Zavrieť

Porady

Povinnosť podať DP

Prosím o odpoveď na moju otázku vo viacerých obmenách:

a/ Ako SZČO mám povinnosť podať DP ak môj príjem nepresiahol 40 416.- a nie som stratová?
b./Ako dôchodca mám okrem dôchodku aj iný príjem, ktorý nepresiahol 40 416.-, mám povinnosť podať DP?
c./ ako zamestnanec mám okrem príjmov zo závislej činnosti aj iný príjem, ktorého výška nepresiahla 40 416.- mám povinosť podať DP, ak mi už v práci vystavili ročné zúčtovanie?
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je to na základe zákona o dani z príjmu nemám čas čítať aby som citovala paragraf, ale je to hneď na začiatku pri prvých paragrafoch kto je rezident SR a kto musí podať daňové priznanie, takže ak sa zdržiava viac ako 183 dní v roku na území SRa má zároveň trvalý pobyt v SR, tak je povinný podať daňové priznanie v SR a to vtedy, ak jeho príjem je vyšší ako 40.416,- ak je nižší tak nepodáva na SR iba ak ho DÚ vyzve, ak mal ale vyšší príjem tak je povinný podať daň. priznanie na Slovensku a potom požiadať DÚ v ČR o preplatok, ak tu nemal nijaké príjmya nemôže si to vysporiadať v SR.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

hanka53
malo by sa prepočítavať priemerným kurzom na konci mesiaca vyhl.NBS
Pokiaľ sa jedná o príjmy zo ZČ, o ktorých je táto debata, sa podľa mňa pri prepočtoch nepoužíva kurz NBS. Vyplýva to z § 31 zákona o DzP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať