Zavrieť

Porady

papuča

Ahojte poraďáci
súrne potrebujem poradiť dostala som v meste na parkovisku papuču. Iste sa pýtate prečo, no samozrejme, že som nezaplatila parkovné. Kto by mi vedel poradiť ako sa mám z toho dostať bez ujmy v peňaženke?
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

M3G Pozri príspevok
presne takto jazdím aj ja. Len ešte doplním:


- na neúnavných "lepičov" používame s mierou systém pravou nohou plyn a ľavou nohou mierne stlačená brzda.
Tak toto ja uz teraz nerobim Tymto som nie "skoro" ale skutocne vyprovokoval nehodu (hoci som vobec nebrzdil) pri ktorej takyto podobny (sice nie lepic, ale svietic zadnymi hmlovkamˇ) nabural nevinneho cloveka. Teraz sa mi nechce hladat, v ktorom priepevku som to opisoval.

Je mi smutno z toho, ze sa tu nachadza taka pocetna partia ludi, ktori sa NECHCU dozvediet, ako by mohli jzadit DOBRE, ktori spoliehaju na vyhlasku a pri jazde nerozmyslaju (casto sa ani nesustredia, k comu sa tu "poniektori" priznali).

(Prepac, to terz nemyslim na Teba M3G, to som nahodou prilepil k reakcii na Tvoj citat, )

Polpsal som tu dost nehod a kritickych situacii. Ak budem mat este chvilu casu, opisem Vam este nejake nehody ktore sa ma osobne dotykaju (z toho jednu tragicku) ktore zvacsa tiez dokazuju, ze dodrzanie predpisov paradoxne smrtelne nasledky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Danila Pozri príspevok
No konečne si bonzol, v čom sa považuješ za najlepšieho.
No ak myslis teraz toho milenca, tak si bohuzial opat netrafila do cierneho. Ja sa skutocne netrapim tym, aky som milenec, mne staci, ze si to s chutou uzivam a manzlka (aspon sa tvari) je spokojna. Ine ambicie v oblasti sexu nemam...
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

misomiso Pozri príspevok
No ak myslis teraz toho milenca, tak si bohuzial opat netrafila do cierneho. Ja sa skutocne netrapim tym, aky som milenec, mne staci, ze si to s chutou uzivam a manzlka (aspon sa tvari) je spokojna. Ine ambicie v oblasti sexu nemam...
tak to je blbe..
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

misomiso Pozri príspevok
Suhlasim, hoci som prave kvoli tomu len celkom nedavno skoro sposobil nehodu. (vid prispevok c. 21) Mohla to byt vazna nehoda, pretoze keby toho dedka od mojho laveho boku odrazilo na tie protiiduce auta, bolo by o zabavu postarane. Nuz - zivot niekedy naozaj prinasa nevyspytatelne situacie.
Tak, tak.
Hlavne treba byť opatrný, obozretný a predvídať chyby ostatných vodičov. A tiež riskovať s mierou.

misomiso Pozri príspevok
Tak toto ja uz teraz nerobim Tymto som nie "skoro" ale skutocne vyprovokoval nehodu (hoci som vobec nebrzdil) pri ktorej takyto podobny (sice nie lepic, ale svietic zadnymi hmlovkamˇ) nabural nevinneho cloveka. Teraz sa mi nechce hladat, v ktorom priepevku som to opisoval.

Je mi smutno z toho, ze sa tu nachadza taka pocetna partia ludi, ktori sa NECHCU dozvediet, ako by mohli jzadit DOBRE, ktori spoliehaju na vyhlasku a pri jazde nerozmyslaju (casto sa ani nesustredia, k comu sa tu "poniektori" priznali).

(Prepac, to terz nemyslim na Teba M3G, to som nahodou prilepil k reakcii na Tvoj citat, )

Polpsal som tu dost nehod a kritickych situacii. Ak budem mat este chvilu casu, opisem Vam este nejake nehody ktore sa ma osobne dotykaju (z toho jednu tragicku) ktore zvacsa tiez dokazuju, ze dodrzanie predpisov paradoxne smrtelne nasledky.
Tiež to nerobím, pokiaľ nemám dobrý odhad šoféra za mnou. Ak sa niekto na mňa lepí, väčšinou sa mu snažím vzdialiť a iba v prípade neúnavných a nepoučiteľných "lepičov" používam uvedený trik.

Inak ja si myslím, že som dobrý šofér aj napriek tomu, že chodím dosť rýchlo. Za 6 rokov a najazdených asi 100.000 km som ešte dosiaľ nebol účastníkom žiadnej havárie. Mal som už párkrát namále, ale to boli hlavne hlúpe začiatky v prvých dvoch rokoch.

Ale minimálne raz za rok sa mi stane kolízia, t.j. takmer havária, ktorú zapríčini väčšinou moja rýchla jazda. Naposledy pred pol rokom idem cez dedinu, cez ktorú chodím 4x denne a viem, že posledných 500 metrov z dediny nie je žiadna križovatka a aj keď chodci tu majú svoj chodník, stretávam ich málokedy. Na konci dediny je taká mierna zákruta, viditeľnosť je asi 1 km, takže pokiaľ nevidím chodca, cyklistu alebo iný problém, chodievam tadiaľ veľmi rýchlo. Stalo sa mi teda, že som na konci dediny pri poslednom dome zaregistroval auto, videl som, že nemá vyhodenú smerovku, tak som ja hlúpy predpokladal, že vychádza z dediny ako ja. Zrýchlil som ešte , aby mi vyšiel predbiehací manéver tesne pred neprehľadnou zákrutou.

Bohužiaľ to auto stálo a chcelo odbočiť do posledného domu. Bohužiaľ ten šofér(ka) predpokladal, že nikto nedokáže tak rýchlo za ním dofrčať, tak nepoužil ani smerovku. A keďže asi 500 metrov za ním sa už začali blížiť protiidúce autá, jednoducho ten šofér zastavil a čakal, aj keď podľa môjho názoru mohol v pohode odbočiť. Boli to sekundy, a mne nezostávalo nič iné ako brzdiť(mohol som ho úplne jednoducho obehnúť zľava, avšak predpokladal som, že odbočí, keďže na odbočovanie bolo dosť času). Radšej som však flekoval, asi 60 metrov som mal brzdnú dráhu a skončilo to tak, že ja som v rýchlosti asi 20 km/hod prešiel jednou stranou auta po tráve a druhou stranou sme sa minuli o 10 cm, pretože ten šofér predsa neodbočil. Ešte mi potom to auto vyblikovalo, že aký som ja asi blbec... Šofér nemal vyhodenú smerovku, že odbočuje a stál v strede jazdného pruhu, teda nie v ľavej časti, tak ako by sa malo. Keby aspoň stál v ľavej časti pruhu, v pohode by som ho obišiel.

Záver: Keby sa mi tam však vtedy podarilo havarovať, chyba by bola určite na mojej strane, avšak príčinu možno hľadať niekde inde.
Naposledy upravil M3G : 08.08.07 at 11:02
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

M3G Pozri príspevok
Tak, tak.
Hlavne treba byť opatrný, obozretný a predvídať chyby ostatných vodičov. A tiež riskovať s mierou.
no, tak taketo "predvidacie schopnosti" by som celkovo rada mala a nielen v tejto oblasti
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

janka.janka Pozri príspevok
tak to je blbe..
Preco? Sex nie je jedina vec, pre ktoru sa oplati zit na tomto svete... Navyse ti, ktori maju "prehnane" ambicie v tomto smere sa tak spravaju prave preto, ze so svojim sexualnym zivotom nie su spokojni a stale nieco hladaju.... Teda aspon ja mam ten dojem.
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

misomiso Pozri príspevok
Preco? Sex nie je jedina vec, pre ktoru sa oplati zit na tomto svete... Navyse ti, ktori maju "prehnane" ambicie v tomto smere sa tak spravaju prave preto, ze so svojim sexualnym zivotom nie su spokojni a stale nieco hladaju.... Teda aspon ja mam ten dojem.
cakala som nieco v tomto zmysle, ale uz sa prilis "vymykame" teme, takze jedine ak by si chcel zakladat novu temu
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Začína mi to tu pripadať, ako vychvaľovanie sa: ja som lepší šofér, lebo sa mi podarilo vyhnúť sa havárii, katastrofe s väčším rizikom nehody, resp. som mal väčšie šťastie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Je mi smutno z toho, ze sa tu nachadza taka pocetna partia ludi, ktori sa NECHCU dozvediet, ako by mohli jzadit DOBRE, ktori spoliehaju na vyhlasku a pri jazde nerozmyslaju (casto sa ani nesustredia, k comu sa tu "poniektori" priznali).

.
No už som nechcela v tejto téme písať, ale toto ma dostalo Asi mi unikli nejaké príspevky, ale toto tu kto povedal?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dad111 Pozri príspevok
Tak predsa. Su na svete aj ini a ine predpisy a zakony, ktore sa porusuju. Uz som sa zacinal bat, ze nas je akosi malo. Len mi prosim Vas uz niekto vysvetlite, ako sa rozhodujete, pre to, ktory predpis je a ktory nie je mozne porusit. Mne osobne vobec nevadi ked si Ty, alebo niekto iny prekrocil rychlost, ocenujem, ze si si bola vedoma aj nasledkov. Verim ale ze si nepocitala s tym, ze niekoho zabijes. Ak by sme sa aj boli vtedy stretli na ceste, verim, ze by som to prezil. Vobec Ti a tebe podobnym nic v tomto pripade nezazlievam. Ak ale pod pojmom "nasa praca" treba rozumiet porusenie predpisov, v ktorych dosledku dojde k znizeniu napriklad danovych prijmov statu A teda nas vsetkych, zasadne nesuhlasim a odsudzujem, aj keby sa jednalo o smiesne sumy. To su peniaze nas vsetkych. Aj obete dopravnych nehod sa liecia za peniaze nas vsetkych, ale znova opakujem. Nezastavam sa piratov a hazarderov. O tom aky je medzi tym rozdiel sa tu uz pisalo. Nechcem ani sam seba hodnotit aky som sofer, netvrdim ani ze sa mi nic nemoze na ceste stat, nie je rozhodujuce, kolko kto zaplatil pokut, predpisy porusujem casto a pokuty vlastne ani neplatim. Je to len o stasti. Su taki co raz porusia a hned platia. Maju smolu. O neduhoch na cestach by aj podla mna bolo najlepsie zalozit novu temu, tato o tom povodne nebola. Debata sa rozbehla slusna, snad by sme spolu nieco dokazali.
Myslím že tu ani nikto netvrdí, že sa neporušujú niektoré predpisy principiálne, vrátane dopravných...niekedy si to situácia jednoducho vyžiada...a samozrejme ako som povedala si každý musí byť vedomý následkov.. Z mojej strany to bolo smerované tak ako som písala vyššie - kto je ten dokonalý, ktorý rozhodne kedy je to správne ???

[quote=dad111;509440],... v ktorych dosledku dojde k znizeniu napriklad danovych prijmov statu A teda nas vsetkych, zasadne nesuhlasim a odsudzujem, aj keby sa jednalo o smiesne sumy. To su peniaze nas vsetkych. [quote]

nie také som nemala na mysli /pozri si moje príspevky uvidíš/
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evina Pozri príspevok
No už som nechcela v tejto téme písať, ale toto ma dostalo Asi mi unikli nejaké príspevky, ale toto tu kto povedal?
Precitaj si prispevok 24. Ak sa niekto nepresvedci v spatnom zrkadle ci nie j eprave predbiehany pred tym, ako zacne sam predbiehat, tak sa podla mna nesustredi. (Ze by to neucili v autoskole nepredpokladam).
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ermon Pozri príspevok
ja ťa tu verejne vyzývam misomiso aby si napísal knihu!!! Aspoň internetovú... dobre sa čítaš. (predpovedám ti úspech Rowlingovej )
Uz sa stalo. Je to ale odborna publikacia, nepredpokladam, ze by ste ju chceli citat.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso Pozri príspevok
Uz sa stalo. Je to ale odborna publikacia, nepredpokladam, ze by ste ju chceli citat.
A opakovane mi odpíšeš, že som netrafila do čierneho. Ešte chvíľu, a budeš tu jediný odborník...
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

misomiso, my sa totiz na Teba vobec nechytame, spravne si to odhadol.. prosim Ta, co su to vedecke publikacie?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Precitaj si prispevok 24. Ak sa niekto nepresvedci v spatnom zrkadle ci nie j eprave predbiehany pred tym, ako zacne sam predbiehat, tak sa podla mna nesustredi. (Ze by to neucili v autoskole nepredpokladam).
OK, ale myslím, že nemôžeš to tak striktne aplikovať...Neverím, že za 12 rokov jazdenia sa Ti nestalo, že si niektorú situáciu /myslím napr., že si nevidel čo si mal vidieť a pod./ a kúsok za tým si sa spotil od strachu, že chvalabohu nič sa nestalo.... Jednoducho nie sme dokonalí , a preto sa stávajú aj zlé veci na cestách, a nie ste dokonalí ani Vy, ktorí propagujete, že práve Váš model jazdenia je správny..../aj keď som Ti povedala, že v mnohom s Tebou súhlasím/.

Ak si z Bratislavy raz Ťa po nej povozím a uvidíš, čo a ako
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze uz nemam vela co povedat k tejto teme. Skutocne pribehy ale mozu byt poucne. Podelim sa s Vami este o niektore. Vacsinou vsetky nehody, ktore som spominal a ktore sa prave chystam spomenut skor hovoria o tom, ze dosledne dodrziavanie pravidiel moze naopak viest k vzniku nehod, a to aj tych nahorsich.

Asi pred 20 rokmi zrazilo auto moju staru mamu. Bola to pre mna vtedy velka rana osudu, mal som ju strasne rad. Najhorsie to bolo ale pre mojho otca, ktory svojho otca skoro nepoznal a matka ho vychovavala sama za velmi tazkych podmieok.

Zrazilo ju na prechode pre chodcov. Od policie, ktora to vysetrovala sme sa dozvedeli ako sa to stalo. Nejaky chlapik si na oslave (kde bol autom) trocha vypil. Preto ukecal znameho, ktory mal vodicak uz vela rokov, ale nikdy nesoferoval, aby ho odviezol. On sa najprv zdrahal, ale dotycny ho presvedcil, ze pojdu iba pomaly, nebyva daleko a ze mu bude hovorit, co robit. Vsetci svedkovia hovorili, ze auto skutocne neslo vobec rychlo (pravdepodobne preto si babka trufla vstupit na prechod). V momente, ked ale zbadal vodic staru mamu, pomylil si brzdu s plynom a zrazil ju. Zomrela v nemocnici na druhy den. Je mi aj dnes velmi smutno o tom pisat.

Ja viem, ze nasledujuce uvahy su "co by bolo keby". Ale ja si skutocne myslim, ze ak by za volantom sedel majitel auta, ktory mal vypite, babka by zila. Preco si to myslim? Pretoze z toho, ze sa zdrahal soferovat opity usudzujem, ze to bol asi zodpovedny clovek. Taky clovek si vie byt vedomy svojho stavu, prisposobit tomu tempo a prejst tych par ulic bez nehody, aj ked ma vypite. Jeho strach z porusenia vyhlasky ho viedol k legalnemu, no absolutne nerozumnemu jednaniu - zverit volant tomu kamaratovi. Neviem, kolko mal vypite. Ale dost mozne, ze ani nie nejako vela, iba sa bal "buzeracie" policajtov a prisneho zakona.

Z pohladu vyhlasky v podstate NIKTO nespravil chybu. Zakon nenariaduje nikomu, kto ma vodicak najazdit nejaky minimalny pocet km rocne (aj ked by to bolo vhodne - ibaze neodkontrolovatelne). Takisto nenariaduje nikomu skumat prax vodica, ktoremu zverujeme auto. Dalo by sa povedat, ze ten sofer "neprisposobil rychlost svojim schopnostiam..." - taky ten "zolikovy" paragraf. Ale on vraj isiel uplne pomaly - na dvojku. (Naraz nebol silny, ale stara mama si poranila hlavu padom na obrubnik) Co mohol spravit viac podla vyhlasky, ako ist uplne pomaly?

Tymto neobhajujem alkohol za volantom, sam sa snazim dodrizvat 0 promile. Pre mna je to ale typicky priklad, ako moze prave ucta k zakonu a nedostatok zdraveho rozumu zabijat.

Ja viem, ze vam, ktori zijete na mensich mestach a mate mensiu prax pripada Bratislava ako dzungla. No mozete mi verit, ze ak sa sami budete snazit jazdit predovsetkym podla rozumu a v jazdeni zdokonalovat, vyrazne tym prispejete k bezpecnosti inych aj k svojej. Aj velmi opatrna jazda moze byt pricinou (alebo ak nie pricinou, tak "spustacim mechanizmom") nehody.

Dva priklady: Prvu nehodu som "zapricinil" ja sam, prilis opatrnou jazdou. Spomenul som si na nu az teraz, takze som ju povodne nezahrnul do spominenej statistiky dvoch "nezavinenych" nehod. Boli sme v Spanielsku a pozicali sme si auto z pozicovne. Hned si hovorim - nepoznam to tu, auto mam pozicane, to by este tak chybalo, keby som sa zaplietol do nejakej nehody - tie opletacky... Tak si hovorim - no Miso, ty sice jazdis v pohode bezpecne, ale teraz prepni na "super bezpecny" rezim. Tak som sa prisposobil tempu ostatnych, zbytocne som nepredbiehal. Vachadzal som na kruhovy objazd. Z lava islo nejake auto, a ako som ho sledoval, nevsimol som si, ze moj pruh pokracuje do toho kruhaca plynulo - to je ten typ kruhaca, v ktorom v podstate nemusite davat prednost. To som si ale nevsimol a spomalil som (alebo som zastavil? - uz neviem). Zozadu rana. Vystupim a zo zeme sa zbiera nemecky motorkar a pod zadnym naraznikom zaseknuta motorka. Ked sa pozbieral, vynadal mi vsetkymi nemeckymi nadavkami. Ze naco tam stojim, ked tam mam pruh, co mi sibe a tak.

No ja som bol samozrejme kludny, hovorim O.K., tak ideme volat policiu. Vedel som, ze podla vyhlasky spravil chybu on. On si toho bol tiez dobre vedomy, pozbieral odlomene kusy a odisiel. N co chem ale povedat: To, ze on spravil chybu je jasne. Co je ale pre mna dolezite - ja viem, ze hoci by ma to podla zakona nemuselo trapit, svojim "nevhodnym spravanim" som vyrazne prispel k tomu, ze on nabural.

Dalsi priklad. Niekedy pred dvoma rokmi v zime. Idem po dialnici, snezi, pravy pruh odpluzeny, lavy pruh panensky sneh. Predo mnou dodavka a pred nou auto, co sa motalo asi 40 - 50. V tom odpoluzenom pruhu sa dalo ist po rovnej dialnici (za dodrzania odstupov) kludne 80 - 90, on sa tam (asi nejaky dedko s letnymi gumami) smolil na trojku. Ja som aj uvazoval, ci mam ist do toho vysokeho snehu, ale velmi sa mi nechcelo. Po chvili nevydrzal na nervy ten predo mnou s tym Transitom. Vybocil do laveho, vtedy si vravim - super, uvidim co on, navyse mozem ist krasne v jeho stope. Lenze on asi nebol az tak skuseny ako vyzeral, ked za zaradoval naspat do praveho, zacalo ho tocit dolava. Stocil sa napriec, narazil do stredoveho zvodidla a odtial sa odrazil naspat na cestu. Stalo sa to vsetko mne pred nosom, takze ma to na par sekund dost zamestnalo a myslim ze aj ten dedko na to dodnes spomina. To, ze ho zacalo tocit dolava ma aj z fyzikalenho hladiska logiku. Ked bol pravou stranou na odpluzenom a lavou stranou v hlbokom snehu, prejavil sa dost velky nepomer vo valivom odpore pravej a lavej stopy. Preto ho otocilo prave dolava na principe, ktorym sa otaca napr. tank.
No preco o tom pisem? Samozrejme, ze vinny bol ten vodic dodavky. Jednoducho porusil to "zolikove" ustanovenie - neprisposobil rychlost... Navyse asi nemal vela skusenosti s jazdou v snehu, pretoze takyto smyk sa da zvladnut, ked sa nan reaguje vcas. Nemal sa teda pustat predbiehat. To je ale iba "oficialna" verzia priebehu tejto nehody. Skutocne priciny boli ale dve: Zbytocne pomala jazda toho auta v pruhu, kde sa v pohode dalo ist rychlejsie a tu druhu pricinu uz pozname...

Preto prosim nenadavajte na vsetkych, ktori idu rychlejsie ako vy, alebo ako je limit. Vela z nich dokaze najazdit ovela viac km bez nehody ako mnohy "opatrny" sofer. Ak sa chcete naucit jazdit plynulo a hlavne bezpecne, verte, ze sa to da. Chce to samozrejme nejaku prax, tazko to pojde, ked niekto najazi 500 km rocne. Ale podstatne je sa zabudnut na vyhlasku ako na nastroj, ktory mi automaticky zabezpeci bezpecnost a spravnost mojich rozhodnuti, sustredit sa na jazdu a na situacou pre sebou, predvidat, stale analyzovat svoje chyby a chciet sa zlepsit. Akukolvek cinnost, ktoru clovek vykonava s tymto pristupom pravidelne, robi kazdy den lepsie a lepsie. Preco by soferovanie mala byt vynimka?
Naposledy upravil misomiso : 08.08.07 at 16:09
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

janka.janka Pozri príspevok
misomiso, my sa totiz na Teba vobec nechytame, spravne si to odhadol.. prosim Ta, co su to vedecke publikacie?
Ja som nepisal o vedeckej ale o odbornej publikacii. To je knizka, ktora je urcena uzsej kategorii citatelov vzhladom na jej zameranie, ktore sa tyka zvacsa ibe jednej oblasti alebo profesie. Staci takato definicia?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evina Pozri príspevok
OK, ale myslím, že nemôžeš to tak striktne aplikovať...Neverím, že za 12 rokov jazdenia sa Ti nestalo, že si niektorú situáciu /myslím napr., že si nevidel čo si mal vidieť a pod./ a kúsok za tým si sa spotil od strachu, že chvalabohu nič sa nestalo.... Jednoducho nie sme dokonalí , a preto sa stávajú aj zlé veci na cestách, a nie ste dokonalí ani Vy, ktorí propagujete, že práve Váš model jazdenia je správny..../aj keď som Ti povedala, že v mnohom s Tebou súhlasím/.

Ak si z Bratislavy raz Ťa po nej povozím a uvidíš, čo a ako
Ja Ti verim, ale ja sa s imymi sofermi zvycajne dost bojim... (okrem mojej manzelky, ktoru som za tie roky uz vycvicil )

p.s. este k tym chybam. To, ze aj ja robim obcas chyby, ktore musia zachranovat ini, som pisal uz v mojom prvom alebo druhom prispevku. V tejto suvislosti chcem ale zdoraznit este raz to, co uz som napisal vyssie, ze napriek vseobecne rozsirenemu nazoru a napriek cekovej "klime v tejto debata som presvedceny, ze porusena vyhlasky, ktore clovek cini vedome predstavuju iba mizive riziko pre bezpecnost v porovnani s poruseni pravidiel, ktore clovek spravi nechtiac - pre nepozornost. To ze sa to obcas stane kazdemu je uz ina vec.
Naposledy upravil misomiso : 08.08.07 at 15:56
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

janka.janka Pozri príspevok
no, tak taketo "predvidacie schopnosti" by som celkovo rada mala a nielen v tejto oblasti
No ak si z toho robis srandu, tak prave schopnost predvidat (ktora sa da aj ucit) rozlisuje nie len lepsich soferov od horsich ale aj uspesnych podnikatelov od tych menej uspesnych.

LUCIM SA S VAMI, IDEME TROCHA POZRIET ZRALOKOV NA JUH. PEKNY ZVYSOK LETA ZELAM.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Gabi03 Pozri príspevok
Začína mi to tu pripadať, ako vychvaľovanie sa: ja som lepší šofér, lebo sa mi podarilo vyhnúť sa havárii, katastrofe s väčším rizikom nehody, resp. som mal väčšie šťastie.
Netreba ale zabúdať aj na riziko a šťastie, keď sa jazdí pomaly. A občas treba aj otvoriť oči
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať