko dobre uhradené. Takto mám v ruke aspon niečo, čím sa budem obhánať, keby mi povedali, že tam mám najaké nedoplatky. Musím si poklepať, zatiaľ to tak funguje. Skús to aj Ty. Pá
Oprava - Existuje nejaké oficiálne tlačivo spomínanej žiadosti?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Opäť Sociálna poisťovňa, čerstvá skúsenosť.
Zamestnanec firmy potreboval nejaké potvrdenie, išlo sa na SP, tam o ňom nič nevedeli.......zistilo sa, že oni nemajú nahodené 2 roky výkazov firmy. Pýtam sa, načo každý mesiac doporučene posielame tieto výkazy?!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
pyton
Opäť Sociálna poisťovňa, čerstvá skúsenosť.
Zamestnanec firmy potreboval nejaké potvrdenie, išlo sa na SP, tam o ňom nič nevedeli.......zistilo sa, že oni nemajú nahodené 2 roky výkazov firmy. Pýtam sa, načo každý mesiac doporučene posielame tieto výkazy?!
No to by som aj ja rád vedel ?:p
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať